Napínavý příběh začíná roku 1318, za vlády Jana Lucemburského, kdy se česká šlechta proti králi vzbouřila. Zlenický pán se k odboji nepřidal. Když svolal na svůj hrad setkání šlechticů, byl později nalezen mrtev... (oficiálny text distribútora)

pipapa

Komorní krimi do prostředí středověku moc nepasuje. Bez odpovídající výpravy a akčnosti je z toho jen upovídané a nudné lezení sem a tam. A to mě opravdu neba. ()

troxor

Velmi dobrý televizní projekt, jemu podobné v současné době chybí! Zajímavé téma - zločin v období Lucemburském, kvalitně zpracovaný. Pro rok vzniku zvlášť výrazně řečená myšlenka, naděje, že pravda snad zvítězí... ()

Andronikos

Tým, ktorí to nevideli a nemajú nič proti dobrým detektívkam, Zločin na Zlenicích hradě možno len odporučiť. Na knihu to ale rozhodne nemá a nebudem zapierať, že ja by som zo samotného filmu poriadne nepochopil, o čo napokon šlo. A do pamäti by sa mi to dielko nepochybne taktiež hlbšie nevrylo. Historické kulisy sú tu dosť naivné, herecké prejavy ak nie priemerné, tak aspoň československy televízne. Na druhej strane, tí herci v čiernobielej podobe mali predsa len istú charizmu. A na tváričku akejsi pani Karly Chadimovej sa tu taktiež nepozeralo zle. ()

Schlierkamp

Československé televizní krimi, jež se odehrává na počátku 14. století na hradě Zlenicích a příběh se zabývá vyšetřováním vraždy hradního pána. Mezi nejvíce podezřelé osoby patří syn pána ze Zlenice Jan (J. Hanzlík), jenž musí na vlastní pěst najít pravého pachatele a dokázat tak svou nevinu. Nalézt potřebné důkazy mladému pánovi pomáhá jeho přítel Petr Ptáček (P. Kostka), jenž nakonec díky svému dokonalému kriminalistickému úsudku, poté co objasní záhadu zamčeného pokoje, svůj úkol splní. Ve vedlejších rolích návštěvníků hradu a současně k dalším podezřelým patřili V. Besser, E. Cupák, R. Jelínek, O. Sklenčka, J. Němeček či V. Stach. Funkci jakéhosi středověkého vyšetřovatele pana Oldřicha z Týnce představoval O. Brousek. Kriminálka s poněkud nelogickým názvem je pozoruhodná svou středověkou stylizací, zajímavými hereckými postavami a koneckonců i zápletkou a patří dle mého názoru k mírnému nadprůměru ve svém žánru. ()

Parm1

Začátkem 14. století byla na našem území opravdu spousta pevností, pevnůstek a menších hradů. Skoro celý příběh se odehrává na hradě, pořád se tam mluví o hradech, jezdí se tam mezi hrady, ale žádný hrad tam neuvidíme, to je velké mínus. Jinak ale docela napínavá detektivka. 65% ()

Adiemus

Jedna z mých prvních rozhlasových detektivek. S filmovou podobou jsem se seznámila dost pozdě, ale pokaždé si ji ráda připomenu. Tři výhrady: výkon (či spíš nevýkon) Karly Chadimové, šermířský souboj a pak jízda, či spíše ploužení koní, skupiny Petra Ptáčka za Oldřichem z Týnce, zdůrazněná komentářem "cesta byla obtížná". Podle mého cesta nebyla obtížná natolik, aby koně nemohli jet svižněji. Inu, divák míní, režisérka mění. ()

