Ajťáci

Ukážka z filmu 3
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (5)

Ajťáci (2006)

Hodnocení jako takové mám sice vysoké, ale je třeba kriticky říct, že kvalita jednotlivých dílů je dost nevyrovnaná. Jsou tu opravdu geniální díly (Projev, Kalamity Jen, Ulítlí na kalendáři), které se ale střídají s těmi, které jsou zoufale nevtipné (Návrat zlatého dítěte, skoro komplet 4. série). Seriálu podle mě taky ublížil odchod původního Reynholma, a jeho nahrazení novým, který nebyl tolik vtipný. Pokud ale narazíte na scénky nebo díly, které se točí výhradně kolem IT, tak je to záruka velmi kvalitní zábavy. ()

Série 1 (2006) (S01)

Úvodní díl je taková rozjížděčka, ale od druhého dílu už jde kvalita postupně nahoru. Škoda zas slabšího závěrečného dílu, ale podle komentů to nejlepší má přijít až v dalších řadách. Zatím pro mě nejlepší postava jasně Jen, bez ní by to nebylo ono. Dvojka ajťáků správně potrhá a nerdovská, ale furt je to takové to Britsky ujeté, takže žádný Sheldon. ()

Série 2 (2007) (S02)

Na druhou sérii se tu docela pějí ódy, ale mě teda přišla horší, než první. Zklamalo mě zabití Denholma, a jeho nahrazení o dost méně vtipným Douglasem. Okolo Douglase se bohužel točí hned několik dílů, a hlavní dvojice IT expertů je tak několikrát upozadněna. Nejlepší je určitě první epizoda, odehrávající se v divadle. ()

Série 3 (2008) (S03)

Tahle šestka dílů je určitě lepší, než ta předchozí. Dokonce i Douglas je místy vtipní. Díly jako Projev nebo Ulítli na kalendáři se určitě řadí zatím k těm nejlepším v seriálu, a navazují tak na první řadu. ()

Série 4 (2010) (S04)

Tahle série už se dost odklonila od původních myšlenek. IT, ale i oba hlavní protagonisté jsou tady odstaveni na vedlejší kolej, a do čela se definitivně dostává Jen a Reynholm. Bohužel, tím, že vtipy už postrádají ono tématické zaměření, tak jejich kvalita už není tolik dobrá. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake