Hrdinovia

Z nakrúcania 1 - Greg Grunberg, Ali Larter, Sendhil Ramamurthy
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

Eventyrer

Veľká škoda skvelého seriálu. Príliš prekombinovaný dej a nakoniec na ničom nezáležalo, len chceli násilne udržať napätie, ktoré sa vytratilo už dávno. ()

Likan7

Hrdinové mohli být brilantním seriálem. A ve své první sezóně také byli. Jenže pak přišla stávka scénáristů a seriál to naprosto potopilo. Druhá série byla zvláštní směs komedie a drama, trojka zase chtěla všechno napravit, byla šíleně nesmyslná, hrozně napsaná a zběsilá. Poslední sérii se občas povedl lepší díl, ale to nic nemění na faktu, že Hrdinové měli končit úplně jinak. Přišlo mi, že scénáristé měli vymyšlenou jen první sérii. Nádech tajemna, nadpřirozena ve spolupráci s naprosto fantastickým soundtrackem tomu prostě dodával grády. Sylar byl skvělý, Milo pomalu získával sílu a všichni jsme se těšili na ten střet. Jenže ten se nikdy nekonal. Buď někdo zapomněl schopnost, nebo byl zrovna out, a nebo pokud přišel souboj, viděli jsme jen zavřené dveře a záblesky světla, což mě prostě na*ere. Příběh se od první série prakticky nikam nehnul a po konci seriálu tu máme asi tisíc nezodpovězených otázek, které ale nepůsobí jako například ve Ztracených, kde jste jim to odpustili, tady to přímo křičí o odpovědi, které nám ale nikdo nikdy nedal. Hrdinové měli obrovský potenciál, který naplňovali během první série, potom to bylo už jen čekání na smrt. A je jen dobře, že několik hlavních herců se rozhodlo, že po čtyřce ze seriálu odejdou a tím pádem seriál ukončí, nedokážu si představit, co za šílenosti bychom ještě viděli. ()

Nix

Tento seriál mne uchvátil, dycky jsem měl slabost pro téma superhrdinů a hlavně má pořádného zajímavého záporáka. Tady jsem taky poprvé viděl Zachary Quinta a jeho výkon je exceletní. Sylar jede. ()

Euchrid

Ježiš! Po pár dílech jsem tak nějak nakonece pohopil, že v tomto případě nebude nabušená produkce, charismatičtí herci a zamotaný příběh stačit k tomu aby mě jěště někdo donutil vidět tuhle slátaninu ještě někdy. Ale zase kdybych byl na tropickém ostrově a měl tam jenom zásuvku, domácí kino a jenom kompletní heroes tak bych to asi zkoukl... ()

vince

Vážne som z tohto seriálu prekvapený, lebo som si myslel žo to bude niečo na spôsob fantastickej štvorky, čiže nič moc, ale ono nie je to napínavé, záhadné, dá sa na tom aj dobre zasmiať (najmä na Hirovi) ale hlavne je to dobre prepracované. ()

Lichty

Jak to tak bývá, první polovina úvodní sezóny je lepší než ta druhá a bez jakýchkoliv rozpaků si zaslouží pět hvězdiček. Mystično, sympatické zžívání se s postavami a budování děje, jenž by mělo vést do finále velkého, ale přesto takového, aby mohl seriál pokračovat do další série. A to myslím Heroes lehce uškodilo. Kdyby posledním třiadvacátým dílem měl celý příběh skončit, bylo by zde grandiózní finále, jenž by vše vysvětlovalo a dokončilo linie hrdinů. Závěrečná zápletka a celé předvídané setkání hrdinů (sorry, ale kde byla Clairina biologická matka?) je celkem fajn, ale na pět posledních dílů spadá tolik materiálu, že se dalo skončit až části třicáté a všichni by byli spokojeni. I přes tento drobný nedostatek jsou však Heroes zapamatovatelný a unikátní seriál! ()

BaronX

Netradiční seriál, který zaujme svojí originalitou a množstvím postav, kde si každý najde svého oblíbence. První série je naprosto geniální, neopakovatelná a dechberoucí. Bohužel jak už to tak bývá v dalších dvou (třech) sériích dochází k určitému poklesu úrovně. Děj se točí neustále dokola a stává se značně nepřehledným, vůbec nelze už poznat kdo je hodný a kdo zlý, a původní dějová linka je tatam - většina z nových dílů je jen nafouklá vata, která má do prvních dílů hodně daleko. Jsem zvědavý, kam až to tvůrci budou chtít dotlačit (trochu se bojím aby to nedopadlo jako v Prison Breaku, kde už je seriál od třetí série pouze k smíchu a většina diváků ho opouští co nejrychleji to jde). Zpět k Heroes: hodnocení 1.série 5*, 2., 3., 4. za 3* - celkem 4*. ()

Bounded

První séria byla výborná a ani druhá série nebyla špatná. Možná jí chybí ona megalomanskost a jsme ochuzeni o původní pomalé seznamování, ale i tak se Heroes řadí mezi seriálovou špičku a to nejen posledních let, ale vůbec. Zajímavost: Ve čtrnáctém dílu první série nastupuje Hirův otec do auta, které má značku stejnou jako identifikační číslo lodi Enterprise ze Seriálu Star Trek. NCC - 1701. Celí Heroes jsou i tak dost protkáni odkazy na tento slavný seriál. ()

DonTommy

"vážné" seriály mě nikdy nijak zvlášť nebrali, jsem založením spíš na animáky a sitcomy, o to větší překvapení mě čekalo když mi byli naordinováni Heroes. Velmi netradiční, napínavé a promyšlené s řádně charizmatickým záporákem. Pět hvězdiček nicméně nemohu udělit kvůli druhé sérii na které se ošklivě podepsala stávka scénáristů a uspěchanost zakončení ji sráží výrazně pod první sérii...nicméně těším se na třetí, jestli se jěště bude pokračovat nebo se vše vyřeší, myslim že až Sylar konečně pořádně naštve Petera a ten se odhodlá...ale dost, koukněte se na to sami :) ()

adekcz

hodnotím pouze 1. sérii. Seriál mne nadchl, jak po stránce vizuální, tak emoční. Vše od děje po výkony herců se mi zdálo perfektní. Ale přišel poslední díl, a já si už říkal, toto bude vyjímka, prostě to skončí a vše bude skvělé, ale oni ne, oni nechali Cylera (či jak se to píše) utéct a otevřeli zápletku pro dalších x sérií... Po tomto zklamání sem se na další odmítl dívat. ()

araBaraB

Postupem času musím hodnocení snížit na 3*. První série super, druhá taky super, ale děj se začíná zamotávat tak, že už ho nikdo nerozmotá. Ve třetí sérii se už ztrácím, a čtvrtá mi už přijde hloupě natahovaná. Navíc se mi nelíbí fakt neustálého znovuobjevení Sylera na scéně jenom proto, že to diváky vždycky nadchne. Dalším faktem, který mě znepokojuje je to, že se na můj vkus až moc cestuje do minulosti, čímž se vždycky změní budoucnost. A když už je ta budoucnost (potažmo přítomnost) změněna dvacetkrát, tak už se v tom ani scénárista nemůže vyznat. Nakonec ale musím konstatovat, že kdyby byly natočeny jenom první dvě série, bylo by to lepší, neváhala bych udělit 5*. Seriál má skvělý námět, který je dobře zpracován, ale všeho moc škodí, hlavně když dochází nápady. ()

sigi2

Prvá séria - výborný námet, kvalitné spracovanie, zaujímavý herci. Každý "hrdina" má svoje miesto, každý má svoju históriu a zohráva v príbehu svoju viac či menej dôležitú úlohu. Z tohoto pohľadu veľmi premyslené a inteligentné dielko. Ku koncu však skutočne namiesto riadneho a napínavého vyvrcholenia celého doterajšieho (pútavého) diania dochádza k zbytočnému naťahovaniu jednotlivých epizód a záver je vyslovene sklamaním. Napriek tomu ide s určitosťou o nadpriemer, zohľadniac čo všetko v súčasnosti televízie vysielajú (napr. nemecká seriálová produkcia či bezduché americké "každýdieljerovnaký" kriminálky). ()

Sciner

Tak už mám za sebou 3 serie a hodnocení nechávám stejné. Seriál je opravdu výborný, i když je to pak už lehce zamotané, mě se to stále líbí. Samozřejmě první serie byla nejlepší, ale ve druhé serii to také neztrácelo šťávu. Velké plus je fakt, že nejlepší postava je zabiják Sylar alias Zachary Quinto. ()

Raven_PWL

Úžasný seriál kombinující X-meny, 4400 zajímavě pojaté 1-2 serie něměli chybu. 3.serie byla o hodně slabší 4.byla hodně psychologický pojatá. Nebylo to samo o sobě špatné ale po prvnich 3 seriích jsem čekal nějaké vyjasnění Jestli bude 5.serie věřim že se úroveň zvedne. Prozatím jenom 4* ()

SKreyn

Prvá séria bola neskutočne napínavá, fakt sa im podarila, druhá už trošku zaostávala za prvou ale aj tak bola skvelá. 1. séria - 95% 2. séria - 75% ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)