Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

childe666

Jako film skvěle zvládnuto, ale jelikož jsem četl knihu Harry Potter a Princ dvojí krve tak si nedovolím poznámku, že převedení děje bylo naprosto katastrofální a chybělo tam plno důležitého nemluvě o velmi "odfláknutém" konci. Po velmi dobře zpracovaném pátém dílu, jsem čekal stejně dobře zvládnutý i další díl pod taktovkou stejného režiséra, což se ovšem nepotvrdilo. Za film to jsou 4* za děj slabé 2* a proto dávám hodnocení průměrné 3*. ()

kanalek

U totle filmu je jasná jedna věc.Fanoušci Pottera ho budou milovat a ostatní na něj budou koukat jak na obyčejnou pohádku.Já mám tenhle příběh rád a na film jsem se těšil, protože temnější a hororovější atmosféra pozdějších dílů příběhu mi sedí víc.Musím říct, že film je po všech stránkách zmáknutý perfektně.Efekty, kamera, hudba,...všechno úžasné.Nejvyšší hodnocení mi ale nedovolí dát dvě věci.Obrovský rozsah a obsah knih se prostě nedá proškrtat tak, aby zůstala nedotčena geniální mozaika a propletenost původního příběhu.Druhou věcí je až moc velký důraz, kladený na romanticke a milostné vztahy hlavních hrdinů, které mi v kontrastu s temnými pasážemi přišly totálně kýčovité.Chápu ale, že film je především pro děti, a tak přivírám oči a zůstávám na 4. ()

E.T.Martin

Šestý Harry Potter nepotěšil, ani příliš neurazil, spíše místy nudil. Režie je taková tradiční, sice bez chyb, ale i bez lepších nápadů, herecké výkony zase byly místy hodně dobré. Knihu jsem sice nečetl, ale možná v ní tkví ten problém, který jsem s Harry Potterem měl. Celé mi to přišlo až moc vykalkulované a bez srdce. Čekal jsem pohádku, ale spíše jsem dostal filmovou verzi teenagerského televizního seriálu. ()

Snooper

Tato série velice příjemně obohatila můj filmový život. Tentokrát jsem však na rozpacích. Milostné peripetie dospívajících kouzelníků balancující na hranici vtipu a trapnosti bych ještě odpustil (však jsem se také párkrát zasmál), ale tomu, že autoři nechají vyšumět finále takřka do ztracena, jsem nevěřil, dokud nezačaly běžet titulky. Málem jsem dal za dvě, ale za pubertální ubožačky důležitě a řádně nahlas komentující každou napjatou scénu sedící se mnou v sále už film nemůže. ()

Sentinel

Žádné dlouhé řečičky - Princ dvojí krve je druhý nejhorší film série po Ohnivém poháru. Nemůže za to ani tak David Yates, jako spíš katastrofální scénář. Převod jednotlivých scén z knihy je tak originální, až bolí. Myslím že takhle by adaptace knihy opravdu vypadat neměla. Původně jsem chtěl jít ještě níž, ale nakonec si film vybojoval aspoň ty 3* díky jako-obvykle-slušným-trikům. Diváci nepoznamenaní knihami si mohou jednu hvězdu přidat. Začínám se bát sedmého dílu. Scénář mi nahání mnohem větší hrůzu než Voldemort se všemi Smrtijedy dohromady. ()

Bugiii

Čím víc se Harry Potter blíží ke konci, tím je slabší. Film slepený jen z těch scén, které divák musí vidět, aby pochopil o co jde a žádná ,,omáčka" kolem, která je podle mě u Pottera stejně důležitá. Mnoho vynechaných scén až to působí prázdně a hekticky. Závěrečná scéna ve věži je tak odbytá až to bolí. Knížka je o víc než 100% lepší a napínavější. Z filmu jsem totálně zklamaná! ()

cici24

Naprosto úžasný filmový zážitek a nejlepší Potter. Tento díl překonal dokonce i Vězně s Azkabanu a to je co říct:-)))...Velmi příjemné bylo nahlédnutí do soukromí všech hlavních postav, jejich lásek a tužeb po ní. Vynikající vtipné scény, jenž děj odlehčovaly a postavy nám přiblížily. Všichni herci byli super, ale dva z nich předčili všechny a to Rupert Grint a Jim Broadbent, jehož postava byla vtipná a tragická zároveň...Taky Harry konečně už dokazuje a už si to i uvědomil, že je "vyvolený" a jediný , kdo se může rovnat pánu zla lordu Voldemortovi....Na to, že se jakoby nic nestalo, tak režie byla vynikající a příběh ani jednou nenudil....A z Hermiony se vyklubala velmi hezká holka:-)))....Každopádně pro mě jeden z nejlepších filmů roku...:-))) ()

danus

Film celkově je slušným pokračováním. Jsem dost zklamaná z konce, kdy se Smrtijedi prochází po Bradavicích jako na návštěvě. Očekávala jsem více akce. Takto mě tam přišli na nic. Ale abych jen nekritizovala - za největší klad filmu považuji hudbu, ta byla opravdu skvělá. Snape také nezklamal a mile mě překvapil Draco Malfoy. ()

brodži

J.K.Rowlingová poslední díly psala na přání jako jukebox. A je vidět, že to neměla dělat. Stala se komerční loutkou režisérů, sponzorů a nenechavců. Původně první díl byla krásná pohádka kdy postavičky se oblékali slušně. Do celé pohádky mi zapadali. Postupem času, kdy se z toho snažila Rowlingová vytřískat maximum postavičky ztráceli ten pohádkový nádech a celý příběh se přikláněl k realitě. Konec příběhu o Harrym Potterovi. Tento díl mi přišel jako laciná teenagerovská komedie ze střední školy ale né v americe ale na střední v Bradavicích. Krásní mladí teenageři se MUCKUJÍ a příběh ztrácí pointu. Chtěl jsem sledovat příběh o Harrym Potterovi ale musel jsem koukat na Puberťáky jak se olizují. Sice příběh byl naprostá nuda ale některým slovním gagům jsem se opravdu zasmál. Vtipu tam bylo o něco víc ale bohužel to ztratilo smysl. 3 * za humor nic víc. ()

Brainback

Na to, že tento film má 155 minut, tak jede od začátku do konce. Atmosféra je výborná, digitální efekty jsou jako skutečné a děj je nepřekonatelný. Zatím nejlepší díl z této série. Výborně navazuje a dává prostor pro poslední díl. Vyvážená porce humoru a akce. 98% ()

KatkaMach

Mohl to být celkem dobrý film, kdyby se zaměřil trochu více na jiné záležitosti než kdo s kým a proč. Místo bezduchého tlachání puberťáků se mohlo objevit trochu víc akce. Konec vyšuměl do ztracena, kdo očekával třeba i nějaký boj a létající kletby, tak musel být hluboce zklamán. Víc než ucelený příběh film připomíná spoustu scének, které byly jen tak hala bala poskládány za sebe. ()

wrána

Po slabším pátém dílů opět Harry v plné parádě. Navíc opět starší a tudíž dospělejší. Mnohde opovrhované citové vzplanutí hlavních hrdinů patří pro mne i v knižkách k tomu, co celou sérii zlidšťuje a odlišuje od podobných víc než mnohé akční scény. Už aby tu byla sedmička. ()

Alfonso198

Vizuálně krásné, několik opravdu skvělejch záběrů, hudba taky dost na úrovni, ale... Herecký výhony ústřední trojice nepatřej mezi dobrý, z předchozích dílů se mi to líbilo mnohem víc. Dialogy o ničem, vtipný scény opravdu jak z americký teen komedie... Čekal sem něco trochu jinýho. Ale zase na druhou stranu nemůžu říct, že bych se nudil, to ne. Jen si už asi tak po tejdnu pořádně nevzpomenu, o co tam vlastně šlo, škoda. ()

l.bejk

Musím uznat že je to asi nejslabší díl Harryho co sem viděl ale zase beru že je to jen předzavářečný díl.Dialogy opravdu stojí za prd,příliš směšné na 6díl.Hold musíme vydžet na zárečné dva díly a počkat jak to vše dopadne :) ()

Nut

Já teda nevím, jak je možný takhle zpackat film, od kterého se čeká hodně a jehož knižní předloha i předchozí díly v podstatě ukazuje směr, kterým by se měl vydat. Ubohé herecké výkony, ano opravdu hodně ubohé, celé mi to přišlo jakoby herci naschvál parodovali sami sebe, zcela nepochopitelně extrémní vizuální ztvárnění stržení mostu a další akce (proč proboha zničili Doupě???), atd. atd. Nebylo to sice tak hrozný, některé momenty byly docela podařený a závěrečná scéna taky ušla (Alan Rickman jako vždy úžasný), leč po předešlých pěti dílech bych očekávala něco docela jiného. ()

tuxie

Průměrný film, po shlédnutí jsem měl pocit, že zdrojem nebyla neútlá kniha, ale dětské leporelo. Všiml si někdo v knižní předloze akcentování "civilního" oblečení? ()

Callie

Zaručeně nejslabší a nejnudnější Harry, jen keci o muchlování a puberta šílí, balení se navzájem .. strašná nudááááááááááááá..... první Potter , kterého jsem viděla dabovaného - další mínus - otřesný dabing - otřesné herecké výkony v dabingu . ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)