Ajťáci

Ukážka z filmu 3
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

manonfire

Po první sérii jsem to chtěl zabalit, ovšem pak se to zlepšilo a to podstatně. Problém mám trochu s tím, že to stojí a padá s Richardem Aoyade, který sice není bůhvíjaký komik, ale vzhledem a hlasem prostě ukázkovej AS (spíše Aspergerův Syndrom, než Alfa Samec), až bych se ho nebál nazvat roztomilým. Chris O'Dowd mi naopak přijde krapet vyhranější, ovšem typologicky méně zajímavý model pošuka. Katherine Parkinson je v pohodě, ovšem ženská už z principu nemůže táhnout britcom Linehamovského balení, byť Tamsin Greig tomu nebyla daleko. Jakmile se děj přestal soustředit na osazenstvo suterénu a přesunul se k poživačnému řediteli firmy, přestávalo mě to bavit, naopak výlety dvojky ajťáků do světa normálních lidí byly tím nejlepším. Na jedné straně jsem se bavil natolik, abych seriál zvládl celý, což Black Books nedokázaly, na straně druhé to nedosáhlo k maximálnímu uspokojení mého interesu o retardovaný humor, které mi přinesl Otec Ted. Takže po uzavření Linehamovského trojboje jsou výsledky následující: Father Ted 100%, Black books 60%, IT crowd 80%. PS: Opravdový záchvat jsem měl u vynálezu žebříku, který pomáhá můrám vylézt z vany. ()

Trapper33

Graham Linehan opět ukázal, že umí. Nicméně na rozdíl od Black Books (s kterými je tu spousta podobností, což je ale nepřekvapující), si IT Crowd nebyli schopní udržet kvalitu. První dvě série jsou naprosto výborné, třetí série střídá slabší díly s dobrými a poslední série.. no myslím si, že kdyby se nenatočila, tak to zas tak moc vadit nebude. I'm disabled. ()

Melios

Krátke rýchle a rovnako uletené ako Červený Trpaslík ,čo viac si priať? Možno tak to ,aby ten seriál bežal ďalej a neskončil štvrtou sériou. Nebudem sa ani pokúšať vám povedať o čom vlastne tento seriál je a ,na čo spolieha ,pretože Ajťáci sa vysveľujú približne rovnako ťažko ako Red Dwarf bez toho ,aby som neznel ako úplný Ma GoR.... 85% - užijete si ak máte radi humor alá Monty Python. ()

3 AM Code

Roy: (brouka si Pink Floyd) "We don't need no education.." Moss: "Yes you do, you just used double negative." Bomba, dalsi paradni britkom. Budete se rezat a vsech sest zatim natocenych dilu date za den. ()

Niella

Dalsi z rady britsko-sucho-absurdno-komedialnych serialov. Postavicky su fajn, hlavne Moss je skvely(fire!!!) a situacie ako zo zivota: Zkoušel jste to zapnout a vypnout? Skoda, ze serial (teda tych 6 dielov) je tak nevyrovnany, niektore su ozaj vtipne, ale ine nic moc. Na RD, ani na BB sa nechyta. ()

fruitbueno

Ne, tohle nemá cenu dramaticky okecávat. Něco tak trefného a vtipného a zároveň až děsivě civilního na seriálovém trhu chybělo. IT mě pronásledují i v noci, řežu se smíchy při pouhé vzpomínce, vídávám je na ulicích.. stačí? ()

BMAJTZ

Všemi směry originální seriál u kterého se clovek smeje od zacatku do konce. Prostredi IT nabizi mnoho moznosti kde si je mozna delat legraci a tohle zpracovani techto moznosti je opravdu bravurni. ()

Wilston

Musím se přiznat, že britské sitcomy mě opravdu moc neberou, ale v tomto případě i přes počáteční skepsi jsem byl celkem mile překvapen. Možná k tomu přispělo i to, že jsem v takovém prostředí sám pracoval. Cholerický šéf, flegmatičtí pracovníci…hm zajímavé spojení… ()

G.W.Bush

Dva počítačoví geniové (v životě nepoužitelní kreténi), jejich vedoucí umí počítač jenom zapnout (ale v životě se vyzná) a šéf firmy se sklony ke všem existujícím úchylkám. To si dám líbit. ()

Houda666

Nemôžem si pomôcť, no tento suchý britský humor mi príde skôr primitívny než vtipný. Priznávam, že Moss ma miestami vedel rozosmiať i keď k tomu dochádzalo pomerne zriedka. Veľmi rád by som mal zo sledovania tohto seriálu taký pôžitok ako väčšina mojich známych :(. Hodnotenie: 70% ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake