Ajťáci

Ukážka z filmu 5
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Tygrys

Na IT Crowd jsem narazil úplně náhodou a dobře jsem udělal. Není to sice tak vychytané jako Pythoni a na Trpaslíka to taky nemá, ale nadprůměr to je. Maurice Moss a šéf Denholm rulez.... tak jsem to musel postupem času zvednout na 5*, protože si celou první sezonu můžu pouštět dokola a je to geniální :) ()

wipeout

Ako dobre padne v rámci filmové sa uberania seriálovej tvorby pripomenúť čaro britského humoru. A faktom je, že naposledy som sa tak dobre zabával pri Fawlty Towers a to už je čo povedať, že používam prirovnanie so superlatívnym prívlastkom. It crowd prekvapí najmä sviežosťou a neotrepanosťou vo veľmi skromnom prevedení, no s o to originálnejšími IT postavičkami, ktoré vašej bránici nedajú vydýchnuť. I want more!!! ()

Kopik

Věta která se vryje každému do paměti - Zkusili ste to vypnout a zapnout?? Brilantní záležitost , kterou stvořili výborní tvůrci Black Books. Především postava Mosse nemá chybu. Výborný anglický humor - co víc si přát - 5 hvězdiček. ()

Fanucci

Mně to přišlo úžasné! Hodně vtipných hlášek, díly mají spád...těším se na další série. Škoda že jsou zatím pouze dvě. ()

Mickalle

Britský humor mi moc nesedí, po shlédnutí prvních 2 dílů jsem si myslel,že s tím končím,ale jedno nudné odpoledne mě donutilo dokoukat první sérii a prostě mi to z ničeho nic přirostlo k srdci a teďka se mi to zdá díl od dílu lepší a nejlepší díl je ten poslední z třetí série plný hrávých vědců :P ()

Parlay

Některé epizody dle mého názoru zabředávají až do krajních vod drsného humoru, leč není tomu vždy pravidlem. Velmi kvalitní díly se sice střídají se slabšími, ale stále jsou příběhy svérázné IT partičky (zejména Moss je správně ujetý :-)) silně nadprůměrným sitcomem. U první epizody druhé série ("the Work Outing") jsem vážně brečel smíchy - ta by rozesmála i šíleně smutnou princeznu :-) ()

Petroff

Nesnáším slovo ajťák. Odjakživa to, pokud vím, byli ajtýci. IT = "aj-tý" nikoli "aj-ťá". Asi nemam dostatečně zvrhlej smysl pro humor, ale ze scénky s postiženým Royem na wc mi bylo abnormálně trapně... ()

dee-key

Viděl jsem první sérii a vpravdě, byl to můj první sitcom, takže jsem byl nadšený, jak jinak. Je tam spousta krásných narážek na počítačové mágy, blbé blondýny, arogantní šéfy atd. Žel mě to nechytlo tolik, abych dokoual zbylé série. ()

OG_Swifty

Vyjímka potvrzující pravidlo a sice - i v UK může vzniknout vtipný seriál. První dvě serie jsou perfektní, třetí už o trochu slabší, přesto si tohle zasluhuje 5 hvězdiček. ()

honajz2

První dvě série takřka geniální, třetí začala upadat a ta čtvrtá je vyloženě slabá. I tak to je ale vydařený sitcom, ke kterému se budu rád vracet - ale jen k některým epizodám. Mé srdce si to na rozdíl od Mighty Boosh nebo Black Books nezískalo. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám a sériím. 4* ()

d-fens

Takmer iste sa tvorcovia americkej Teórie velkého tresku inšpirovali práve pri zhliadnutí tohto britského "originálu" (naivná, priemerne inteligentná baba s ambíciami + vedec-ajťák so vzťahovými problémami + superinteligent Moss-Sheldon, ktorý má problém chápať spoločensky bežné veci). Dokonca niektoré vtípky kalifornčania úplne okopírovali. ()

Had6

Někdy mě skoro až děsí, jak jsou některé dialogy podobné tomu, co slýchávám ve škole (Fakulta Informatiky UHK) ()

zipexx

Naprosto geniální anglický humor v podání naprosto geniálních herců:-). PS: k druhé řadě si připočítejte ještě 3hvězdičky navíc...enjoy! Třetí řada je zatím vrcholem seriálu - 10* :-) Čtvrtá lehce slabší, ale hodnocení zůstává bezpečně na pěti hvězdách. ()

Carlossss

Skvělý seriál z dílny režiséra Black Books. Dva klasičti "ajťáci" a jejich překrásná vedoucí tvoří trio, na které se nezapomíná. Graham Linehan dodržuje stejně jako v BB schéma scénáře dva muži, jedna žena, mnoho vedlejších, bizardních postaviček, které dotváří povahu jednotlivých dílů. Myslel jsem, že v druhé řadě půjde kvalita dílů dolů. Óóó, člověče jak jsi se zmýlil. Roy jako gay vozíčkář byl geniální:-) A Katherine je fakt kus:-D ()

iHyik

Když člověk o něco zakopne, tak spadne. A bolí to. A vytrysknou slzy. Kupodivu tohle není můj případ. Když totiž zakopnete o IT CROWD, spadne vám jen pusa údivem a pak se zkroutí do prapodivného úšklebku, pár minut o sobě nevíte a uvědomíte si, že se smějete na celé kolo až v momentě, kdy se musíte nadechnout. Jednoznačně doporučuji. A když půjdu podle řad, tak: 1. Super 2. Ještě lepší 3. Horší, ale světlé momenty jsou nezapomenutelné! ()

Cl3ricK

Tak tenhle seriál, wow, každý díl je prefektní, postavy geniální, opravdu nemám slov. Jediná vada na kráse jsou pouhé tři sezóny. Doufám v další a další sezóny. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake