Kým predchádzajúce filmy trilógie X-Men sa odohrávali v nie príliš vzdialenej budúcnosti, príbeh o Wolverinovi sa odohráva v 70. rokoch minulého storočia. Dej sa vracia k počiatkom Wolverinovej (Hugh Jackman) hrdinskej kariéry i tragickým udalostiam jeho života, z ktorých ho najviac poznamená smrť osudovej lásky Kayle Silverfoxovej (Lynn Collinsová). Jej smrť spôsobí, že sa Wolverine zapletie sa s tajným vládnym vojenským programom Weapon X, ktorý mu navždy úplne zmení život. Pod velením Williama Strykera (Danny Huston) sa sformuje tajná vojenská jednotka Team X, zložená výlučne z mutantov. Jedným z nich je tiež Viktor Creed alias Sabretooth (Liev Schreiber), neskrotná bytosť s neuveriteľnou silou. A práve s ním musí Wolverine zviesť svoj najťažší súboj... (TV JOJ)

Iwory_

Mé oblíbené scifi o které není nouzi v tomto snímku je opravdu nenahraditelné. Plný film akce a uvedení na pravou míru co, nebo kým byl Wolverine díve dává ději to pravé kouzlo. ()

terunka003

X-men sága × tuctové, trpané dialogy, drsné tváře, divná grafika. To bylo tak hrdinské, až jsem se z toho málem usnula. Navíc jsem si sehnala asi blbý formát, protože mi tam neustále herci vláli zavěšení na lanech, grafika nebyla dodělaná, takže poslední bitva na komíně byla víc než počítačová. Dobře, dejme tomu, ale ty dialogy, k pláči. ..a nejdřív po sobě nešli, pak se málem zabili, a pak zase byli bratři? ()

BoncheR

By the way: Tieto filmy s X-menom sú veľmi pekné, Má to hlavu, pätu a je to viac než len pozerateľné. Sci-Fi je jeden z mojich obľúbených žánrov a páčilo sa mi to. :) ()

majxik

Hezké vysvětlení toho kde se vzal hlavní zaporák druhého a třetího dílu a největší klaďas trilogie. A jak jsem si stěžoval že ve dvojce bylo akce méně v poměru s akcí, zde si trošku musim k tomu protiřečit, protože tady mi přišlo že místy bylo obojího moc, zvláště vytvoření supermutanta mi přišlo zvláštní, asi bych mu doplnil ještě některé zajímavější schopnosti než mu dali do vínku záporáci, i když to by pak znamenalo že by jsme v trilogii neměli asi žádného mutanta. ()

uiu

Film nehodnotím jako součást původních X-Menů, protože to je pro mě úplně jiný film. Tvůrci Wolverina šli úplně jinou cestou - tou akční - a podle mě udělali velkou chybu. Chápu, že na souboje a skákání s motorkou na helikoptéru přilákají do kin v letních časech spoustu diváků, ale jaksi se ztratila ona původní myšlenka vyděděnce společnosti, skrývajícím se před zraky veřejnosti. Film obsahuje spoustu filmových chyb a nelogických jednání postav (možná SPOILER: Proč Wolverine svou milovanou nepohřbil? Pak by měl jistotu, že je mrtvá :D). Stejně jako ve trojce X-Menů je nám naservírována spousta mutantích postav a jejich cool schopnosti, které bravurně využívají v soubojích a akci, ale nikomu z nich se nedostaneme do hlavy, natož pod kůži, abychom si postavu oblíbili a sympatizovali s ní jako s někým, kdo je jiný, stejně jako se někdy cítíme my. Už ani Wolverine na mě nepůsobil tak, jako v jedničce X-Menů, ale pouze jako akční figurka tasící rozzuřeně svoje drápky. ()

noriaki

Na celém filmu byly nejlepší titulky. Což nutně neznamená že zbytek Rosomáka je odpad, pouze že se opravdu povedly a nerealisticky mě naplnily obrovským očekáváním, po kterém logicky přišlo vystřízlivění. Tohle pokračování působí tak trochu laciným dojmem. Efekty jsou sice skvělé a stejně tak známí herci asi nehráli jenom z lásky k umění, jenže jinak snímek budí dojem luxusně natočeného dílu seriálu HBO. Režisér se pokusil o přesah a psychologii postav, ale pouze ve stylu "a teďka mají důvod se ještě víc řezat". Věřím, že pro fanoušky celé ságy jde o krásné doplnění dříve neznámého děje, pro mě je to ovšem nuda. ()

anli

X-Meni opět navštívili filmové plátno,tentokrát by měl být divák seznámen s historií Wolverina,jeho životem,činy a motivací.To se scénáři celkem slušně daří,je tu opět pořádná porce slušné akce,i když dost nevyvážené-chvílemi je vynikající,chvílemí působí jako kvalitní televizní epizoda.Režisér Gavin Hood zrovna nějakými extra nápady totiž nehýří.Hugh Jackman je opět výborný a divák mu fandí,co může.Tentokrát mu skvěle sekunduje Liev Schreiber,který je záporák jedna báseň a oba film hodně zachraňují,stejně jako Lynn Collins jako mutantka Kayla.Linie příběhu a jeho srozumitelnost je dobrá,stejně jako logika všech důležitých součástí ságy v ději.Škoda,že některé postavy nedostaly více prostoru(a fakt mi tu chybí Storm a Mystique).A taky bych uvítal,kdyby Strikera hrál opět Cox-tenhle byl opravdu velmi nezajímavý.Naopak jsem se zaradoval z objevení Patricka Stewarta.Celému příběhu chybí duch X-Menů a komiksové srdce Singerovo.Teprve teď je naplno vidět,jaký byl Singer skvělý tah při rozjezdu ságy.Tohle je řemeslně a herecky slušné,ale něco prostě chybí.Takže dávám s malinko přimhouřenýma očkama,vzhledem ke kvalitám ságy a postav,mutantských 75%,protože jde pořád o slušný a nadprůměrný akční,fantasy thriller. ()

Pavlínka9

Hugh a Liev? ;) Vynikající kombinace, kdy jsem nevěděla, na koho mám koukat dřív :D Film má hodně akce, zajímavé situace, kterými si Wolverin musel projít a hlavně - ten začátek s titulky se mi moc líbí. V několika minutách je tam nastíněno to, jaký úděl ho díky svým "dovednostím" v životě čeká a Gavin Hood si fest pohrál s efekty a napětím. ()

Gar-mogoth

Nejslabší ze série X-Men, přeplácané, ale pořád mě to baví. A pasáž, kdy se Wolverine s bráchou účastní všemožných válek za doprovodu Gregson-Williamsovy hudby je boží. ()

tomxxx

V průběhu filmu jsem si říkal, že je to lepší než předchozí X-meni, ale druhá polovina filmu to zazdila. Nejhrůznější je asi závěrečný boss. Zvrhlo se to do neskutéčné kraviny. ()

geklon odpad!

Tak tohle se vážně povedlo. Všechno je tak hloupé a to počítám s tím, že se jedná o komiksovou předlohu. Takhle uchopený Logan si nezaslouží nic jinýho, než odpad. Hlavně ten scénář a herecké výkony jsou naprosto ubohý. A efekty na lanech, vugumovaný ve fotošopu a Deadpool a Loganovo zlověstné zvolávání....... Přesně takhle vypadá grandiózní sračka. ()

MikyAff

Nějak tenhle díl nepovažuju za Marvelovku. V mým světě jsou Marvelovky totiž lepší. Jakožto jednohubka o Wolverinově příběhu se to dá v pohodě snést, ale člověk co chce větší zážitek nebo podívanou, má jednoduše smůlu. Ty rádoby velkoakční efekty, kdy je vysloveně znát, že herec je zachycený na laně, aby mohl lítat vzduchem, to opravdu nefunguje. Navíc teď, co už jsme mohli vidět Deadpoola v jeho samostatným filmu, je sranda sledovat, jak si to předtím ti filmaři zamotali. ()

elanius

(73/2017) / Osobne je pre mňa Logan najzaujímavejšia postava série, takže konečne ma X-meni začali baviť. Príjemná oddychovka, bez nutnosti zapájať mozgové závity. Super spestrením je Liev ako Wolverinov brat, fakt skvelá postava. (7/10) ()