Amonasr

Historická detektivka, která se od tehdejší běžné televizní produkce lišila jen zasazením do středověku a příslušnými kostýmy a kulisami. Dialogy však byly spíš současné a stejně tak divadelní herectví sice vesměs známých herců, kteří však odvedli jen průměrné výkony. Tato inscenace ničím výjimečným neuchvátí, ale ani neurazí. ()

papilon395

"Spravedlnost vždycky zvítězí, jenom že to dá někdy soustu práce." Černobílý klenot české televizní tvorby pro děti a mládež z r. 1971 vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy, která kdysi vycházela jako četba na pokračování v týdeníku Rozhlas. Byla jsem tím příběhem fascinovaná a možná od té doby se traduje moje slabost pro detektivky. Tahle středověká má dobrou stavbu, záhadu zamčeného pokoje, hon s časem, intriky, léčky i překvapivé rozuzlení. ()

milwaukee

Vilém Besser je prostě úžasný. Ať už jako Zdislav z Mrače nebo jako Eman Zahradník, který to má kádrově polepený. A jeho hlas má grády. Středověká detektivka, která se povedla. A že je stará, vůbec nic neznamená. Ani čas ji nic nesebral z její působivosti. Když ji dávají, nikdy si ji nenechám ujít. 85% ()

knihovna

Velice pěkná středověká detektivka, mimochodem napsaná podle neméně dobré knihy pana Radovana Šimáčka. Obě zpracování mám velmi rád. Hergot proč se netočí ( netočilo ) víc filmů ze středověku. Pan Vilém Besser byl jako padouch nepřekonatelný, vůbec tam byla plejáda vynikajících herců. Za mě 4 a trochu jsem uvažoval i o 5. Až si to zase pustím, tak to možná změním. ()

ilclassico

Jako detektivka výborné a zajímavé, ale scénář, resp. dialogy nic moc (...že jsem na to nepřišel dříve...). Ačkoli jde o příběh ze 14. století, postavy mluví mluvou současnou, co dost snižuje autenticitu a vůbec zážitek z příběhu. Je vidno, že jde jen o x-tou, řemeslně natočenou inscenaci, kterou povyšuje jenom poutavý a záhadný děj. V rámci žánru inscenací za 3. ()

Pitryx

Tak jsem to konečně viděl poprvé až do konce a dokonce jsem se snažil pochopit to a trochu se v tom orientovat. Marně. Navíc mne to vůbec nebavilo a silně jsem se nudil. Takže dávám dvacet procent hercům, ale jinak je to jen a jen na spaní. ()

Lish84

Jde o televizní věc, takže diváka čekají komorní studiové interiéry (což ale nevadí) a je tu i pár exteriérových scén, které film osvěžují. Film uvádí i zakončuje vyprávění postavy v podání Petra Kostky - tento úvod i závěr mi přišel nadbytečný. V průběhu děje tvůrci přichystali několik zvratů plus závěrečný. Jako ve správné detektivce, tak se mi to líbí. Ovšem přiznám, že zejména v závěru jsem se místy v ději ztrácel a ani teď si vlastně nejsem jistý, zda jsem všechno opravdu správně pochopil... Při odhalení vraha film trpí dodatečným vysvětlováním, které je překotné a přímo z něho čiší to, že to ona postava (Petr Kostka) říká vlastně pro diváka. Nicméně když dáte filmu šanci, zaujme i dnes - navzdory tomu, že je téměř čtyřicet let starý, černobílý a ne s již zcela kvalitním obrazem a zvukem. ()

kolacky

První historická detektivka, na kterou jsem v (tehdy ještě mladém) životě viděla, a naprosto mě dostala. Reálie, kostýmy, pátrání, všechno podle pravidel detektivky i historie. Na dlouhá léta můj nejoblíbenější, byť TV, film. Neodolatelný Detektiv Petr Ptáček z Ledců vulgo Petr Kostka. Veliká paráda... A docela snadno se mi pamatovala jména českých pánů, velké plus co do vzdělanosti! ()

jendamaty

skvělá napínavá knížka a slušné filmové zpracování, které táhnou hlavně herecké výkony... kratší stopáž je podle mě trochu na úkor srozumitelnosti příběhu ()

Phex

Škoda jen, že tato historická detektivka selhává v dramatických momentech - šermířské "souboje" jsou opravdu slaboučké. ()

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018

Napínavá dramata z vězení, rebelství Samuela Fullera, charisma Roberta Ryana, bojovnost Idy Lupino, emancipace nových osudových žen, šílenství noirových psychopatů, temné příběhy ze severu Evropy a… (viac)