Ajťáci

Ukážka z filmu 3
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

DJ Obelix

Díky hodnocení na ČSFD jsem se náhodou dostal k tomuto novému britskému seriálu a musím uznat - neprohloupil jsem. S očekáváním jsem si pustil první díl a byl zvědavý, co na mě za velmi vyvedenou "retro" uvodní znělkou čeká. Zprvu jsem byl sice zklamán přidaným smíchem, který mi v drtivé většině případů neuvěřitelně vadí, ale poté, co jsem se seznámil s ustřední trojkou jsem byl tímto zatím bohužel jen šestidílným seriálem naprosto pohlcen. Dva ukázkoví maníci, pro které v angličtině existuje přesný termín "nerds" (jak je ostatně otituluje hned v prvních minutách šéf firmy Denim), zažívají se svou novou nadřízenou, která o počítačích ví asi tolik, jako koza o vodním pólu, příběhy, které jsou uvěritelné, ale zárověň neuvěřitelně vtipné. Hlavně si nezapomeňte zapamatovat nové číslo na záchranku :-) EDIT: Pred tydnem jsem shledl cesky dabing na HBO a pokud mohu doporucit, sezente si to v originale, protoze nas dabing tomu tentokrat hodne ubral :-( EDIT: Az na posledni dil byla druha serie spicka stejne jako ta prvni. Sceny jako "Peter File" "I'm Disabled" atd. jsou klasikou uz ted."""You Wouldn't steal a handbag. You wouldn't steal a car. You wouldn't steal a baby! You wouldn't shoot the policeman ... and then steal his helmet! You wouldn't go to the toilet in his helmet ... and then send it to his grieving widow ... and then steal it again!!!" ()

k212

Když přijede tetička Irma, vznikne z toho webovka dámsképroblémy.com, když dojde na stres, na který je šéf pes, je z toho boj o stresoměr a menší požár (golf), když kolega z pátého pozve celou trojku na gay muzikál, je z toho big coming-out, ... Dalo by se pokračovat dál a dál, jelikož, co minuta ve sklepení Ajťáků, to hláška a zákonitý výbuch smíchu. Velmi zábavné -realitě ne až zas tak vzdálené- vyprávění o computer freaks mě prostě nadchlo. 80%. ()

Aknah

Možná ještě víc zábavnější a trhlejší humor, než předchozí seriály, má zrovna tahle skupinka expertů přes počítače. Všimli ste si, že v každym seriálu, je nějakej buran, kterej je stejnak nejzábavnější? Tady to je taky tak... ()

InJo

Britský situační humor přesně podle mého gusta. Roy a Moss rules! ;) 1. - 2. série: 90 %, 3. série: 80 %, 4. série: 80 - 90 % ()

gilmore_girl

"Zkouseli jste to vypnout a zapnout?" je bomba, ale mne nejak vadi to okolo. Znetvorene nohy, cokoladove hovno na cele, video ze zachoda, uklizeci zachodu, sexualni gesta a narazky, nechutna opice atd... to proste nedavam. Irituje me dokonce i uvodni znelka, o Jenine vresteni nemluve. Je mi to lito, protoze Moss je vazne skvely! ()

Sonnery

Sice nejsem ajťák, ale trošku těm strojům rozumím. No a lidi to vědí, tak mi občas někdo zavolá....Jako ta baba, co mi řekla, že si koupila novou myš a že jí nejde. Tak tam přijdu a zjistím, že ji baba zapomněla zapojit ()

HoneyBunny

A zkoušela jste to vypnout a zapnout? Další britská kultovka. Chudičké prostředí ale geniálních nápadů na x sérií Přátel. Každý díl má unikátní strukturu a tvůrci nikdy neopakují vtipy. Partička těhle tří looserů to v životě nemá lehké, ale mají naši lásku a podporu. Narážky typu "co je to internet", "připoj se k FriendlyFace" nebo "hezkej spořič" pochopí i ten, kdo není geek, ale většina humoru se točí právě okolo geekovství obou pánů a excentrismu jejich šéfky Jen. Ano, ano, ano. Chci další sérii!!! ()

LION-MR.T odpad!

Můžete mě kamenovat jak chcete,ale nedám ani jednu hvězdičku. Je možné,že nerozumím tomuhle typu humoru,ale to neznamená,že to nebudu hodnotit nebo budu nějak milý. Při sledování seriálu jsem se ani jednou nezasmál a po každé jsem čekal,až dotyčný díl bude u konce a to je špatně. Tak proč jsem se díval na víc dílů,když mě to nebavilo? Protože jsme mu dával pořád šanci,ale zbytečně. Ani díl s hořící podprdou mě nerozesmál a zdál se mi trapnej. Ještě štěstí,že jsem si dokázal vypláchnout mozek. ()

Frajer42 odpad!