MikeZ

Naprosto nevyužitý potenciál a obrovské zklamání.. Gavin Hood to prostě nezvládl. Velmi tupý akční film u které ho ani ta akce za moc nestojí. Jediná dobrá věc je Jackman a Schreiber (Reynolds je taky frajer, ale na plátně byl asi jen 10 minut). Hudba nevýrazná, efekty špatné (od workprintu se moc nezměnily, ty drápy snad někdo dělal v malování ve Windowsu, ne?) Co mohlo být přinejmenší průměrná akční vypalovačka, je podprůměrná, nemastná, neslaná kravina, která comicsům dělá je ostudu. 3/10 ()

Hennesy

Wolverine je frajer...to sa musí nechať...tým pádom ani film nemohol dopadnúť zle, keďže Jackmanovi táto rola sakramensky pristane. Logan a jeho brat Viktor sú živočíšni, charizmatickí a skvelo zahraní, a sú to práve oni a ich potýčky ktoré film posúvajú vpred a držia v napätí. Treba povedať že Liev Schrieber si taktiež svoju rolu vyslovene užíva. Ich bratské súboje na život a na smrť sú správne zúrivé a neľútostné. Aj ostatní X - meni sú zaujímaví, lenže dosť nevyužití, a vlastne sa filmom len tak mihnú. Jediné, čo by som ešte vytkol sú efekty, ktoré miestami vyzerali príliš očividne počítačovo....a aj ten záverečný súboj mohol byť viac razantný a epický, už keď proti sebe stáli takí mutanti. Celkovo je Wolverine skvelým doplnením originálnej trilógie...zábavný, napínavý...spokojnosť. ()

Aven

Povedený kousek balancující někde mezi geniálním Singerem a absolutně průměrným Ratnerem. Těch Singerovských prvků se však objevuje přece jen víc a když k tomu přidám povedené herecké výkony, charisma Jackmana i Schreibera, štěk Daniela Negreanu a celkový drajf filmu, tak si Wolverine ty čtyři hvězďáky bezesporu zaslouží. ()

JohnSmith

Wolverine mě příjemně překvapil. Hlavně začátek filmu je pěkně nadupanej,pak je sice chvíli mdlo,ale jakmile se Wolverine vrátí do akce, tak to opět stojí za to. Velké plus má hlavně Liev Schreiber, který je nejcharizmatičtější ze všech. ()

Timak

Přijde mi to takové nedodělané. Slibný začátek, divnej konec. Každopádně krok ku předu a věřím, že díky Wolverinovi mohou vzniknout zajímavé Origins, jako například Wade Wilson. v podáni Ryana nemá chybu. Mylím, že by klidně mohla být i dvojka, která by měla i uajímavý pontenciál. Hlavně bych rád viděl Sabretootha zpátky ve hře. Hugh je dobrej, Ryan výbornej a Liev je nejlepší. Pokud se půjdete na tento film podívat, určitě to nejsou vyhozené prachy, akorát budete mít pocit, že k dokonalosti přece jen něco chybí ... ()

Antek

Loganovi zabili ženu. Logan se naštval. Logan se bude mstít. Klasická šablona filmových béček dostává nový (i když nijak efektně vynalézavý) háv a razí si přímočarou cestu za závěrečnými titulky. Wolverine si nehraje na žádné drama (u Marvelu tohle nikdy ostatně nefungovalo), ale nabízí pouze a jen zábavu, která vám velmi jednoduše ukrade dvě hodiny života. Jackman se jako filmová hvězda zrodil v mutantově stínu (a zřejmě v něm i jako filmová hvězda zemře), ale místo toho, aby se snažil vymanit, podléhá. Jeho Wolverine je vzteklé zvíře s rysy člověka -- vraždící stroj, který ovšem pořád cítí doteky lásky, kterou prožíval. Je to zkrátka a dobře pořád ten starý Logan, na kterého jsme si zvykli s tím rozdílem, že tentokráte prožívá mnohem jednodušší dobrodružství než v prvních dvou dílech (vyjma třetího, protože to bylo dokonalé zprznění legendy). Mít po ruce lepšího režiséra, byl by to hit (Hood ale ve srovnání s Ratnerem obstál), takto je to jenom popcorn, který vám ale rozhodně zachutná. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (viac)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (viac)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (viac)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (viac)