Keterlyn, žena apatykáře Melchiora Wakensteda, zahlédla v lese surové napadení člověka a doběhla pro soudce, který se s pomocníky a Melchiorem vydal na místo útoku. Melchior najde nahého, mladého muže v bezvědomí a chce jej dopravit do kláštera, ale tam je právě inkvizitor, nelítostný lovec čarodějnic, tak Melchior vezme zraněného muže k sobě do apatyky. Když se mladý muž probere, nepamatuje si kdo je, ani odkud je. Keterlyn zavede neznámého muže na místo, kde byl napaden a najdou tam prsten s iniciály, díky čemuž si mladík vzpomene, že se jmenuje Steffen. Melchior viděl jak Isak, tovaryš obchodníka Veckinhusena, přijal do domu truhlu poslanou z přístavu a je přesvědčen, že Steffen jel k Veckinhusenům. Melchior si navíc všiml, jak Elsa Veckinhusenová laškuje s Isakem a podsouvá mu myšlenku na odstranění manžela s příslibem, že jako vdova bude moci oplácet zamilovanému Isakovi, jeho náklonnost. Melchior vezme Steffena k Veckinhusenům, kde se dozví, že jde o obchodníkova synovce, pro kterého obchodník poslal, protože sám nemá dědice. Když najdou oběšenou akrobatku potulných kejklířů, kteří bavili obyvatele Tallinu, pozná hned Melchior, že šlo o vraždu. Melchior si myslel, že vraždil Isak, protože zapřel truhlu se Steffenovými věcmi a při konfrontaci Isak zemře po pádu ze skály. Keterlyn si vzpomene, že útočník v lese nekoktal, narozdíl od Isaka. Melchior je odveden k soudci, kvůli Isakově smrti a soudce mu dá možnost útěku, ale Melchior zůstane, neboť vrah zabíjel znovu, tentokrát zabil Keterlyn... (TV Prima)

Merkin

Jde o přesně jedno z těch béčkových horkou jehlou sešitých dílek nebazírujících na detailech ani na kvalitě kostýmů či hereckých výkonů, které přesto nejste s to vypnout, protože vám to prostě nedá a chcete vědět, co se teda proklatě stalo a jestli se ten estonský princ Krasoň dokáže tvářit ještě pitoměji. Zkrátka  má ten film jistě kouzlo a celkem důstojně výplní jinak úplně nudný večer. ()

ostravak30

Dvakrát se to dá, ale potřetí ne. Třetí díl je podobný těm ostatním v mnohém a jen v základní dějové lince je lze odlišit. Jinak pozorujeme stejné herce, místo i podobný průběh. Z 90-ti minut většina vyplňuje jen nuda a nezáživnost. Filmu chybí nějaký podstatný zvrat, napětí, drama. Už jsem to psal, tak se budu opakovat, ale mě snímek přijde jako Vraždy v Midsomeru akorát s umístěním do středověkého Tallinu. ()

vinducha

Detektiv Melchior opět zasahuje. 1 z mála serií , která má vzestupnou tendenci , po 1 , která byla taková nemastná neslaná , má tenhle zatím poslední díl s inkvizitorem docela hodně slušnou atmosféru. ()

PORTER44

Historická krimi sice s trochou temné atmosféry ale jinak mě to trochu připomínalo seriál Mentalista na kterého si hraje místní apatykář který vyšetří každou vraždu akorát tomu chybělo dost napětí ,pár napínavějších momentů tam sice bylo ale některé herecké výkony hodně slabé. ()