Takže další seriál, na který jsem šel cestou 3× a dost, i když tady jsem si byl takřka jistý už po díle prvním, že Ajťáci a já nenajdeme společnou řeč. Za tři díly jsem se zasmál jednou, a to je na seriál, který se snaží být neustále vtipný trošku málo. Chris O'Dowd je jako ajťák věrohodný, ale Richard Ayoade je naprostý dement, který mi neuvěřitelným způsobem vadí. O něco více mi leze na na nervy ještě Katherine Parkinson, která mi způsobuje neuvěřitelné stresy, které by se ani nevešly do měřícího rozsaha stresoměru z tuším že druhého dílu. Je zarážející, jak smích v pozadí dokáže mnohé ovlivnit. Na druhou stranu jsem rád, že tam je, protože bez něj by bylo pro mě opravdu těžké poznat, když se vůbec po mne vyžadovalo zasmát se. Další ze seriálů, pro které nenacházím jiná slova než odpad! ()

boshke

Roy zvedá telefon a automaticky se ptá: "Zkusili jste to vypnout a zapnout?". Zní to jako arogance, tento jednoduchý úkon však vyřeší většinu problémů. Kolikrát jsem již byl k počítači zavolán matkou či sestrou s tím, že nejde internet nebo monitor. Stiskl jsem tlačítko Reset a vše zas šlapalo jako hodinky. IT Crowd - dva asociální ajťáci pracující v suterénu fiktivní britské firmy s šéfovou, která vůbec nerozumí počítačům. A máme zaděláno na pěknou řádku humorných situací... První dvě série samy o sobě by s klidem mohly kandidovat na to nejvtipnější, co dosud bylo natočeno. Takto zpětně vnímám nahrazení úžasného Denholma debilním Douglasem (kterému jsem po čase celkem přišel na chuť - 22.1.´14) jako první předzvěst pádu, který však přichází až s třetí sérií, která si již nedokázala udržet úroveň sérií předchozích. I tak je to pořád dost dobré, a to i dílem mé shovívavosti, neb IT Crowd patří k mým nejblíbenějším seriálům. Čtyřka už je alarmující, ale i přes zoufalou absenci invence jsem si ji celkem oblíbil. The Last Byte celý seriál příjemně uzavírá... 90% (1. série - 100%, 2. série - 100%, 3. série - 90%, 4. série - 80%, The Last Byte - 80%) ()

Kothy

Dokonalý britský sitcom. Některé vtipy jsou opravdu skvostné. Takové britské BBT. Ti borci jsou úplně mimo, hlavně Moss. Hodně dobré je například číslo na záchrannou službu. Nebo když hoří, tak Moss hasičům pošle e-mail. "Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?" :D ()

swamp

Po Black books další seriál Grahama Linehana, který mě dostal. :) "Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?" aneb RTFM! A jsem více než rád, že byl seriál důstojně a řádně ukončen speciálním prodlouženým dílem! ()

Okara

Jak dlouho jsem čekal, než jsem objevil tento dokonale originální seroš, který pochází, jak jinak, než ze staré dobré Anglie. Každý, kdo jen byť trochu informatice a počítačům rozumí, by se na toto měl stoprocentně podívat, neboť tak specifickému humoru, jako má snad už jen The Big Bang Theory, zkrátka musíte přijít na kloub. Pravděpodobně jediný seriál, který mě vždy, tak lehce a s nadhledem dokáže bez problémů rozesmát. Oblíbené postavy: Moss, Reynholm. Hodnocení sérií: 1. série - 100% lll 2. série - 90% lll 3.série - 100% lll 4. série - 90% lll Celkové hodnocení: 95% ()

Ratemus

Výborný anglický humor, super herecké výkony prvotřídní zábava, nejlepší hlášky, prostě ve všech směrech povedené...dabing je hnůj největšího kalibru takže ten nebrat ()

silentname

Tak to máme dopozerané a musím povedať, že ma seriál skutočne náramne pobavil. Dobré nápady, skvelý humor, možno v druhej sérii som mal občas pocit, že tvorcovia zachádzali trošku priďaleko, ale celkovo som sa na seriáli poriadne pobavil. Roy, Moss a Jen budú mať v mojej pamäti dobré miesto v záložke komédia. ()

Arsenal83

Pre mňa osobne lepšie než How I met Your Mother a rozhodne lepšie než Big Bang Theory, pri ktorom mi kútikmi nehýbe ani háčikom na kapre. Jednoduchý britský humor a z kancelárskeho prostredie bol lepší už potom asi len The Office. Typické technické rady: Skúsili ste to zapnúť a vypnúť? A potom množstvo nekorektných, no neurážlivých vtipov, kedy to bolo ešte možné. Aj tu vidieť, ako sa doba za posledných 15 rokov zmenila. ()

Bachy

I ve čtvrté sérii si IT drží úžasnou kvalitu (hlavně díky Mossovi). Zvykl jsem si na pravidelné malé dávky tohoto seriálu a doufám, že tvůrci budou stále sázet více na kvalitu než kvantitu. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake