Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

snufec

Atmosféra temnosti vytvářená hlavně kvůli skvělé kameře (scéna v sirotčinci a scéna u domu Snapea) a vynikající hudbě (nechci říkat že je lepší jak Williamsova, to v žádném případě) :-). Spolu s trojkou nejlepší díl série. Zatím. - 90% ()

HanLiuKun

Když bych odhlédla od toho, že je to nějaká proslavená série filmů o čarodějovi, tak to byl opravdu slušný horor, být dítě, tak bych to snad ani vidět nemohla. Nechť se tvůrci hororu poučí právě zde ()

Marshal22

Díky bohu, že jsem na to nešel do kina. Připadalo mi to jako dokument z Discovery channel - Šance na přežití. První půlka byla celkem slušná, ale ta druhá...NUDA !...díl od dílu mě už mávání kouzelných klacíku přestává bavit. Je to sice hezké, že se to točí podle knihy, ale chce to víc fantasie... ()

Skalicek

V tomto pokračování se vlastně stanou jen dvě podstatné věci (Brumbál, viteály). To ovšem neznamená, že zbytek se nepovedl. Konečně se mi zalíbil humor, který je dle mého názoru poprvé opravdu vtipný a ukáže tak skvělý komediální talent Ruperta Grinta. ( Na muckání což je mimochodem odporné slovo, které poukazuje na kvalitu CZ dabingu jsem si už tak nějak zvykl). Další světlé stránky filmu pro mě představují Harryho odskoky do myslánky kde hlouběji poznává nejnebezpečnějšího černokněžníka všech dob v čele s emočně nejlepší scénou kdy Brumbál musí vypít jakýsi bolest vyvolávající lektvar. Celkově to opět nebyla trefa do černého ala Vězeň z Azkabanu, ale temná atmosféra nadcházejících zlých časů je vykreslená skvěle ! ()

oleg121

Ak mám povedať pravdu, čakal som hocičo iné, len nie toto. Yates si podobne ako Newell pri OHNIVEJ ČAŠI asi pomýlil žáner, no toto je celé otočené o 180 stupňov. Spomínali to už uživatelia predo mnou, tak iba zopakujem, že pozerať sa na dvojhodinovú vatu, aby sme si mohli posledných dvadsať minút užiť pravú atmosféru a napätie, je trochu hlúpe, však? Aj kniha bola najslabšou zo série, no nestratila ani kúsok zo svojho čara. Niekedy som mal dokonca pocit, že sa dívam na nejakú tínedžerskú komédiu. Všetko tomu nasvedčovalo a hoci Yates s Newellom urobili fatálnu chybu, Newell to aspoň spracoval lepšie. ()

Misabarry

Hluchá místa, jakoby plácané dějově, aby zas na konci vyvrcholila událost, a ten patetický cliffhanger do relikvie... Film nemůže zachránit to z čeho "Jo" jen ždímá prachy, jakkoli se tváří charitativně. Zamilované epizody pro probouzející se hormony, Jim Broadbent jako starý prof., Helena zase naprostá záporačka, a jediný, kdo mě drží při sledování je prostě Snape! Ne nadarmo byl zvolen nej postavou! God Bless Alan!!! A chudák Brumbál, obětován jako první úlitba před masovou řežbou! Z pohádky v masakr, děti odrostly, miliardy v bance. ()

TomAbrt

Zřejmě můj nejoblíběnější film z Potterovské série. Je tajemný i zábavný. Vztah profesora Brumbála a Harryho dostal více prostoru a herecké výkony teenagarů se mi poprvé i trochu líbily. Profesor Křiklan mě bavil též a scéna u Hagrida při níž vypraví příběh rybky Francise mě dojala nejvíce z celé Potterovské série. Nejvíce mě mrzí že tak málo dostává místo profesor Snape, neboť ho Alan Rickman hraje bravurně. Hudba k film se také povedla a v některých okamžicích dává filmu absolutní "šťávu". 5 z 5 ()

macejo

Tento diel ma naozaj velmi zaujal, pretože sa dosť odlišuje od svojej knižnej predlohy ale myšlienka je tá ista- na Rokforte sa dejú romantické randenia a tam vonku je vojna medzi Voldemortom a ministerstvom mágie...Yates kombinuje v tomto diely hlavne humor a romantiku ale najdu sa tu scény ktoré diváka dosť vystrašili- asi najviac inferiovia v jaskyni alebo Fenrir Greyback...Akčných scén je dosť pomenej ale tej bolo dosť v poseldnom diely, asi najvelkolepšia scéna je ohnivý kruh v jaskyni a pád Milennium Bridge v úvode film. Ja som spokojný dávam 5! ()

lukaskon1

Opět následuje úpadek jako po třetím díle a to je u vesla stále Yates. Chmurná a potemnělá atmosféra se táhne celým příběhem a naštěstí ji nezkazí ani vtipné scény. Děj je vysvětlován jen lehce a spousta věcí pro mě zůstala zahalena tajemstvím, jako kdyby se předpokládalo, že dívák je rovněž čtenář a není třeba mu už nic vysvětlovat. Postavy nemají téměř žádný prostor (samozřejmě s vyjímkou hlavního tria a nově i Křiklana). Mnohé scény jsou zbytečné ale naopak ty, které by mohly být zajímavé (obrana proti černé magii, Brumbálovo hledání viteálů) úplně chybí. Takže jednoduše řečeno je to úpadek a navíc to zdaleka není konec. Yates se předvedl pouze s pátým dílem ale dál už ukazuje jen svou neschopnost. ()

Kstew4ever

Tenhle díl mě bavil nejmíň. Temnější atmosféra to ano ale dějově to trošku zamrzlo. Kam se to hrabe na nejlepší Fénixův řád a Vězně z Azkabanu. Každej díl sem viděl snad 10x ale tenhle mi stačí po druhém shlédnutí:) ()

Molerat

Pro mě asi nejnudnější díl o Harrym Potterovi. Nemám v této filmové sérii rád teenagerovské obstrukce a jiné takové ,,vychytávky". Když se budu chtít podívat na román, tak si ho přece pustím a nemusím koukat na kouzelnický film. ()

Trepak

"VIEM PREČO SI TU. NEMOŽEM TI POMOCŤ. ZNIČILO BY MA TO." Tieto temné časti sú ďaleko lepšie ako tie, v ktorých ústredná trojka nosila plienky. Zaujal ma Jim Broadbent a najmä tá zhúlená blondka. Má charizmu :D ()

AndieCZ

Pro mě zaručeně nejlepší film, protože se zde konečně více projevil Tom Felton alias Draco Malfoy. Oproti 5. dílu bylo ve filmu nějaké to drama.. Když jsem film viděla poprvé, při scéně v koupelně mi až tuhla krev v žilách, jak jsem se bála o svého oblíbence Draca, když na něj Harry použil "Sectum Sempra". Zařekla jsem se, že jestli Harry Draca zabije, na ostatní díly se už nepodívám. Naštěstí byl Severus Snape ve správný čas na správném místě. V tomto díle mě Draco navíc za úkol zabít Brumbála. Nejlepší herecké výkony v tomto díle předvedl samozřejmě Tom Felton, dále Alan Rickman, Emma Watson a Michael Gambon. Daniel Radcliffe podle mého názoru není nijak výborným hercem a v Harrym Potterovi udělá převážně to, co mu někdo poradí. ()

TONYNKO

Pri päťke som pisal, že je tam malo akčných scien, tu ich tiež nieje požehnane, ale prekvapivo mi to vôbec neprekáža. Počas sledovania som bol uplne zažraty do deja, že som si to ani nevšimol. Určite po Daroch Smrti naj Potter. Davam bod dolu za to že skvelu zaverečnu bitku o Rokfort z knihy, vymenily za nijaku nezmyselnu v poli. 9/10 ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)