Ajťáci

Ukážka z filmu 6
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Florfila

Naprosto klasicky vykreslené postavičky z IT vedle "normálních" lidí. Ze začátku mi trochu vadil dojem, že seriál je založen na užaslých a šokujících výkřicích Jenn a Roye, ale postupem času se na výkřicích ubralo a seriál začal být vtipný i bez toho. Pravda, některé postavy, respektive jedna postava mi tam neskutečně vadila - Richmond. Ale bylo mi sděleno, že kdybych lépe znala prostředí IT, věděla bych. No, kdo ví. Nejlepší byla 3. série, u které jsem se bavila opravdu hodně. Tento seriál je pro mě tak trochu sporný, některé díly byly opravdu skvělé a některé zase neskutečně nudné. Nejvíce ze všech mě však bavila postava Mose - to byla opravdu unikátní ajťácká ukázka. ()

Tuzinho

Hláška zkuste to vypnout a zapnout je nejen v seriálu legendární. Seriál dělaný pro všechny IT Geeky, kteří každým dnem bojují s podporou nenapravitelných uživatelů. Je to jiný svět, který IT Crowd parádně shrnuje. V mnoha situacích sám sebe poznáte a o to víc je to úsměvnější. Člověk si těžko dokáže představit jiné obsazení, tahle sestava to zahrála parádně. ()

husokachna

Je s podivem, že jsem ještě nehodnotil Ajťáky. I přes pár maličkostí, které bych vytknul, mě tenhle typ absurdního humoru, zejména v podání vypatlaného otce a vypatlanějšího syna Reynholmových, bavil téměř bez výhrad. Takže bych chtěl poděkovat všem, kteří se na seriálu podíleli, ale zejména těm, bez kterých by tato sympatická absurdní jízda korporátem nemohla vzniknout a tím myslím samozřejmě jádro i tmel celého štábu, kreativní a inspirující lidi, kteří vtiskli celému seriálu autentickou a osobní tvář. Nemyslím tím samozřejmě nikoho jiného než lidi, kteří ve filmovém studiu uklízí záchody. Pět hoven na čele. ()

mirliflore

Prvních 5 minut jsem si říkal: "To má bejt jako ftipný?" ale pak se to rozjelo a já se chlámal a chlámal...není to sice to nejlepší ve svém žánru, ale imho dobrý nadprůměr. "Hey! She's not dead! What a shame!" ()

honelnik

Neviem, či som sledoval rovnaký seriál ako všetci tu naokolo. "Úsmevný" seriál s pár dobrými (klutovými preboha?!) hláškami, veľkým množstvom očakávateľných, minimom blbých vtipov a dvoma geniálnymi scénami (šetrič obrazovky a nástup gotika richmonda). Postavy sú napisané a zahrané nadivoko a neuveriteľne (na rozdiel od Black Books, kde by som bol schopný uveriť, že existujú večne na mol opití knihovníci, ktorí vykonájú malú potrebu zásdne zo sedačky cez pootvorené záchodové dvere :)), svetlou výnimkou je pravý monty pythonovský šéf Denholm. Denholm: You probably think that's a picture of my family. Uh uh. It's the A-Team: Bodie, Doyle, Tiger, The Jewellery Man. ()

Šmoula

Skvělej britskej seriál!!! Ale je fakt škoda těch málo dílu na jednu řadu. Je to škoda, jelikož se to nesmírná podívaná aspoň pro lidi, kteří trochu rozumí IT, což v dnešní době skoro každý. ()

Indian88

Skvělý britský seriál, odehrávající se v pro mě blízkém prostředí, což ale není v tomto případě vůbec důležité. Snad jediné co mě mrzí, je malý počet epizod. Za obecně nejlepší epizodu považuji první díl druhé série, smíchem jsem probrečel témeř celých 25 minut. Pět hvězdičéééék ()

Wild_man

Nejlepší seriál, který jsem kdy viděl, mohl bych na něj koukat pořád, nesmrtelné hlášky z oblasti IT a nepřekonatelný britský situační humor dělají z tohoto zatím 2 sériového seriálu hit! Dostane se na úroveň Červeného trpaslíka? To záleží jen na Channelu 4, či jiné stanici, no vlastně hlavně na hercích a výtečném rešisérovi Grahamu Linehanovi, který má za sebou i některé další brticomy (např. Black Books) a tak není divu, že IT Crowd vypadají tak, jak vypadají, díky mu za to! ()

jarvis

po počátečním šoku a dvou hvězdičkách měním na 4. asi jde opravdu jen o zvyk (tedy aspoň u mě), po shlédnutí první série mi to přišlo tak strašně debilní, že jsem nad zbylými komentáři jen kroutila hlavou. teď (hlavně díky druhé řadě) to už připadá vtipné i mně:). velký podíl na tom má "a gay musical called GAY! that's quite gay. gay musical - aren't all musicals gay? this must be like the gayest musical ever made" :D ()

RadimFišer

wau, wau, wau. Obdivuji jejich kvalitní výslovnos, zejména Mosse, která mi vůbec nesedí k tomu, jaký je to absolutní looser. Sranda a divení od začátku dokonce. Skvělá tělesná komunikace. Snaha prodat podprsenku, která nakonec vzplane v požár. Trdlí tak skvěle, že se celkově musíte smát. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake