Chytrák a dvaja spoločníci

• Česko Chytrák a dva společníci (viac)

Joe Thanks (Terence Hill) je pištoľník a tak trochu aj kúzelník, skrátka od všetkého trochu. Je známy svojimi geniálnymi plánmi, ako kohokoľvek dokonale napáliť. A práve teraz mu ide o 300-tisíc dolárov nenávideného prenasledovateľa Indiánov, majora Cabota (Patrick McGoohan), ktoré by veľmi rád získal pre seba a svojich spoločníkov, miešanca Billyho (Robert Charlebois) a naivnú krásku Lucy (Miou-Miou). V hlave sa mu už rodí plán, ako sa dá peňazí zmocniť... (TV JOJ)

cariada

Další westernová komedie tentokrát jen s Terencem Hillem. On jako vždy takový samotářský chlápek co jen projíždí krajinou a dělá si co chce. Má dva společníky Billyho a dívku ,která se nemuže rozhodnout koho má radši. Vymyslí podvod jak získat 300 000 dolarů. Že to bude zamotaný je jasný. Nák si nemůžu pomoct ,ale příběh je docela někdy zmatený a nepřehledný. Moc scén k zasmání tam taky není. Ne zrovna povedený film. Slabší průměr.. ()

tomtomtoma

Slušně zábavná westernová komedie. Vykutálený Joe Dík (Terence Hill) dokáže donutit svého kamaráda Billa Lokomotivu (Robert Charlebois) a jeho společnici, naivní Lucy (Miou-Miou), ke svému plánu. Jednak tím udělili lumpům lekci, a také díky tomu přišli k penězům. I když ne nadlouho. Z dalších postav stojí za zmínku prohnaný major Cabot (Patrick McGoohan) a jeho komplici seržant Milton (Raimund Harmstorf) a Jacky Roll (Piero Vida) a smolařský plukovník Pembroke (Jean Martin). Poměrně vtipné a hravé dobro uštědří pořádný políček hamižnému zlu. ()

c.tucker

Na tomto snímku je podíl režie od mistra Leonea menší a je to znatelné. Opět senzační hudba od Ennia, ale scénář poněkud pokulhává pane domácí. Snaha o vtipnou komedii nevyšla a dostali jsme se od vtipu na míle daleko. Je z toho jen blázinec, u kterého musíš silně přemýšlet (nebo vůbec), aby jsi pochytil všechny zvraty a to kde se Dík objevý z ničeho nic a ty nevíš jak. ()

mortak

Starší bratříček Osamělého jezdce, jen místo Deppa tu řádí Hill. A dokonce v obou zní Rossiniho Vilém Tell. Pak že prý dvakrát do stejně nevtipné řeky nevstoupíš. ()

MJMilan

Musím říci, že ač i Leone tak Hill patří mezi mé oblíbence, tak tohleto nebyl můj šálek čaje. Sice zahrané dobře, ale ten děj mi neříkal vůbec nic. ()

otík

Docela nepovedená westernová hillovka - jako tradičně vystupuje ve svém tradičním oblečení, s tradičním bílým koněm, s úsměvem na rtech - bohužel málo co je na tomto filmu úsměvné, střílení téměř žádné, pěstní souboje tu nenajdeme a tak nám zbyde jen příběh nepříběh o několika přátelích, kteří se stále podvádějí, aby podvedli druhé. Hodně scén je téměř nepochopitelných a zcela podivných. Film zachraňuje pouze geniální Morriconeho hudba. ()

Radiq

Tak bohužel Leoneho vliv v tomhle ani není skoro vidět. Je tam pár takovejch náznaků, třeba provokace Klause Kinskiho, nebo počáteční scéna, ale stejně je to takovy divny. Cely se to totiž nese v odlehčenym až komediálnim duchu a mě tam chybí to drsno a nasráno. Ani hudba není to nejlepší, co Morricone složil a zaujala mě snad jenom jedna skladba. Ale nejvíc tam asi pokulhává s berlou ten děj a samotnej Joe Dík. Terence Hill je totiž strašnej optimista, vysmátej modroočko, jak ho známe z jeho ostatních filmů a všechno se mu daří. Je hrozně dokonalej, všudypřítomnej, bezchybnej a jeho plán tak promyšlenej, že ho místama vubec nechápu a přijde mi to jak hrozná slátanina psaná až za běhu nebo domyšlená až po natočení. Cely je to hrozně zmateny a to sem se fakt snažil to pochopit a chytat se, ale prostě těch nelogickejch nebo nevysvětlenejch věcí je tam hrozně moc. Nakonec sice tušim, kdo je ten "chytrák", ale celou dobu jsem u filmu přemejšlel, kdo vlastně jsou ti dva společníci, protože to moh někdy bejt kdokoliv... Navíc z anglickýho názvu "A Genius, Two Partners and a Dupe" mi tam ještě chybí ten dupe, to už vubec nevim, kdo mohl bejt... ()

andrii

Nalákají ptáčka. Nemají "na sáčka." Napakovat si chtějí saky, a pak. Užít si kopec srandy, taky. Zlehka odkopnout původní bytí. Páni, ale nakonec se musí spokojit. Klanět se příteli, královskému dělení, co komu patří. ()

Mr.Bulanek

tady je 3* malo ale zase 4* je moc, ale jelikoz tam hral terenc, rezie sergio a sympaticka Miou tak to necham na 4*. Jinak celkem napinave a dokonce jsem nevedel jak to dopadne s tema 300 000 dollarama. ()

Kubaso

UN GENIO, DUE COMPARI, UN POLLO neboli Génius, dva pomocníci a kuře - polozapomenutá relikvie italských westernů, často považovaná za pokračování legendárního snímku "Mé jméno je Nikdo" a vyjma "Podivného dědictví" taky nejlepší Hillův samostatný počin. O hudbu se postaral Ennio Morricone a produkci si vzal na starost Sergio Leone. A vzhledem k tomu, že skvěle vypointovaná úvodní scéna vůbec nekoresponduje s pojetím zbytku filmu, je dost možné, že minimálně tuhle část režíroval sám Mistr. Ačkoliv neznámý, má toho "Génius" hodně co nabídnout: nejen skvělé cameo Klause Kinskiho, velkorysou výpravu, výborné akční scény nebo nečekané zvraty, ale hlavně příjemný a nevtíravý, lehce ironický humor (skoro) od začátku do konce. Film se mi líbil. A moc. Můžu ho jenom doporučit. Ještě pár zajímavostí: 1) Část hotového filmového materiálu byla kýmsi odcizena a už nebyla nikdy nalezena. Damiani byl tedy nucen použít řadu nepovedených záběrů, což vysvětluje nestálou kvalitu obrazu a občas dobře viditelné střihačské nůžky. 2) I když byl snímek v době svého vzniku v některých zemích prezentován jako pokračování předchozího westernu Terence Hilla, "Mé jméno je Nikdo", nijak na něj nenavazuje. O sequel nejde už jen z toho důvodu, že Hillova postava tu jméno má, Joe Thanks. 3) Ve scéně, kde major Cabot ukazuje Lucy její pokoj, si můžete všimnout, že u stěny se mezi americkými vlajkami z nějakého důvodu povaluje i vlajka Evropské Unie a Východního Německa (???)... DOJMY Z 18.2.2011: Teď už uznávám, že jsem si kvality filmu tehdy trochu přibarvil, protože jsem měl radost, že ho znám. Dneska bych ho už tak velkohubě nedoporučoval. Je na něm totiž opravdu hodně znát, jak moc se scénáristé s režisérem a producentem tahali o pojetí filmu. Děj je jednoduchý, ale vyprávěný tím naprosto nejhorším možným způsobem: napřed střílet (obrazně), pak odpovídat a nakonec nechat diváka, ať se ptá, co to jako mělo znamenat. Některé momenty (Kinskiho role) a dialogy nedávají smysl vůbec nebo si člověk musí HODNĚ věcí domyslet. Dalo by se ale říct, že "Chytrák" u mě patří k filmům, které mám pořád rád i přes jeho chyby (nebo i kvůli nim) a můžu se na ně často dívat. Navíc mi právě tady přijde Hillovo herectví nejcivilnější. Občas se totiž stane, že jakoby vypadne z role šaška a najednou se usměje naprosto normálně, nebo i trochu ironicky, a já můžu jenom hádat, jestli to má ve scénáři, nebo schválně kazí scénu (on a Damiani spolu prý dvakrát dobře nevycházeli), nebo už na něj padá únava. Schválně si toho všimněte. ()

Brain-D

Všechno zle. Hudba, kamera, režie, herci, dialogy, drsnost,...atd. Všechno zle, leda úvodní scéna začala docela dobře, ale jinak to bylo vaření z vody a rozhodně kvalita daleko od kvalit Trilogie S Clintem Eastwoodem. Bleh, jak na tom Sergio mohl spolupracovat !? Odstraňte radši někdo "Sergia Leoneho" z popisku na režii tohohle filmu, dělá mu to hrozný stín na jeho skvělou filmografii. ()

nevermore

No, že je k tomu podepsaný i Sergio Leone mě zaráží, nicméně na můj vkus tento western obsahuje příliš málo přestřelek a mrtvých :) ()

lykan9

Abych řekl pravdu, nebýt toho, že tu hraje Terence Hill, tak neváhám a dám odpad. Příběh je zmatečný a zamotaný tak, že jsem místy chuť film vypnout. Patrick McGoohan vůbec nezvládl s Hillem držet basu. Ne že bych očekával, že se bude rovnat Spencerovi, ale jeho výkon byl opravdu hrozný. Aspoň, že nebylo vsazeno jen na něho a člověk si mohl zpříjemňovat shlédnutí díváním na Miou-Miou. Za mě se jedná rozhodně o nejhorší film, ve kterém jsem zatím Hilla viděl. Vím, že dokáže udržet film i sám, ale tento případ to není, a to i když byl to jediné, co je na tomto filmu dobré. ()

ArdathBay

Entrée s cvrčky (čekal jsem, jestli nepřestanou cvrkat :) evokuje jednu nezapomenutelnou scénu z jednoho nejmenovaného filmu od nejmenovaného taloše, který natočil nejlepší westerny vůbec. Ten na filmu participoval a je to znát. Hudba je od dalšího taloše a je výtečná, ještě teď si pískám hlavní motiv. Pochválit musím též vynikající kameru Giuseppe Ruzzoliniho. Děj je trošku překombinovaný a na komedii málo komický, ale dvě hodinky mi krásně utekly a já jsem spokojen. ()

dr.jacoby

Kvalitný western s výbornou hudbou Ennia Morriconeho. Škoda toho ukradnutého materiálu z už natočeného filmu, mohlo to byť určite oveľa lepšie. ()

sedm.1

Takový zmatený propletenec jsem už dlouho neviděl.Ve filmu se toho děje strašně moc a děj pádí neuvěřitelně rychle kupředu,zároveň mi však celý ten splašený děj příjde,že je o ničem,že se jen závratným tempem vrší na sebe scéna za scénou,prostředí za prostředím,ale logika tomu utekla na míle daleko.Všechny postavy jsou strašně průhledné a zároveň nerozlišitelné,a jak to vlastně mezi všemi je jsem se nedozvěděl až do konce filmu.Terence Hill je zde každopádně nejsilnějším článkem(ikdyž právě jeho postava je absolutně ta nejnepochopitelnejších) a bez něj by šlo o naprosto nekoukatelný snímek. ()

BMAJTZ

Tak jsem si rila ze Sergio Leone po Me jmeno je nikdo prijde na to jak tocit westernovou komedii. Bohuzel tohle jsem necekal, nemyslel jsem ze to nekdy reknu ale tohle je prozatim jednoznacne nejhorsi Sergiuv western. Pribeh s ukradenim penez armade je opravdu udesny a logiku by clovek tak nejak pohledal. Tohle neni uctyhodne dilo mistra ale opravdu slabota. Dokonce to nezachranil ani Terence Hill ktery se o vybornou atmosferu vetsinou stara. Tady to proste opravdu nefunguje a to tak od 20. minuty filmu. Skoda naslapl jsem si westernovou serii Sergial Leoneho ale tohle jsem jako posledni necekal. ()

Paity

Cowboyský klobou pěkně do čela ať na mě nevidí padouši a všechny si podám. Takhle prostě vystupuje v podobných western komediích Terence Hill. Ne vždycky to ale stačí k tomu, aby se na to dalo koukat. ()