Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

DansteR

"Snape! He trusted you! "...když jsem film viděl poprvé v kině tak mě zaujal vážně jen závěrečnou čtvrthodinkou a odsoudil bych ho jen na dvě hvězdičky. Později, když už jsem se díval po několikáte tak jsem si uvědomil jak důležitá byla většina obsahu. Bohužel nebyla to taková akce jako Fenixův řád a obsah ve vztahu k filmu samotnému nebyl tak úžasný ovšem byl naprosto nutný a parádně vysvětlující ve vztahu k celé sérii a člověk, který knížky nečetl a o HP se nezajímal konečně dost věcí pochopil a bylo mu všechno jasné. Samozřejmě jen dočasně, Relikvie smrti stále skrývala svá překvapení. ()

Eeve

Konečne som sa dočkala temnejšieho dark fantasy. Po predchodzom pokuse som už ani nedúfala. Celú tú hrôzostrašnú minutáž som sa vôbec nenudila, sem tam narobili šarapatu v celkovom dojme pubertálne eskapády hlavných aktérov, oproti tomu, aká strašná nuda z toho mohla byť, je to naozaj veľmi dobre spracovaná časť HP a jeden z najsilnejších dielov, kvalitatívne aj dejovo. Zdá sa mi to, alebo hlavný predstaviteľ Daniel Radcliffe sa konečne naučil aspoň trochu hrať? S privretými očami mojimi aj môjho psa dávam 4 hviezdičky, čas ale ukáže, či to bolo správne rozhodnutie :) ()

Kaayaa

Suverénne najslabší diel či po filmovej alebo knižnej stránke. Kniha mi prišla ako Rowlingovej pokus o premostenie typu niečo napíšem nech som konečne na 7 ktorá už je hotová a film mi pripomína braky typu Twilight - pipinky budú nadšené ale milovníci knižnej série si budú trieskať hlavu o stenu a kričať prečo.. Po super 4 a dobrej 5 si 6 toto nezaslúžila :/ ()

rhiannon

Nejslabší HP film, ale koukat se na to dá, zvlášť na Ruperta Grinta je radost pohledět. Chyběla mi temnější atmosféra, chyběla mi akce - z mého pohledu by filmu výrazně prospělo prodloužení akčního závěru a zkrácení puberťáckých citových výlevů. Prostě trochu zklamání; některé scény mi vysloveně vadily (hořící Doupě, Harry na pohřbu akromantule), některé naopak upoutaly (Ronovy zkoušky na brankáře, scény v jeskyni). Takové nedotažené. ()

LeePriest

Před filmem jsem četl knihu, a některé momenty v knize jsou opravdu dechberoucí a napínavé, takže jsem si u nich říkal, že až budou ztvárněné filmově, bude to úžasné. Jenže pro mě z naprosto nepochopitelných důvodů tyto úžasné scénky z knihy ve filmu chybí (např. stará scénka s Voldemortovým otcem Gauntem, bitva v Bradavicích v závěru...) a temná atmosféra z knihy je často nahrazována romantickými teenagerskými legráckami. Samozřejmně nechci, aby byla kniha doslova celá převedena do filmu, takový Pán Prstenů to neudělal a byl vynikající, vypustit však scénky, které by film mohli úžasně vyzdvihnout a nahradit je jinými (a horšími) mi přijde pěkně nesmyslné. Pro mě největší "Potterovské" zklamání. ()

unclejack

Na úvod prichádzam s malou pochvalou - režisér David Yates konečne našiel svoj originálny, svojský štýl a tým sa v sérii zabydlil. Absolutne rutinnérska práca totiž zničili značné očakávania okolo Fénixovho rádu a učinili z neho najnudnejší diel celej série. A teraz už k šestke - po prvé, páči sa mi zaradenie Jima Broadbenta do castu. Aspoň rozširuje rady skúsených britských hercov, ktorí v tejto sérii podávajú najlepšie výkony ako napr. Rickman, Gambon, Bonham Carterová alebo Maggie Smith. Emma Watson opäť dokazuje, že z ústrednej trojice podáva najpresvedčivejšie výkony a jej súkmeňovci zostávajú daleko za ňou - D. Radcliffe pôsobí už od päťky bezradne, pretože jeho hrdina prechádza citovými premenami, ktoré herec nedokáže správne uchopiť, čosi podobné sa deje aj s R. Grintom, ktorý však vyzerá už totálne stratený. Predstaviteľka Ginny, Tom Felton, herci v úlohách Cormaca, Levander a Romildy, všetci sú nevýrazní a nepresvedčiví, nedokážu vystihnúť pocity svojich hrdinov a to sledovanie filmu v konečnom dôsledku kazí. Hlavne od Feltona sa žiadalo čosi viac než len nepresvedčivý brekot a občas mierne utrápený výraz. A hoci som Yatesa na začiatku komentára chválil, teraz konečne prišiel čas na útok zo zálohy a odkrytie jeho prehreškov. Je síce pravda, že nahnedlý vizuál pôsobí originálne, ale to ešte filmu nezaručí úspech - scény ako prepadnutie v močiare alebo útok smrtijedov na Londýn sa dali predsa spracovať úplne inak. Kde Yates prepadáva na plnej čiare, to je záver filmu - či už vražda Dumbledora alebo jeho oslabenie v jaskyni pri mori si žiadalo vybudovať atmosféru strachu, očakávania a skutočných emócií, to však režisér ignoroval a výsledkom toho je nepresvedčivosť jeho filmu. Ešte by som sa rád dotkol aj prepísknutej velikášskej hudby, ktorá zlyháva na tých najhorších miestach a raz som dokonca nachytal aj strih, čo sa mne príliš často nestáva. Posledné čo poviem, je , že Yates bol pre celú sériu chybou a keby si na jeho stoličku zasadol Del Toro, určite by sme sa tu nemotali okolo sedemdesiatich percent. Chcelo to trochu autenticity, hravosti a postupne budovať atmosféru, nezabúdajúc na to, že špecifická atmosféra je koniec-koncov hlavnou devízou celej série. Yates sa projektu zhostil zrejme lepšie ako Shyamalan, ale Del Toro by z filmu urobil labužnícku záležitosť a za tým si stojím. Takto ide len o priemer. ()

Skretule

Mno safra, musím říct že pro mě velké překvapení. Po předchozích velmi průměrných dílech se toto zpracování konečně drží ve většině příběhu knižní předlohy. Nejsilnější stránkou celého filmu je však atmosféra, která velmi umě sekunduje mému dojmu z knížky. Už to není v pravdě počteníčko ani pokoukáníčko pro děti ale řízné fantasy s prvky hororu. Tak a teď skáknu na poslední díl knížky. ()

zigy

Jako obvykle je to dost nepřehledné, to zejména pro mudly, kteří nečetli knihu...na to už jsme si ale zvykli...nicméně osvěžením je určitý závan teenagerovské komedie:) Jinak mi film přišel zbytečně temný....a konec je velmi nečekaný! (pokud jsem jej teda správně pochopil:). ()

BrusVejn

Spolu s trojkou najlepší diel. Strašne som si užil tú odlahčenú atmosféru a po extrémne vážnej päťke to bolo presne to čo táto séria potrebovala. Časť s lektvarom na štastie je absolútne filmové zlato. K tomu ešte dostaneme výborný koniec a ja skutočne neviem čo tomuto dielu vytknúť. Možno tak jedine to, že to do HP univerza nič neprináša a trištvrte scénok nemá moc význam v rámci 8 dielneho univerza. Ale mne to nevadí. ()

rytir1

Jediný díl, který se mi na sáze asi moc nelíbí, dost o ničem, je hodně znát, že autorka připravovala závěrečnou bitvu Voldemorta. Ovšem milovníci ságy budou spokojeni. ()

Kozlowski8

Temné síly se čím dál více aktivizují, v ovzduší je cítit zlo a nebezpečí, a to i v Bradavicích. Harry se, společně s Brumbálem a bývalým bradavickým profesorem Křiklanem, snaží odkrýt klíč Voldemortovy obrany... Po dvou nejzajímavějších dílech trochu skok dolů. Neviděl a necítil jsem v něm nic nového, originálního. Těším se ale na dvoudílné vyvrcholení a doufám, že bude napínavé, jedinečné, vygradované a nezapomenutelné. 70%. ()

tyzmrde odpad!

Asi můj nejoblíbenější díl. Z harryho se po pěti dílech stal špinavý temný drsný thrillerovský fantasy ze 60. nebo 70. let. Mám pocit jako by to režíroval Alfred Hitchckock. ()

Lengom

Úžasná temná atmosféra filmu, která proniká přes kůži a vytváří ten onen chlad v mém těle vždy, když se na tenhle díl podívám, je k nezaplacení. 5* ()

Skylwalker42

Nejpovedenější Potter od trojky. Sice to má vizuální podobu dílů předešlých, ale jaksi mě to více bavilo. Sice někdy trapné kreace alá Křiklan a trochu zamrzí, že z Ronalda udělali takového blbce, ale všude se najdou chybky, že? Hudba také povedená, takový standart, který se dá očekávat. Rozhodně teda nic mimořádně Williamsovského. Líbila se mi konečně vyspělejší úloha Draca Malfoye. Již ne to pubertální střívko. ()

PanPyzamo

Harry Potter a Princ dvojí krve beru za mnohem lepší díl oproti předešlému. Příběh je lepší, zápletka vynikající a odhalení na konci naprosto fascinující. Princ dvojí krve dělá všechno lépe oproti Fénixově řádu. Za mě třetí nejlepší díl série. 8/10 ()

Harakiri13

Šestý díl ságy. S celou ságou vyrostl stejně jako jejich hlavní představitelé. Tento díl je až na konec je slabším kouskem. Harry chodí navštěvovat ředitele Bradavic, aby se dozvěděl více o minulosti Voldemorta, ale vše kolem je takové nemastné, neslané až na samotný konec, kde Harry a jeho přátelé už ví co musejí udělat, aby zastavili zlo, které se blíží. 6,5/10 ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)