Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (116)

Ty jsi...? (2012) (S07E01)

To bylo asi poprvé, kdy mě u Dextera bavily rozhovory více než tajný koníček hlavní postavy (no, i když tajný...). Bavilo mě sledovat, jak se Debra zvolna propracovává ke konečnému zjištění, a zúčtování s dalším vrahem na mě tentokrát působilo spíš jako rušivý element. A ani v tomto případě se tvůrci nevyhnuli podivnému ukrajinskému jménu. Kaja? Hmm, Káťu by asi herci nezvládli, chápu, ty háčky dělají v anglicky mluvících zemích potíže. ()

Na slunci s točenou zmrzlinou (2012) (S07E02)

Druhá epizoda sympaticky navázala na předchozí díl, a dopadlo to s ní u mě proto podobně. Přestože se dělo ledacos, vnímal jsem většinu záležitostí jen jako kvalitní doplněk k hlavní dějové linii. Tou pro mě byla i tentokrát interakce mezi Dexterem a Debrou, hlavně Debřin vnitřní boj byl skvělý. ()

Systému navzdory (2012) (S07E03)

Sedmá sezóna se zatím nese v tom správném duchu. I na třetí pokus mě tvůrci bezvýhradně potěšili, i když mě tentokrát zaujalo hlavně dění kolem Louise i lov na Raye Speltzera a vztah mezi Debrou a Dexterem v tomto případě události spíše doplňoval. ()

Uteč (2012) (S07E04)

Poprvé jsem šel v sedmé sezóně s hodnocením pod pět hvězdiček, protože na mě epizoda nezanechala tak silný dojem jako předchozí díly. Hlavně mě zklamalo rozuzlení případu Raye Speltzera, po tom postupném vývoji jsem očekával něco propracovanějšího. ()

Do hloubky (2012) (S07E05)

Na to, že se, kromě vystřílení baru, v podstatě nedostalo na akci, mě epizoda až překvapivě bavila. Tvůrci zajímavě zkomplikovali děj dalšími vedlejšími liniemi, navíc jsem je ještě nepochválil za obsazení role Hannah McKay, takže to dělám až teď při jejím třetím výskytu, na Yvonne Strahovski se mi dívá hodně dobře. ()

Špatná rozhodnutí (2012) (S07E06)

Šestá epizoda nebyla v žádném případě akční, ale naprostá většina rozhovorů nebyla nudná, zato byla k věci. Po celou dobu jsem se tedy slušně bavil, jen závěr mě poněkud rozhodil. Když Dexter do někoho bodne, končí to smrtí, tady se bodalo opakovaně a nikdo nezemřel, navíc Dexter projevil na sociopata značné množství emocí. ()

Chemie (2012) (S07E07)

Dostal jsem se do vyloženě paradoxní situace, zatímco mě potěšila postava Hannah McKay (nejen pro Yvonne Strahovski), její vztah s Dexterem mě netěší vůbec, protože se titulní postava z emočně vyprahlého cynika začíná měnit v někoho úplně jiného a já si myslím, že to není dobře. ()

Argentina (2012) (S07E08)

Když už jsem u hodnocení epizod tohoto seriálu váhal nad hodnocením, nevěděl jsem jestli mám udělit čtyři nebo pět kousků, v poslední době se začínám rozhodovat mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Proč? Protože se prakticky vytratily Dexterovy cynické komentáře a až nebezpečně narůstá počet romantických scén. Pokud ale můžu někoho pochválit, je to Titus Pullo, jeho Isaaka jsem mu věřil. ()

Hlava nehlava (2012) (S07E09)

Devátá epizoda byla rozhodně lepší než oba předchozí díly, bylo to snad větším množstvím prolité krve a vyšším průměrem mrtvol na díl? A pokud ano, co to o mně vypovídá? Abych byl upřímný, je mi to celkem jedno, byl jsem hlavně spokojený s tím, že měla epizoda fajn tempo i atmosféru a že se příběh pěkně pohnul kupředu. ()

Zodpovědní dospělí (2012) (S07E10)

Desátá epizoda byla velmi vydařená a za jiných okolností bych ji ohodnotil pěti hvězdičkami, jenže mě štve Dexter podléhající romantickým emocím. Mým oblíbencem se holt stal bezcitný vrahoun, pro kterého byly mezilidské vztahy naprostou záhadou. ()

Vidíš to, co já? (2012) (S07E11)

A situace z předchozího dílu se zopakovala. Děj byl i tentokrát hodně zajímavý, disponoval kvalitní atmosférou, nepostrádal napětí ani akci, a přesto jsem přes čtyři kousky jít nemohl. Důvodem byl (stejně jako v předchozí epizodě) emocionální vývoj titulní postavy. ()

Nový začátek konce (2012) (S07E12)

Finální epizodě sedmé sezóny jsem pátou hvězdičku upřít nemohl, to bych byl hodně nespravedlivý. Myslím, že se tvůrcům závěr řady opravdu povedl, našel jsem v něm hned několik twistů, a jako pozvánka ke sledování osmé série fungoval dokonale. ()

Season 8 (2013) (S08)

Finální sezóna seriálu byla zároveň tou nejhorší, jakou mi za těch osm let tvůrci nabídli. Poprvé došlo i na to, na co jsem u Dextera nebyl zvyklý- na nudu. Dr. Evelyn Vogel byla do příběhu nacpána tak neobratně, že by si scénáristé měli dávat pozor na setkání s fanynkou číslo 1, a tentokrát bych Annie zřejmě fandil. Stejně tak mě naštval i vrcholně alibistický závěr, v němž bylo veškeré zlo po zásluze potrestáno jako ve správné Disneyho pohádce. Průměrná známka se u mě dostala na tři hvězdičky, ale za tu závěrečnou prasárnu jednu strhávám. ()

Nádhernej den (2013) (S08E01)

Pozor, následující komentář obsahuje vulgarismy!! Jak se dá zkazit seriál, který má i v osmé sezóně slušný potenciál a scénáristu, kterého jeho práce stále ještě baví? Tak, že se připosraní pokrytci z vedení studia rozhodnou aplikovat úžasnou cenzuru Made in USA. Mohl bych se pokusit najít v sobě pochopení, pokud by seriál spadal pod Disneyho vymývače mozků, ale takto...Protože byl ten cenzorský vyjebanec Američan, nesmí být vidět, co mají lidi běžně pod oblečením, a z Debřina mluveného projevu zbude torzo, kvůli kterému na mě její postava působí dojmem těžkého retarda, ale food carving aplikovaný na lidský mozek je naprosto v pohodě. Kurevsky jsem se nasral, a to, co cenzor idiotsky vyretušoval, jsem si tady musel vykompenzovat. Epizoda jako taková nebyla vůbec špatná a hodnotil bych ji čtyřmi kousky, dvě hvězdičky ale padly na konto tupého cenzora a pitomců, kteří ho zaplatili. ()

Není nebe bez mráčku... (2013) (S08E02)

Druhá epizoda osmé sezóny ve mně zanechala rozporuplné pocity, na jednu stranu mě naplnila nadšením absence cenzorských zásahů, ale na druhou stranu jsem se nedokázal zbavit dojmu, že byla poněkud nezajímavá (až na některé momenty). ()

Co žere Dextera Morgana? (2013) (S08E03)

Nemůžu si pomoct, ale osmá řada mě zatím příliš nepřesvědčila. Jejím nejlepším dílem byl zatím ten první, měl sice nejlepší scénář, ale cenzura z něj udělala frašku. Druhá a třetí epizoda si byly dost podobné, nebyly příliš zajímavé a opakované ponory do hlubin Debřiny psychiky, začínají být trochu nudné. ()

Zjizvená tkáň (2013) (S08E04)

No, ať se snažím, jak se snažím, osmé řadě jaksi nemůžu přijít na chuť. Postava Dr. Evelyn Vogel mě nebaví, její objevení se z ničeho nic mě naštvalo, ani pátrání po vrahovi s vykrajovátkem nepatří k tomu nejlepšímu, co zatím scénář přinesl, a závěr čtvrté epizody byl fakt divný. ()

Vařila myšička kašičku (2013) (S08E05)

Předpokládám, že záměrem tvůrců bylo to, aby ve mně pátý díl vyvolal pocit napětí, ale to, co se v předchozích sezónách bez problému dařilo, přestalo fungovat. Napětí se nedostavilo dost možná proto, že mi byl osud Dr. Vogel úplně ukradený, tak proč bych se měl stresovat. ()

Kousek sebe (2013) (S08E06)

Ne, už to fakt nefunguje, takže jsem třetí hvězdičku přidal z čiré nostalgie. Dexter se choval jako někdo, kdo by měl být urychleně zbaven svéprávnosti a celá epizoda ve mně vyvolávala dojem, že se scénáře ujal podobný neumětel, který pro mě zkazil i Walking Dead. ()

Kodex oblékání (2013) (S08E07)

K mému vlastnímu překvapení mi tvůrci po delší době umožnili udělit nějaké epizodě i čtvrtou hvězdičku. Děj sedmé epizody nebyl nudný, jak tomu bylo u předešlých dílů, výrazně ubylo psychologických sezení a chvílemi jsem měl dokonce pocit, že si scénárista vzpomněl, o čem byly dřívější řady. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021