Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Arius

Keďže som fanúšikom tejto série, som hlboko sklamaný z toho ako bol jej siedmy diel prevedený. Yates chcel pravdepodobne film zatraktivniť, no jediné čo sa mu podarilo bolo prerobiť ho na romantický film, jediné čo z knižnej predlohy zachoval bola základná kostra, všetky ostatné scény "obohatil" svojim pohľadom,ako som už spomínal zrejme preto aby príbeh zatraktivnil. Je to škoda, som sklamaný...z odstupom času si to pozriem znovu ale nedávam príliš velké nádeje tomu že by som radikálne zmenil svoje rozhodnutie. 2,5 * ()

BMAJTZ

Nechápejte mě špatně, ono to efektní opravdu je, ale to je tak všechno. Pěkné obrázky, ale proklatě málo příběhu, napětí a kdo ví co ještě. Hlavní scény byly prozrazeny už v traileru a tohle se jeví jen jakási 90210 po Bradavicku. KMouká se na to dobře to ano ale do Harry Potter Universa to moc nepřináší. Chápu, že za to Yates nemůže, ona samotná kniha je spíše předzvěstí velkolepého finále (které mě v knižní podobě sice taky nijak zvlášť neoslnio, tedy aspoň né první půlka) a jako s takovou předlohou se Yares popral opravdu skvělě. Kouká se na to hezky, ale celkově ten díl postrádá spád a jakési napínavé scény. ()

Soweek

Pokud by to nebylo zbytečně natahované a nebyla zde tolik omývána teenagerská láska, tak by to mohlo být i za víc. Já vím, že Harry je a pořád bude knihou pro děti, ale myslel jsem si, že čím blíže se bude dostávat k závěrečnému dílu, tím vážnější a serióznější budou filmové zpracování. ()

Thurin

Zbytečný na místě tupě pochodující přepis... Nevyužívající vůbec neuvěřitelného kouzla knižní předlohy. Ty dvě hvězdičky jsou jen za stále skvělého Rickmana a neuvěřitelný Radcliffův výkon poté, co si vezme Felix felicis. To jsem v kině vypadával z křesla. :-) ()

bloodvomit

Zatim nejhorší a nejnudnější díl. Herci sou starý a celý je to strašně natahovaný a kupodivu to úplně postrádá grády. Nevystupňovaný, sterilní prostě slabota. ()

LadyVader

Nejsem bůhví jakej fanoušek Harryho, ale viděla jsem všechny filmy a podívám se vždycky ráda. Měla jsem docela strach z komentářů který kritizovali romantiku ve filmu, nebo třeba komediální linku. Řekla bych že to tam docela pěkně sedlo, přecejen Harryho banda jsou dospívající lidi, tak tam nejaky ty city a vztahy bejt musí. I komediální prvky se celkem hezky kontrastně sedí k druhé, temnější polovině filmu. Knihy jsem nečetla, takže porovnávat nebudu, ikdyž vím, že nekterý veci co byly v knize ve filmové verzi celkem osekali.. 90% celkovej dojem super, příjemně překvapila malá destrukční scéna na mostě na začátku. Těším se na finále :-). ()

Marty89

Opravdu mě to vůbec nezaujalo a prakticky jsem si nevšiml žádného děje. Možná je to tím, že jsem na to koukal v letadle na maličké obrazovce několik řad přede mnou, ale i kdybych na to čuměl bůhvíkde, tak si nemyslím, že bych se dostal na 3*. ()

femme fatale

Princ slouži jen jako předvoj pro sedmičku...všechno je v podstatě jen lehce naťuknuto,ale citlivě a tak, že to vlastně ani nenaštve. Vše se vyrovnává velkou dávkou vtipů a myslím, že vzniknul zatím nejvtipnější díl celé série. ()

