Ajťáci

Ukážka z filmu 4
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Xeelee

OMG WTF ROFL. Pokud se motáte kolem počítačů, tak přidejte jednu hvězdičku. BTW realističtěji technickou podporu po telefonu už snad natočit nejde. Nevíte někdo kde se tají sehnat trička s Royem, Mossem, Jen a tetou Irmou? ()

eraserhead666

Paráda, angličani prostě nezklamou. Další parta normálních "debilů", které všichni dobře známe, nebo jimi sami jsme. Roy je takový klasik, Moss je místy nesnesitelný, já s ním makat, tak vydrží naživu tak do přestávky, no a Jen? Tu zbožňuju, když se vzteká a křičí, je tak neuvěřitelně sexy. Ale jednoznačně vede Goth... opravdu přítel do nepohody... Proč je jen 12 dílů? Ale aspoň jsem zjistil, že nejlepší dárek na pohřeb je Cd CRADLE OF FILTH. Zde jako fór, ale mě by tenhle dárek fakt potěšil :o) ()

Thomick

Po slabším prostředku se čtvrtá série zase vrací do normálu první řady, ba ji dokonce převyšuje a smíchy mě místy přímo dusí. Poslední soudní díl mě párkrát doslova rozbrečel. --- A když si zpětně projíždim všecky ty bity na YT, brečim dost podobně. Achjo, Moss je prostě strašnej vrah. Vracim do topky, takle nestárnoucí humor by tam přese všechno škobrtání chybět neměl. ()

Necrotongue

Seriál mě po tři sezóny bavil skvěle a při čtvrté vlažně, ale já nebudu hrát machra a přiznám, že jsem se ve výsledku výborně bavil a že se u mě všichni tři obyvatelé sklepních prostor Reynholm Industries velmi dobře zapsali. Můj úsměv často přecházel v hlasitý smích, a pokud si u komediálního seriálu namáhám bránici, je to jasným důkazem toho, že tvůrci odvedli dobrou práci. Kromě zábavy jsem se ale i mnohému přiučil, takže už s jistotou vím, že se bez prohlížeče nedostanu na internet, jaké slovo nesmím psát do Googlu, vím, jak doopravdy vypadá Internet, a taky už vím, že je uložen v Big Benu. / Poučení: Neboj se nerdů, jsou přítulní. ()

Mgb21

"Sudbžekt: Hoří. Vážený pane (čárka) paní, HOŘÍ (vykřičník), HOŘÍ (vykřičník), POMOC (vykřičník). 123 Carrindon Road. Těším se na Vaši odpověď. S pozdravem, Maurice Moss." Tohoto chlapce žeru :-)))) ()

Bauer

The IT Crowd mi doporučovalo mnoho lidí a nakonec jsem tedy neodolal a pustil jsem se do toho.A dlouho jsem se takto nepobavil. Britský humor dokáže podle mně pobavit snad každého a zde se nejde plno opravdu ale plno hlášek a hodně povedených vtipných scén při kterých jsem se smál i nahlas. Herci byli vážně skvělí. Jejich výkony jsou výborné a především jak dokážou podat hlášku naprosto s klidem nebo když je tam vtipná scéna, tak dokáží dělat, že nic, to bych já nedokázal a vybouchl bych smíchy. Téměř 140 minut jsem zkoukl jedním dechem ale poté co jsem dokoukal 6. díl, tak jsem chtěl další a další.A bohužel další nejsou, což je vážně škoda, protože tento seriál je opravdu povedený a byla by škoda ho jen tak zahodit. ()

becki_tu

Tak tohle tady opravdu ještě nebylo. Dva typičtí ajťáci, ulítlá vedoucí oddělení, zásadový šéf a gothický Richmond. Zkrátka další seriálový kult z britské produkce, jehož hlášky a scénky se pomalu stávájí nesmrtelnými. 1.série - 85%, 2. série - 95%, 3.série - 90% ()

MáŠa

Velmi srandovní dílečko. Jen je to celé takové dost nerealistické. Kdyby to takové nebylo, tak spousta humoru zmizí. Zaregistroval jsem i pokus o americký remake, ale pilot, co vznikl, nepřinášel nic nového. ()

Coleator

Skvělý seriál utahující si jak ze způsobu života ajťáků, tak i všech ostatních… Když pošlete do IT oddělení ženu, která zvládne tak maximálně poslat e-mail, aby tomuto oddělení šéfovala, můžete se spolehnout, že nastane spousta zábavných situací… Pokud navíc hlavní postavy hrají tak skvělí herci jako Chris O'Dowd, Richard Ayoade a Katherine Parkinson, je úspěch zaručen :) Ačkoliv vzniklo poměrně málo dílů, některé jsou tak kvalitní, že se na ně můžete koukat poměrně často pořád dokola (jako např. díly Italian for Beginners, The Work Outing – kdo se nezasměje u těchto dvou dílů, měl by se podle mě jít nechat vyšetřit)… ()

Handle

Sakra, tohle mě vážně dostalo... Geniální vtipy, které mě opravdu rozesmějou. Nezbývá mi nic jiného, než doufat, že bude víc dílů. Výborné! :) Zkuste to vypnout a zapnout! :) ()

Iggy

Douglas si s ničím neláme hlavu, Jen je trošku hystericky otravná, Moss prostě k sežrání a chudák Roy se zoufale snaží být docela normální ale souhrou okolností se mu to prostě nedaří a nedaří! Po druhém shlédnutí některé díly už trochu slabší, ale pořád je tam dostatek dobrých míst. ()

ScarPoul

Nepamätám si kedy som padal od smiechu zo stoličky tak ako v prípade skupinky z IT. Táto britská satyra , ktorá ma iba 12 dielov čo vás na konci zamrzí je naozaj skvelá. Samozrejme nájdu sa aj tu slabšie diely ale zase ďalšie sú tak kurevsky vtipné že je radosť na to pozerať, roy a moss sú skrátka fantastický a ich dialógy sú maximálne sprosté ale o to vtipnejšie. O to horšie je to s Jan ktorá tam poväčšine iba jačí. Humor čerpá z normálnych situácií s tým že ich dá do reálu. keď sa snaží Jan odlákať pozornosť a povie " O ten robotník si dáva dole tričko" všetky baby sa postavia a idú k oknu kde si tlstý a škaredý robotník s tupým výrazom naozaj tričko dolu dáva. Kultové dielu sú červené dvere, dinner party, Calamity Jan, the work outing a return of the golden child. Stojí za pozornosť. ()

Rohy212

Graham Linehan po skvělých Black Books přichází s něčím, co s překvapením musím uznat, je ještě lepší. IT Crowd je sitcom, který ani ve čtvrté (a stále doufám, že ne finální) sérii neztrácí na osobitém humoru ("Alister, I'm not a window cleaner!"). Brilantní, nakažlivé a neskutečně vtipné. ()

rawen

herečka co hraje Jen možná trochu přehrává, ale jinak je to fakt skvělý seriál který jede tak trochu ve stopách Mladých v partě/Black books a to já žeru... navíc jsem taky "ajťák" takže tím líp pro mě .) zkusil už to někdo vypnout a zase zapnout? ano? tak ať volá 0118-999-88199-9119-725-3 !!! 9/10 PS: druhá série bohužel jen 8/10 - hlavně poslední dva díly jsou vyloženě slabé PPS: třetí série dolů z kopce 7/10 ()

maseer2

blesk z čistého nebe - seriál, kterému stačilo jen pár dílů na to, aby se z něj stal kult.. časem se ale ty pořád dokola omílané vtípky celkem okoukaly a IT Crowd už v dalších sériích nebyl tak úplně tím seriálem, který mi zprvu způsoboval záchvaty smíchu.. škoda.. přesto pořád zasloužené 4* ;) ()

BoPo

Tento seriál má svoj kolobeh. Na jeden dobrý diel pripadá jeden nadpriemerný a jeden naozaj výborný. No a tie výborné časti zanechajú natoľko silný dojem, že jednoducho musíte vidieť ďalšie a ďalšie. Jen Barber sa natrvalo zapísala do mojej mysli. Ak by som mal však vybrať, kto je víťazom súboja Big Bang Theory vs IT Crowd, tak volím BBT. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake