Hrdinovia

Z nakrúcania 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

c.tucker

Zajimavě pojaté sci-fi. Vyprávěné jako velký komiks s mnoha složitými charaktery. Pokaždé nová velmi zajímavá schopnost, kterou lidé mají dává tomuto seriálu perfektní atmosféru, kterou ještě utužuje temnota. ()

Šimpy

Ještě uvidíme, co se z toho vyklube. Po shlédnutí všech serií: Největší problém seriálu je opakování motivů v každé serii: Vždy se objeví nějaké hrozba pro naše Hrdiny (vyhubení, zveřejnění atd.) a tak se musí někteří z "mutantů" dát dohromady, spojit síly a to v různých kombinacích a postavit se Zlu. Naštěstí je tu spousta postav, které jsou bezva, jen jim škodí, že jejich příběhy scénáristi tak natahují. Závěr mi taky přišel trochu nedomrlý, ale hodnocení měnit nebudu. Přece jen je tu sympaťák nade všechny Hiro, pak obětavý Noah Bennet (SPOILER, jeho smrt měla správný grády, škoda, že ho nechali oživit), fantasticky podaný Sylar, a cestování časem v kombinaci s paralelními budoucnosti... ()

SHI-SHA

Nikomu nedoporučuji začít Heroes sledovat - jde o maximálně návykovou záležitost, jeden z nejlepších seriálů vůbec, bohužel nemá žádný konec, protože po páté sérii NBC seriál zrušila. Je to opravdu škoda. Nejoblíbenější postava - Hiro Nakamura ()

Sharlay

Ten kdo stále kouká na nové a nové díly přece nemůže dát pět hvězd! První polovina první řady byla rozhodně skvělá, hraničila s genialitou a ztvárněním představovala špičku ve světě. Ale co potom? Co to sakra je? Vždyť já už si nevzpomenu co se dělo dva díly zpátky, ani nechápu jak se aktér dostal tam kde je. Ta komplikovanost je neúnosná. Seriál světové extratřídy se takhle rozhodně nevyvíjí. Navíc, jak tvrdí kolega Tom Riddle, začíná se z toho stávat telenovela, každý je v příbuzenském vztahu s každým, každý má propletenou minulost s každým, každým dalším dílem se tyto klišé prvky stávají předností seriálu, a totiž předností překvapit. To se zde nedaří. Had Uroboros se zakousl do vlastního ocasu a Heroes se ze skvělého začátku dostávají pomalu úplně na dno. Hrozná škoda. Myslím, že opravdu nikdo si to takhle na začátku nepřál, nechápu kde se stala chyba. Nejspíš tam kde vždycky, s jídlem roste chuť a komerce nakonec potopí vše, co stojí nejméně na zmínku. ()

kubin.

Hned první díl mě nadchnul a vtáhl do seriálu nevídaným způsobem. Další díly byly taktéž kvalitní a pro mě jednoznačně nejlepší díl 17 Company man. Celkově výborná atmosféra, krásná Claire, sympatický Peter a další dobře napsané postavy spolu s dobře vybranou muzikou učinili tento seriál nezapomenutelným. Poslední díl mě také zklamal jako hodně ostatních a vážně zvažuju, že se dál dívat nebudu, abych si nepokazil skvělý dojem z první řady. ()

Sabrewulf

Nemám rád extrémní vykrádačky. Fakt ne. Zvlášť když X-meni patří mezi mé oblíbence. To by však nebylo to nejhorší...... Scénáristé nám tam každou chvilku přihazovali jednu volovinu za druhou: agentka nabídne obviněnému Mattovi práci u FBI na úkor jedné (!) přečtené myšlenky:"nikdo vám nevěří" //// Claire po tom, co ji chtěl mladík znásilnit a "zabil" ji, se za ním staví do nemocnice a snad se mu chce ještě omlouvat??? //// Když Hiro řekne LÉTAJÍCÍMU Nathanovi, že se umí pohybovat v čase, nahodí Nathan výraz ala - zbavte mě někdo toho blázna, co si tady vymýšlí blbosti- //// velmi problematické zachraňování holčičky podle předem nakresleného komiksu ... a tak bych mohl pokračovat. Co mě ale na seriálu vytáčelo úplně nejvíc, byly ignorace a odmítavost zvláštních schopností - chlap s telekinezí: "zbavíte mě toho? Mohl bych někomu ublížit", Claire: "myslela jsem si, že jsem zrůda", Nathan se stará hlavně o to, jestli vyhraje volby a nijak ho nevzrušuje, že umí létat: " k čemu mi to létání bude?" ..... Arrrrgh! Jedna hvězdička za Hira a Ali Larter. ()

tomeek

Čím víc dílů, tím víc jde poznat, že autoři už neví, o čem by to mělo být. Hlavně příběh Claire je pořád dokola. ()

Radiq

Takže klasicky to obsahuje řadu věcí, které se mi na tomhle seriálu nelíbí. Schopnosti, propletence a lidi. Hned vysvětlim. 1) Chápu, že to je sci-fi seriál, ale ty schopnosti jsou až moc neuvěřitelné (většina). Když se to tam celou dobu vysvětluje jako další krok v evoluci, tak proč to musí být tak razantní skok a né hned lítání a ovládání časoprostoru? 2) Propletence znamenají, že hrstka vyjímečných lidí se náhodou úplnou náhodou potká v celém širém světě. Jednou tam, jednou zas onam, ten náhodou zná tu, ten je tam, tam je ten, no scénárista zas moc scénářil. 3) A lidi jsou tam všichni mladí krásní a je jedno, jaké rasy, hlavně aby měl krásné rysy. Celkovým problémem všech amerických seriálů je to, že musí udržovat stejnej poměr chlapskejch i ženskejch rolí a je jedno, že ve skutečnosti by to ženská asi nedělala. Ale seru na to. Klišé typu: někdo někde nechá zbraň, někde někomu spadne zbraň, někdo někde najde zbraň a musí ji do těch pracek vzít. Co následuje dál, je jasný... je viník zločinu, shit. No, dokoukávám první sérii a vážně nechápu, co je na tom seriálu tak úžasnýho. S cestováním v čase a předpovídáním budoucnosti to získává úplně nesmyslné rozměry a i tak je tam dost kravin a celý to jde do sraček. Na druhou a třetí sérii se asi nebudu dívat, ale vím, že budou ještě horší, takže preventivně ještě hvězdičku uberu... ()

sir-dave

Tak... a Hrdinové nám skončili a poprvé co to u seriálu přiznávám.. jsem rád! Poslední série pro mě byly už jen scénáristická změť bez pořádného děje a dokoukával to ze setrvačnosti. Hlavní motto "zachraň roztleskávačku a zachráníš svět" se brzy po první sérii vytratilo. Pokus o oživení dosazením cirkusáků do děje přineslo něco nového ale to neustálé usmrcování a znovuoživení postav mi pilo krev. Škoda, že zde smrt vůbec nic neznamenala. Navíc to nebylo ani řádně ukončeno. 40% (hodnocení za 1. - 4. sérii - konec) ()

Madlenka26

A našla jsem si novou drogu. Když dávali Heroes v TV viděla jsem akorát pilotní díl a dál to nějak zazdila což byla chyba a musela jsem tuto chybu odčinit. Prokousávám se první sérií, která na mě působí velice napínavě což se u mnoha seriálů nestává. Jsem zvědavá co nám přinesou ty další 3 série. A nejvíc jsem si zamilovala krásnou Clair v podání, ještě krásnější Haydem Úanettiere :-)) Doufám , že hrdinové se stanou i mými hrdiny :)) ()

Prometheus69

Prvnich par serii jeste slo... jenze jak se do toho primychali hratky z casem, slo to vylozene do sracek a ja o to hodne rychle ztratil zajem.,, Vylozene natahovany nic o nicem. Trapna Nudaaa... z nezkutecne chabim a naprosto odsranym finale: tak aspon jedna hvezda navic za celkem solidniho zaporaka... tedy do te doby nez se znej nestal HEROES! Ano, forma nakonec zvitezila nad obsahem a pak spachali spolecne rytuslni sebevrazdu... netreba to nejak poutave rozebirat. 1-2serie -70%, 3-4 -50%, 5-20% A soundtrack stal i celkem za to, jo to jo. ()

Triple H

Po 12 epizódach. Americké seriály doslova zažívajú obdobie renesancie (Alias, Lost, Prison Break) a Heroes je toho ďalším dôkazom. Tentokrát sa tvorcovia rozhodli načrieť do comicsovej tématiky, čiže pre mňa ako vyšité! :-) Seriál je ale spracovaný takým spôsobom, že chytí aj tých, ktorí spomínané obrázkové príbehy veľmi nemusia. Kopec zaujímavých postáv (u mňa vedú Hiro, Claire, Peter a Matt), zaujímavý dej, ktorý predkladá množstvo otázok, na ktoré jednoducho CHCETE vedieť odpoveď. Naozaj super a dúfam, že naše televízie necúvnu od kúpy. ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)