ZkuKol

Nejsem Harryho fanoušek a tento film ho ze mě rozhodně neudělá. Od prvního dílu nechápu Radcliffův casting - přitom Grint a Watson jsou dobří. Příběh celé série je neoriginální a krade odkud může s fantasií matky od sporáku, jenž strávila svůj volný čas pravidelně u seriálů o "mladých a neklidných." Tentokrát oceňuji zvládlé triky a slušnou akci na poli, ale dialogy snad psal scénárista Ordinace v růžové zahradě, rozehrané epizody mají tak předvídatelné konce, že je skoro zbytečné sledovat pokračování (krom prvního dílu jsem knihy nečetl, přesto jsem se mimo "3" nedočkal překvapení). Hudbu už seká Williams jak cvičky a kamera nestíhá zachraňovat. Největší zklamání skrývá Yates, jenž je zcela bez nápadů (jak důkaz berte závěrečných rozhovor ve věži i když zde mu házel klacky pod nohy ten pisálek, co si říká scénárista) a vtipu (nevyužít scénu, kde člověk s vousy do copu říká druhému, že se má oholit, je umění). Harry se po prázdninách vrací na střední, protože je teď on a jeho spolužáci teenager, jsou všichni trochu nadržení (ale jen trochu, dál než za první metu se nejde), poté přijede parta zlých "pankáčů" (chudák Helen) za svým "emo" kamarádem a udělají trochu vyrválu a na závěr si všichni pustí rockovou baladu a zapálí hůlky... 30% ()

davech

Velké zklamání. Vidět film bezprostředně po přečtení knížky nedoporučuji. Dost podezřívám scénáristu, že knížku vůbec nečetl. Na jednu stranu uznávám, že je těžké natočit film přesně podle knížky, ale zcela bezostyšně upravovat a pozměňovat scény? Bez knížky bych byla naprosto ztracená a v ději bych se vůbec neorintovala. Nejslabší ze všech filmů o Harrym. ()

Maynard.

Hmm, tak velmi dlouho jsem čekal na tento kousek a pořád jsem si tak nějak namlouval, že se Yates poučí z minulého dílu, ale bohužel nepoučíl. Kdyby se místo řešení tolika problému teenagerů z Bradavic raději více zaměřil na samotný příběh, udělal by daleko lépe. O princi dvojí krve jsme se nedozvěděli prakticky nic. A co více, příběh mladého Voldemorta, který se mohl stát stěžejním prvkem tohoto filmu byl tak neskutečně krátky, že to nechápu a nepochopím. Film se rozjel až téměř ke konci, ale rozjel se opravdu výborně. Bohužel první 2/3 filmu byly trestuhodně pohřbeny... Hudba jako vždy perfektní./2.skouknutí/ Hmm, tak přidávám jednu hvězdičku. Oproti první projekci, ke který sem možná až příliš skeptickej, musím uznat, že i tento díl se mi velmi líbil. Ani mi už nevadily teenegerovský problémy. Co bych ale hodně vypíchl, tak vzpomínky na mladého Voldemorta, škoda jen, že se zde těch vzpomínek neobjeví víc a my nemáme možnost se blíže sezámit s budoucím pánem zla. Závěrečná půl hodina má strhující tempo a opravdu smutný konec. No, udělal sem si tím velkou chuť na závěrečný díl, mňam. ()

prasacimor

Dva a pol hodinový film, v ktorom sa dokopy nič podstatné nedeje. Ani finále neprináša vykúpenie, keďže už vieme čo sa bude diať a kto koho zabije. Množstvo zbytočných scén, ktoré absolútne neslúžia k napredovaniu príbehu a kľdune si viem tento film predstaviť v 100 minútovej verzii. Som si istý, že by mu to len prospelo. Na porovnanie, v Ingloriuos Basterds, ktorý vyšli pár mesiacov po Princovi a majú podobnú stopáž, by som ťažko našiel čo i len 5 minút, ktoré by som mohol s pokojným svedomím vystrihnúť. Film aj napriek svojej dížke ani chvíľu nenudí a dokonca by som sa vôbec nebránil povedzme troj hodinovéme Direrctor's cutu. Zatiaľ čo u Polovičného Princa mám pocit, že je dlhý preto, lebo potterovky sú jednoducho dlhé a ľudia si už na to zvykli, očakávajú to a tým pádom ma režisér a hlavne scenárista kopec priestoru na zbytočnosti, ktorými je šiesty Harry Potter preplnení. Najväčšie sklamanie avšak je fakt, že film totálne zlyhal v tom najpodstatnejšom. Kniha a takisto film majú titul Half-Blood Prince pre nejáký dôvod. V predlohe bola línia s knihou elixírov naplno rozvinutá a bol jej venovaný značný priestor natoľko, že čitateľ chápal prečo je tá kniha dôležitá a v konečnom dôsledku dala meno celému príbehu. Vo filme to však skôr pôsobí akokeby sa tejto témy zľakli, alebo z akýchsi nepochopitelných dôvodov necítili potrebu sa jej venovať. Tým pádom divák vôbec nechápe prečo sa Harry a Ginny zrazu rozhodli knihu skryť, a finálna veta od Snapa, ktorý monumentálne prenesie, že on je Half-blood Princ, nedáva žiaden zmysel a je na skôr na smiech. Najhorší filmový HP, po ktorom fakt nemám chuť vidieť, čo dokáže Yates a spol. vyplodiť v 5 hodinovom finálnom opuse, ktorého knižná predloha je asi najfádnejšia a najnudnejšia zo všetkých siedmych. ()

Opsha

NIc naplat, z hovna se bič neuplete. David Yates je sice schopný režisér, ale z nejslabšího dílu celé Potteří série se víc vymáčkout nedá.Slušný úvod, několik dobrých fórů, ale na můj vkus moc pubertální romantiky. ()

Babous

Spolu s Vězněm z Azkabanu jeden z nejlepších harrypotterovských filmů. Mrazivá šedočerná a smaragdová atmosféra blížícího se nástupu zla - takhle se museli lidé cítit před válkou, krásná, ovšem nerušivá hudba - mandolína u romantické scény Harryho a Ginny. A moc pěkné záběry - polibek na schodišti, mrtvý ptáček ve skříni, flashbacky do třicátých let... Ron slouží v tomhle filmu jako odlehčení tíživé atmosféry. A na závěr všichni svorně zvednou hůlky na uctění památky největšího čaroděje naší doby... DODATEK: po zhlédnutí vynechaných scén na Blurayi bych nejradši přidal i šestou hvězdičku za skutečně skvělou atmosféru, hudbu a vůbec dojmy z celého filmu. Určitě nejlepší film Harryho Pottera. ()

Sdoom

Spolu s Vězněm z Azkabanu pro mě nejlepší díl. KONEČNĚ dostal víc prostoru Severus Snape, pro mě jednoznačně nejoblíbenější (asi z důvodu nejednoznačnosti či záhadnosti) postava celé ságy v podání jedinečného Alana Rickmana. Děj a jeho spád a atmosféra vůbec nejsou špatné, oproti jiným dílům by se dalo říct, že i výborné. Hermiona vyrostla v pěknou babu a Ron už začíná chápat, že by byla škoda nechat ji plavat. A Harry? Tradičně o hovně. :-) ()

Kejdlo

V první polovině všehochuť vtipnosti a všelijakých humorných poznámek studentů, naopak v té druhé se dočkáme i trošku toho temna a drama. Triky dobré, Yates točí opět poutavě, Herci své splnili. Jen by se pan scénarista Kloves mohl příště více věnovat adaptaci knížky a její hlavní podstaty, na úkor trapným lovestory. Ta Levandule byla vážně zralá na kopačku do xichtu. Nicméně dejme tomu, že tady to ještě Klovesák docela ustál. Horší je, když má dlouhou epickou knihu zestručnit do jednoho filmu. Víte o který díl jde, žejoo? 7/10 ()

civrss

Strašně se mi nechce buzerovat jednu z nejoblíbenějších jak knižních, tak filmových sérií. Ale tady je pokles kvality opravdu dost znát, a to hlavně v dějový lince. On za to film tak úplně nemůže, zrovna 6. kniha od J.K. Rowling je taková pomalejší a slabší, ohledně stejně jako film. Přesto tam bylo mnohem víc zajímavějších momentů a pasáží než ve filmu, a poprvé mi přišlo, že dost scén nedávalo tak úplně smysl a špatně na sebe navazovalo. Ale pryč od nadávek. U Half-Blood Prince jsem se právě proto snažil soustředit víc na prostředí, krásy Bradavického hradu, herecké výkony a všechny možné efekty. Z tohoto hlediska jsem naprosto spokojený, obzvlášť Tom Felton v roli Dráčka Malfoye byl neskutečně uvěřitelný. Dobrý Potter, ale byli lepší... o dost. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)