Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

H3LLraiser

Tak konečně shlédnuto komplet. Dexter je pro mě TOP seriálem, pročetl jsem se knihami a i na rozdíly je seriál výborně zpracovaný (přece jen je jenom "založen na" není to podle knih). Dexter, psychopat, manžel, otec, bratr. Postupně se vykreslí a vygradují všechny stránky jeho temné osobnosti. 5/5* TOP5 ()

brasek

Populárny seriál, ale ja som očakával určite viac. Nudí ma vyrozprávanie príbehov a neverím Dexterovi ani prd. Podľa mňa postráda tento seriál pútavú atmosféru. ()

HonzaBarta

Dexter je seriál, který mě doslova pohltil svým příběhem. Každý den jsem se těšil na další epizody, ve kterých bylo spoustu napětí, smutku a radosti. Michael C. Hall mi byl ze záčátku opravdu nesympatický, což se asi tak po dvou až třech epizodách změnilo a "Dexter" mi doslova přirostl k srdci. Všech sedm sérií jsem dokoukal za devět dní a díky tomu se uvodní scéna "Dexter´s Morning Routine" stala opravdu ohraná a pro mě nekoukatelná, ale první dvě serie jsem si ji opravdu užíval. 95 % ()

da-a

1. Řada: 80% * 2. Řada: 90% * 3. Řada: 90% * 4. Řada: 90% * 5. Řada: 80% * 6. Řada: 80% * 7. Řada: 90% * 8. Řada: 90%. Seriál, který se celou dobu vyvíjel a přesto si zůstal věrný a podobný. Ukázal souboj temné a světlé strany v člověku, kde se podle všeho nikdy neměl odehrát. A stejně jako krev přicházel v drobných kapkách i velkých kalužích, analýza každé stopy v něm byla fascinující. ()

rEooo

Špičkový seriál, ale ten koniec fakt no neviem. čakal som happy end alebo sad no nedošlo sa mi ani jedného. Debra pre mňa určite top postava seriálu, určite hlavne preto že v živote toľko smoly proste nemožno mať. ()

Dacsus

OK, po treťom pokuse v rozmedzí asi štyroch rokov musím konštatovať, že nechápem ako takto priemerný seriál mohol dosiahnuť až taký úspech. Nebol som schopný dopozerať ani tretiu časť (nie kôli "drsnostiam", ale preto, že charaktery sú nezaujímavé, dialógy stále o tom isto, rádobyhumor je fail, proste je to nuda). Dávam dve za spracovanie. ()

Saxos

Máme tu prázdninové léto roku 2016. Všechny české televize nám cpou každoroční opakovací série různých seriálů a tak normální člověk raději zopakuje něco jiného. Zvítězil Dextík. /ang. + tit./ Zopakovat všech 8 řad bylo příjemných skoro 100 hodin. Hodnocením zůstávám na plném počtu, i když teď už člověk objevil spoustu chyb. Série 01 - takové seznámení s Dexterem, jeho prací u Miami Police a jeho bráchou mrazákovým vrahem. Série 02 - správně ujetá Lili, pokračující konfrontace s Doakesem. Serie 03 - asistent návladního Miguel. Série 04 - Triniti, sex románek Angela a komisařky, pro mě nejlepší série, nejlepší závěr a při premiéře nejdelší čekání na další sérii. Série 05 - nesympatické Lumen. Série 06 - Trevis a jeho biblická zobrazení. Série 07 - Deb už konečně ví o hlavním koníčku Dextera. Série 08 - Deb mrtvá, konec otevřený, ale už se nepokračuje. Trochu z jiné stránky. No asi všichni jsme fandili stejnému sériovému vrahovi, který killoval podle utvořeného kodexu zjevný lidský odpad. Sice se mu tam občas připletl někdo ok, ale do bojových ztrát 8% se vešel. Přitom byl úplně stejný, jako jeho zákazníci, kteří mají také svůj kodex - blondýny kolem 25 let, nebo prostitutky, nebo chlapečky, nebo gajáky, nebo cokoliv jiného. Kdyby neměl přístup k naplňování svého kodexu, tak by si vymyslel a dodržoval jiný. ()

GzL

Do zblbnutí nastavovaná ptákovina postrádající kousek logiky. Bez sexu, bez napětí a vlastně taky bez násilí. Ti co dali vysoké hodnocení asi kouřili trávu. ()

Staple

Tento seriál s celého srdce miluji. Naneštěstí kvalita serii po serii klesala. Celkově je to za 3* ale mé srdíčko nikdy nezapomene na vraha s chlaďákem a kožaře, kteří mě strašili jako menšího caparta. ()

KeiGe

Utahané, předvídatelné a bez drivu. Takový ten pocit jako když se díváte na jednu z těch x televizních amerických kriminálek. Tak nějak vás to zajímá, ale zas tak vás to netankuje. Kdyby ubrali jednu celou epizodu nebo ubrali cca deset minut z každé z nich, děj by byl o něco svižnější. Beru ale fakt, že seriál sleduju až teď a vidím, že mě čeká ještě milion dalších sérií. Takže Pravák nechcípne v terénu a ani v křesle a pro mě to ztrácí na napínavosti. A to, že nemá emoce mu nežeru. V první sérii to ještě šlo, ale dál má pomalu víc emocí, než jiné postavy a neprocházel by si tou krizí identity, protože by mu to bylo uplně u anusu. Prostě jen těžce flegmatický chlap. ()

Hejmy

Konečně jsem to dodíval a z poslední řady jsem lehce řečeno v rozpacích. Krom prvního a posledního dílu byla uplně zbytečná. Škoda, konec dalšího seriálu. ()

Isobel

Celou první sérii jsem bojovala s pochybnostmi, zda se na Dextera vůbec chci koukat. Nakonec jsem té temné podívané podlehla. Když jsem po letech vrátila k první sérii, všimla jsem si, že Dexter je ze začátku více zachmuřený a méně lidský = autoři vyměkli a vše zjemnili... a to je možná škoda. ()

RKBoy

naprosto originálne ponatie krimi seriálu, podporené dokonalým Michael C. Hallom v hlavnej úlohe. Dexík patrí medzi to najlepšie čo na poli krimi vzniklo ,má to svoje muchy , posledné série sú už poslabšie ale aj napriek tomu som sa náramne bavil..Trinity jeden z naj. TV záporákov ever. ()

Atchyroz

Surprise Motherfucker! Dexter Morgan je přesně ten typ antihrdiny, kterého si prostě zamilujete. Tohoto vražedného krevního analitika jsem si od začátku hodně oblíbil a i přes to co dělá, jsem mu fandil od začátku do konce. Tento seriál je perlou mezi krimi seriály, ve kterém se objevují také prvky komedie a psychologického dramatu. Může se pyšnit naprosto skvostným hereckým obsazením, ve kterém kromě Michaela C. Halla excelují další skvělí herci, ať už v rolích kladných policistů nebo vražedných psychopatů, kteří se mají objevit Dexterovi na stole. Nejlepší postavou vedle Dextera je pro mne John Lithgow alias Trinity, Dexterova sestra Debra v podání Jennifer Carpenter a agent Frank Lundy Keitha Carradinea. Vrcholem seriálu je pro mne stejně jako pro většinu ostatních legendární čtvrtá sezóna o souboji Řezníka ze zálivu a Trinityho, pozadu nezůstávají první a druhá, které jsou na stejné úrovni. Za nejslabší naopak považuji třetí a finální osmou. Ano, i Dexter je stejně jako mnoho dalších seriálů známý ne moc povedeným koncem, který jsem dokázal překousnout. V roce 2021 dorazila devátá dodatková série s názvem New Blood a tento návrat si svoji existenci naplno obhájil, mě to bavilo a celé se to povedlo ukončit líp, i když k dokonalosti to pořád mělo dost daleko. Celkově ve svém žánru dnes Dexter nemá v televizní produkci konkurenci a byla radost to sledovat po celou dobu devíti sezón. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021