Ajťáci

Ukážka z filmu 9
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

fabecc1222

Hodnocení jako takové mám sice vysoké, ale je třeba kriticky říct, že kvalita jednotlivých dílů je dost nevyrovnaná. Jsou tu opravdu geniální díly (Projev, Kalamity Jen, Ulítlí na kalendáři), které se ale střídají s těmi, které jsou zoufale nevtipné (Návrat zlatého dítěte, skoro komplet 4. série). Seriálu podle mě taky ublížil odchod původního Reynholma, a jeho nahrazení novým, který nebyl tolik vtipný. Pokud ale narazíte na scénky nebo díly, které se točí výhradně kolem IT, tak je to záruka velmi kvalitní zábavy. ()

Jacob23

Nekdo nam tu majloval,ze hori!:)Paradni postavy Maurice Moss a chief+tipek z cervenych dveri..pokud budou stejne kvalitne pokracovat i v dalsich seriich-smele muzou konkurovat Red Dwarfovi..po novem zhlednuti vsech-plne hodnoceni..podle vsech se rodi novy kult.Trpaslik je retro.) ()

ganz

Seriál je to výborný, ale black books to nepředčí( alespoň u mě). Bohužel humor je zde stavěný hlavně na trapasech hlavních postav a poměrně často se opakuje typově stejný humor. Jinak je to ale geniální seriál a doufám že jeho kvalita nebude upadat. Nejvíc mě zde dostal Denholm, při každém jeho nástupu na scénu jsem se popadal za břicho od začátku do konce (stres...), dále Richmond a samozřejmě Moss. Na ostatní postavy si nemohu stěžovat a jsou také výborné. 85 %do Denholmovy smrti poté 75 % ()

-ELFKA- odpad!

Som jedina kto nechape čo je take smiešne na tomto anglickom humore? Plus neznašam ITckarov a to ich arogantné správanie k ľuďom, ktorí sedia hore v kancelárii a vedia aj spoločensky žiť a nie iba sedieť za pc!! Čiže tento seriál ma neskutočne irituje.. rovnako ako zažratí ITčkari.. ()

Elrond88

90%, tenhle seriál si jsem si oblíbil hned prvním dílem a každý další si užívám, především díky perfektnímu scénáři a skvělému humoru ()

masw

Jen málo věcí pocházející z Anglie se mi zalíbí (jen Iron Maiden, seriál The Office a Mr. Bean). Ale tohle se opravdu povedlo. Skvělý zábavný seriál netradičně z Anglie. ()

horacko

Vynikajuci anglicky humor. A taktiez velmi dobre herecke vykony. Ak si niekto doteraz myslel, ze anglicky humor je suchy, tak sa hlboko mylil. ()

smolicek04

Geniálny Britsky seriál, úžastný herci skvelý Richard Ayoade. Britský humor ma v poslednom čase baví viac ako Americký. Škoda len že medzi sériami je taká veľa pauza a 6 častí tiež nieje veľa. ()

R´Hell

Není třeba být počítačový nadšenec, Ajťáci jsou pro všechny, kteří milují opravdový britský humor. Nemusíte znát odborné pojmy, aby vám neunikl smysl hlášek. Je mi líto, že bylo natočeno tak málo dílů, teď abych si je pouštěla pořád dokola a dokola... Vřele doporučuji originální znění, dabing (tak jako u mnoha současných sitcomů) ubírá na vtipu. Mělo to úspěch, publikum tleskalo! ()

mcleod

Výborný antikariérový seriál, který ale postupně ztrácí na kvalitě. Je to mimo jiné způsobeno nahrazením nejpovedenější postavy Denholma Reynholma (výborný Christopher Morris) méně zdařilou postavou jeho syna Douglase (méně dobrý Matt Berry). Hlavní trojice hraje celý seriál vyrovnaně, scénář seriálu tyto postavy představuje v konstantním pohledu (opačně bývá častým problémem seriálů). Vtipy už od třetí série jsou méně originální, pokud jsou originální, jsou zase málo vtipné. Řešení? Have you tried turning it off and on again? Nejvyšší čas skončit a začít znovu další povedený projekt... ()

Ravi

Teda mě nejvíc dostal díl, jak všichni šli do divadla. Ale k věci. Ajťáci jsou originální osobitý sitcom, který nikomu neleze do zadku a charaktery jsou v něm pevně dané pro pro děj, ať už si je divák oblíbí a nebo ne. A tohle se mi líbí. Britský humor boduje právě tam, kde je ten americký svazován zaujetím pro co možná nejširší publikum. Já myslím, že i úzké publikum může být dost široké, právě jako v tomto případě. 85% = 4/5 ()

Vironey

ICH-BIN-EIN-NERD! Úžasná záležitost, po Black Books další Linehanův masterpiece. Asi ne pro každého, mě to ze začátku taky nesedělo, ale jakmile člověk překoná první sérii a zvykne si na chování postav, tak ho to zaručeně dostane. Kupodivu to vážně není moc o IT, jak tady už poznamenala řada uživatelů, ale to vůbec nevadí, konverzační a situační humor je brilantní. ()

Kosmik 1

"A zkoušela jste to vypnout a zapnout?" Nevím proč, ale tohle mě vždycky pobavilo. :-) Bohužel ostatní humor už mi tak vtipný nepřišel a znám spousty kvalitnějších seriálů, u kterých se dá lépe zabít čas. ()

Roseinka

Bezkonkurenční humor! Neexistuje jiný seriál, který bych si pouštěla pořád dokola, než tento. Strašení Billa nebo Jeniny střevíce mě i na posté dostanou do kolen. Hlášky z tohoto seriálu jsou nesmrtelné. Jednoznačně největší špice v humoru, kterou miluju!!! ()

Siri69

Po prvním díle jsem si řikal že je to blbost a že na to asi dál koukat nezvládnu... Překonal jsem se a vyplatilo se to,jelikož jsem si Ajťáky nakonec dokonce oblíbil !!! Super britský humor,který mám moc rád... Pokud se chystáte sledovat tento seriál, tak musím doporučit v původním znění s titulky,jelikož český dabing je otřesný a neni vůbec vtipný !!! 4* ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake