Ajťáci

Ukážka z filmu 10
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Darksophie

Seriál ke kterému mě přivedli až kolegové na vejšce a já jsem jim za to velmi vděčná. A jako student informatiky těm cvokům naprosto rozumím jen se někdy tiše bojím že dopadnu jako oni a budu pracovat s někým jako je Moss a Roy =) ()

amokey

Moss, Jen a Roy a taky Richmond ("Vane vítr pravdy" :-D) Třetí série už tak dobrá není, ale první dvě stojí za shlédnutí. 23 prosmátých minut. ()

Dallas

Parádny britský sitcom. Počet vtipov v jednotlivých dieloch nie je extrémne vysoký, ale v každom je minimálne jednen, ktorý totálne odrovná. Najlepšie na tom je, že človek nemusí byť informatik (aspoň si myslím, že nie:), aby sa výborne bavil. Nedávno začala tretia séria a začala presne podľa vyššie uvedeného. Inak ak vám niekedy "rozbije počítač", tak ho skúste vypnúť a znova zapnúť. Niekedy to fakt pomôže. Verte mi, tiež som informatik :) ()

AlchENEMY

Nejde popsat jiným slovem než neskutečně, úžasně, vtipně, nepřekonatelně GENIÁLNÍ! Na tomto sitcomu je vtipné dokonale úplně všechno co jde... I Love it! ()

Ricky_CZ

3. série ve mně budí pocit, že s každým dalším dílem umřu smíchy...Internet v krabičce, dovádějící vědátoři v erotickém kalendáři, co přijde příště?? Mimochodem sbírka Royových triček by mi vůbec nevadila :) ()

Mouzon

Minimálně první série, je jednou z nejvtipnějších záležitostí, co jsem ve svém životě viděl ("minimálně první" píši proto, že jsem se prozatím neposunul o mnoho dál. Ale i to málo, co jsem viděl z druhé série mne naprosto odrovnalo...). Nejsem znalec IT problematiky, za úspěch považuji to, když svůj počítač správně "zapnu a vypnu" ("Have you tried to turn it of and on again?"). Možná, že mne některé hlášky, které vyžadují zevrubnější znalost počítačové techniky, minuly, ale pakliže jsem se smál (a smál jsem se hodně), tak to dokazuje jedinou věc - to všechno okolo, co pochopí i obyčejný smrtelník (jako já nebo Jen), bylo více, než dobré. Bylo to výborné. Bylo to ZELENÉ!!! Každý, kdo zná nějakého podobného génia (a nemusí se jednat pouze o počítačové mágy), ví, že ve svém oboru se tento člověk chová brilantně, ale jinak se velmi podobá Royovi a Mossovi (IT crowd je ale samozřejmě nutné brát hodně nadsazeně). P.S.: Z těch dílů, které jsem zatím měl tu čest zhlédnout, bych obzvláště vyzvihl "musical called gay" a vše okolo, dále pak Denholma st. žvýkajícího jablko a samozřejmě Jenino "TAXI !!!". ()

chim.chim

Taková blbost, až to má vážné dopady na bránici. Have you tried turning it off and on again? - Po zhruba dvou dílech mi tahle hláška, opravdu ne s podivem, začala otravně poblikávat v mysli zhruba každých pět minut.Tady není co dodat - blbost v tom pravém, dobrém slova smyslu. ()

Yoss

K uchechtaniu. Pri prvom diely druhej serie a prihode „vozickar“ a navsteva gay muzikalu som myslel, že si cvrknem do gati. Serial ma slabsie a silnejsie casti, ale fakt su tu scenky, z ktorych vas pochyti taky zachvat smiechu, ze si utierate oci a drzite sa za brucho! Prosim si stvrtu seriu, pani autori :-) ()

xHarryx

I přes to, že jsem se v tomto seriálu nedokázal ztotožnit s ani jednou s postav, jsem si ho zamiloval. Při každém dílu umírám smíchy :D ()

Yardie

Výborný seriál. Jedna postavička doplňuje druhou a vše je jak má být. Do toho občas přijdou další "výstřední" postavičky, které hlavní hrdiny výborně doplní. Občas je trošku škoda, že situace jsou vyhnány až do totální absurdnosti, což ubírá na jakési realičnosti, ale s tím se dá v podstatě žít. Opravdu se většinou směju od začátku do konce. A pro mě největší týpos je Moss - protože nechápu, jak se ten herec dokáže takhle tvářit a říkat takové nesmysly bez toho, aby se začal řezat. Fakt neuvěřitelné! Vynikající sitcom!!!! Howgh! ()

Ukko

Zas tak super tenhle seriál není, ale jedná se o kvalitní anglické dílo, které si bere na paškál vše co se jen mihne kolem IT. Roy a Moss jsou prostě nezapomenutelní a pokud k nim přihodítě ženskou, která o IT neví shola nic a jednoho opravdu smutného gothica, máte o zábavu postaráno. Cradle of Filth!!! ()

Tomizzi

Každou novou epizódou si ma seriál získava viac a stále je veľmi humorný. Musel som zmeniť svoje hodnotenie a pridať ešte jednu hviezdičku. Ináč parádny soundtrack. 88%. ()

Marys

Vážne dobrý humor. Taký mi naozaj sedí maximálne. Trošku škoda, že niekedy býva dosť nevyvážený. Jeden diel je ním preplnený, druhý zase trochu kríva. Takisto sa mi veľmi páči absurdita spojená s paródiou, ktoré až tak často pri takomto druhu seriálu nevídať. Trošku mi príde čudné, že jedna séria má len šesť dielov. Myslím si, že by kľudne mohlo byť viac. Zároveň si neviem zvyknúť, že hoci je to relatívne nový seriál, stále mi to príde ako také dosť "retro" štylizované. Okrem toho všetkého si ale myslím, že sa Britom podarilo spraviť sakra dobrý kúsok. ()

Reverger

Trochu jiný pohled do zákoutí informatiků. Leč s pár díly, kde byl humor sušší, jsem se jinak nehorázně držel, až do konce, za břicho. ()

D3VIL

85% - Jakkoli mi humor ze "světa" IT nikdy zrovna neimponoval, u IT Crowd se vždy náramně pobavím. Roy, Moss a Jen jsou sympatickou partičkou, která vám příjde úsměvná, sotva je poprvé zahlédnete. Chris O'Dowd vždy pobaví svým osobitým irským přízvukem, Richard Ayoade alias Moss zase nikdy nezklame nechápavostí k různým dvojsmyslům a výrazům ze života normálních lidí vůbec, a když se k oběma chlapíkům přidá skvěle hrající Katherine Parkinson, máte o zábavu postaráno. ()

Pompaj

Bezkonkurenčně další dobrý britský seriál. Ujeté postavy, skvělý britský humor. Některá hlášky už jsou klasika typu " Zkoušely jste to zapnout a vypnout?. Ne?. Tak to udělejte a pak zavolejte". Tady se člověk vážně nudit nebude. 90% ()

ADIO45

Roy, Moss a Jen se tvoří skvělou trojku, která ten seriál utáhne. Občas se zjevující Richmond se mi líbil moc. Jen Douglas, který myslí jen na to jedno, mě nijak moc neuchvátil, i když tam docela sedí. Celkově doporučuju zhlédnout, protože komu vyhovuje tenhle styl humoru, určitě nebude litovat. Tenhle sitcom jednoznačně patří k těm nejlepším v poslední době. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake