Kým predchádzajúce filmy trilógie X-Men sa odohrávali v nie príliš vzdialenej budúcnosti, príbeh o Wolverinovi sa odohráva v 70. rokoch minulého storočia. Dej sa vracia k počiatkom Wolverinovej (Hugh Jackman) hrdinskej kariéry i tragickým udalostiam jeho života, z ktorých ho najviac poznamená smrť osudovej lásky Kayle Silverfoxovej (Lynn Collinsová). Jej smrť spôsobí, že sa Wolverine zapletie sa s tajným vládnym vojenským programom Weapon X, ktorý mu navždy úplne zmení život. Pod velením Williama Strykera (Danny Huston) sa sformuje tajná vojenská jednotka Team X, zložená výlučne z mutantov. Jedným z nich je tiež Viktor Creed alias Sabretooth (Liev Schreiber), neskrotná bytosť s neuveriteľnou silou. A práve s ním musí Wolverine zviesť svoj najťažší súboj... (TV JOJ)

Vědma

Wolvie je fešnej, Liev Schreiber je fajn záporák, oba mají charisma a super drápy. Začátek vypadal mimořádně slibně.To je asi tak vše, co k tomu můžu říct, protože po hodině jsem začala usínat. ()

Dont

Příběh je plně soustředěn na „nadaného“ mutanta Logana, stačí na něj ušít tu správnou boudu a on neváhá a nechá ze sebe dobrovolně udělat ještě větší monstrum. Hugh Jackman zachraňuje, co se dá, ale scénář vylepšit nedokáže. Pozitivem jsou určitě některé triky a také oživení, které do toho vnesly nové postavy a jejich představitelé (Liev Schreiber, Taylor Kitsch, Ryan Reynolds, Kevin Durand). Zápory jsou signifikantní pro celou sérii, a ani tento film není výjimkou. Již zmíněný nevýrazný scénář, některé až dětinsky zpracované pasáže, slabá a ničím nepřekvapující režie. ()

kajas

Jackmanova cesta za pomstou nepůsobí vůbec špatně, Liev je opravdu skvělý záporák, ale nějak mi chybělo více mutantů v kladných rolích a chemie mezi Wolverinem a jeho láskou podle mě také příliš nefungovala... ()

Aleee89

Asi zrovna jedu na vlně komiksových adaptací a jsem smířlivější než obvykle, ale mi se první díl Wolverina prostě líbil. Akční tak akorát, výstavba příběhu zhruba taková, jakou čekáte, přitom spousta dějových "zvratů", které vás nutí sledovat film dále... Žádná nuda... A Jackman alias Wolverine je z party X-Menů vůbec jedním z těch nejzajímavějších. ()

Petfruf

Dobře, odpouštím občasné klišoidní akční scény, zbytečné předvádění pro náctileté a pár scénáristických kiksů, ale film vystihuje(!) duch Marvel komiksů. Postava Wolverina je co do psychologie více propracovaná (přeci jen je to jiný Wolvie, než jak ho známe z následujících dílů, ve kterých si na minulost nevzpomíná..). Dokonce se najde i pár opravdu dojemných momentů. Navíc je divákovi konečně objasněná celá minulost této velmi zajímavé postavy. Superzáporák Victor Creed je neuvěřitelně působivý a charismatický (narozdíl od toho v díle následujícím), škoda, že neměl ještě víc prostoru. Jedna otázka ohledně Victora - nejde mi do hlavy jeho vztah s bráchou Wolverinem v jedničce, kde se k sobě vůbec neznají... Ale co už! Hvězdičky tři dávám za to, že jsem se dobře bavila a dostala jsem i víc, než jsem očekávala, za to, že film nedopadl tak hrozně jako třeba Fantastická 4, Batman a Robin a spol. (a nezabilo to X-meny totálně)...Čtvrtou skorohvězdičku dávám za Hugha a Lieva.. :-) Solidní tři a půl *. ()

Fanucci

Slabé 4, ale přesto 4. O dost silnější a ucelenější film než vychvalovaný nový Star Trek. Film stojí (logicky) na Wolverinovi a Hugh Jackman nezklamal. ()

dee-key

Na tenhle film jsem se těšil jako malej kluk, ale do kina jsem na něj nakonec nešel. Ukázalo se, že to bylo dobře. Úvodní titulky, byly opravdu noblesní a líbili se mi, ale zbytek filmu šel nějak mimo mě. Jednak jsem byl překvapen, že Wolverinovi drápy je jsou jeho vrozenou schopností. Pokud se pamatuju, jeho jedinou mutací byla regenerace. Ale to nevadí, třeba mi to uniklo. Nicméně jsem si sliboval větší podívanou, když mu adamantium vravovali do těla, ne jen lázeň s jehlami. Další věc, sice chápu, že museli dostat film do nějaké škatulky, aby na něj mohli jít i děti od třinácti nebo jaký rank to mělo, ale když někomu useknete hlavu, probodnete na pětkrát a vaše čepel je čistá jako panna a lesklá jako kapky rosy trpitící se ve vycházejícím slunci, něco není zcela v pořádku. A když to do vás někdo našije superlaserem který rozkrojil třípatrový barák a snaží se vác péct po dobu půl minuty a vy pak nemáte ani očouzený kabát, pak se dostávám do zcela neznámé situace. Charizmatický a velice .. hmm .. mužně vypadající Jackman s obrem Schreiberem nezachrání film, který byl tak moc rychlý, že jsem si ho ani neužil. Neříkám, že se mi vyloženě nelíbil. Vicotrovo skákání po stěnách školy nebo Cyclopovo nehoda záhy po té byly perfektní. Ale měla to být hostina o deseti chodech ze které se vyklubala jednohubka. 60% ()

Kopik

Žádná velkolepá akce se nekonala. V první řadě, parádní znělka formou flashbacků. Jinak první část byla svižná, plná efektů a akcí. Na můj vkus se ale do tohoto žánru vmísilo až přespříliš romantiky, přibylo mnoho zbytečných okecávek. Konec už ale byl zase parádně nabušený akcí a ty mi sedlo. Nicméně vzhledem k celkovému dojmu mi to nestačilo na víc, než na trochu lepší průměr. A Liev Schreiber se mi už v druhém filmu po sobě hodně herecky libíl - před tím to byl film Odpor. ()

Gereth

Co toto je za způsob tvorby filmu? Vysázet na stůl kupu víceméně neoriginálních charakterů(Nikoliv však nesympatických) a pak je prostě nechat zabít. Co zabít, kdyby to tam bylo aspoň nějak efektivně ukázané. Obvykle se musíme spokojit pouze s "jen_tak_mimochodem" konstatováním hlavního záporáka, že ten a ten už byl vyřízen. Samotný Wolverine je sice tvrďák a v dřívějších X-Menech jsem ho měl rád, ale když mu po příběhové stránce dáte jen variaci na "Jdi, zabij zlého draka a osvoboď princeznu", nemůžete čekat zázraky. Xavierův výstup na konci snad ani nemá cenu komentovat. Jednu věc ale přeci jenom musím pochválit. Po úvodních titulkách jsem byl na film opravdu nažhaven. To jsem ale ještě nevěděl, že nic lepšího už nedostanu. 45% ()

Huntelaar

Dobrá, dobrá, souhlasím, je to slatanina. Osobně si myslím, že v rámci kvality mohli základní dějovou kostru rozdělit na poloviny. První film by lépe popsal "něco ze života malého Jimmyho (Logana)" a druhej třebas na téma "jak William Stryker ke Weapon XI přišel"...což by určitě prospělo i vedlejším postavam, které v záplavě skoků, letů a výbuchů vlastně vůbec nedostali prostor. Na třech hvězdách to se to drží jen za ten pověstný Sabretoothův drápek. ()

rastlinka

Čistá hrôza. Aj keď boli moje očakávania nízke, až takéto sklamanie som zas nečakala... Nebyť Jackmana a Schreibera vypínam po pol hodke. A tie "pokusy o humor"? To malo byť čo? ()

kalap

Výborná správna mastenica s navretými žilami na bicepsoch, ktorá stála zato. Zbehnem do posilovne, aby som videl navretú žilu na svojom bicepsi v reáli. Len ešte niekomu dať po papuli, ale už je tma a ochladilo sa a ísť v tielku po ulici, to by nebolo veľmi origins. ()

GILLWANDER

Wolverine na mňa svojím slabým dejom rozhodne dojem nespravil. Spomedzi všetkých predchádzajúcich častí je práve Wolverine tá najslabšia časť z X- Menovej ságy. Škoda. Síce som to čakal, ale aj tak ma to nejak súri. Veľmi slabé 3*. ()

OG_Swifty

Klidnych 65% - za odtajneni Wolverinovy minulosti a ... ja vlastne dal ani nevim. Proste to bylo remeslne dobre odvedene a tak nejak me to bavilo. Krome mentalniho Deadpoola, ten mi prisel debilni. ()

Scylla

Má to spád, má to "cool" hrdiny a zloduchy, bitky také neurazí - ale kvůli PG-13 jsme byli, dle mého, o mnohé ochuzeni (ke spokojenosti nepotřebuji jatka, ale upřímě, trocha té krve dodá soubojům šťávu...). Sem tam se mihne vtípek či suchá hláška. Škoda jen, že má film jasně vymezenou cílovou skupinu a nemá vyšší ambice. Postavy jsou jen zhruba nastíněné, děj silně předvídatelný a nelogičností se tu taky dost najde... nejednou sklouzne do nefalšovaného béčka... Oddychovka za silnější 3 hvězdy. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (viac)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (viac)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (viac)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (viac)