Ústřední hráči příběhu tvoří známý milostný trojúhelník, jehož potenciální přítomnost provází většinu manželských soužití od nepaměti. Nová žena v životě ženatého muže znuděného stereotypem a zdaleka už ne tolik překypujícího láskou k choti, které to kdysi před Bohem slíbil. Přidejte k tomu úpěnlivou sexuální potřebu a touhu po novém těle a vyjde vám, že Brad (Patrick Wilson) je v tom se Sarah (Kate Winslet) až po uši. A jeho manželka Kathy (Jennifer Connelly) přitom trpělivě vychovává doma jejich potomka a na manželovy pozdní příchody z práce nahlíží stále s neskrývanou důvěrou v oku. Brzy se však o Ní doslechne a nic už není jako dřív... (oficiálny text distribútora)

Happens

Přemýšlím, jestli bylo opravdu nutné dávat tam tolik explicitních nechutností a vulgarit. Chápu taky, že to má být jakýsi výkřik módy po paní Bovaryové. Máme tu páreček, jeden nevyzrálý muž, kterého bych měl strach pustit na nákup rohlíků se stará o dítě jako otec na mateřské, najde si milenku, zoufalou a emocionálně sebestřednou taky na mateřské. Pustí se do bezohledné cesty plné touhy, na konci se však v happy endu vzpamatují. 4 hvězda jen za to vzpamatování. ()

klerik

Keby ste len tak chceli povedať, o čom film je, vyjde z toho klišé vzťahová záležitosť o nevere okorenená pár úchylnosťami. Lenže príbeh je plný emócií, ktoré udržia vašu pozornosť od začiatku do konca, aj keď to občas vyzerá ako niekoľko nesúvisacich príbehov v jednom. Jennifer Connelly dokonale fungje, aj keď hrá totálne vedľajšiu úlohu... ()

Chrustyn

Zajímavý a velice povedený dramatický snímek s výbornými herci a zajímavým příběhem, který se zaměřuje na dvě rodiny a na to jak může stereotyp vše zničit. ()

mat.ilda

Na mě tento snímek působil tak trochu nudně, stejně jako soužití obou partnerských párů a monotónní hlas vypravěče. Také tělesné sblížení K. Winsletové s P. Wilsonem nevyznělo jako výbuch dlouho potlačované touhy, vše se odehrávalo tak nějak mimochodem, bez emocí a vášní. Zřejmě to byl záměr autora, zobrazit středostavovskou manželskou nudu a s ní spojené úniky do bizarních úchylek (manžel Greg), představ milostných dobrodružství a nakonec i mimomanželského poměru, který také nakonec nezaplnil prázdnotu, romantický útěk se nekonal a vlastně se dost ochotně vraceli ke svým starým a bezkrevným vztahům. Na druhé straně mě zaujal neradostný osud pedofila Ronalda a jeho milující matky, skvěle zahráno oběma protagonisty, a také prozření Larryho, byť pozdní. Přesto tento film, i přes určité kvality, nepatří k těm, které bych si s chutí zopakovala. ()

VenDulin85

Možná jsem trochu nespravedlivá, ale okolnosti, za jakých jsem shlédla toto drama (sledováno v autobusu na trase Řím-Brno, mezitím pouštěny další snímky jako "Má mě rád, nemá mě rád", "Je to i můj život" a "Týden bez závazků", zkrátka příliš mnoho příběhů v krátkém čase..), mi nedávají jinou možnost. Ze všech uvedených filmů mi tento přišel nejmíň provázaný a také nejméně zajímavý, chvílemi jsem si říkala, co do toho cpou příběh toho delikventa? Přesto tam byl potenciál, jakási paralela s příběhem Paní Bovaryové, která mě aspoň trochu zaujala. Diskuze Američanek, zda paní Bovaryová byla ku*va či emancipovaná žena je fakt dobrá :-). Možná po druhém shlédnutím poupravím, zatím to je tak na 50%... ()

Stanislaus

"Lidé zkoušejí nové věci, aby si dokázali, že ještě žijí a mohou se přitom chovat jako malé děti." Opravdu dokonale natočený snímek se silným příběhem a skvělými postavami. Kate Winslet je jako vždy skvělá a Jackie Earle Haley - ta pedofilita z něj čiší a scéna s ním na konci - wow. Jde o jeden z filmů, které jen tak nedostanu z hlavy, což je dobře. Přemýšlel jsem o 4*, ale přidám, protože jde o výjimečný film. ()

lillien

Další americká příručka o tom, proč odolávat cizoložství. Příběh už zde popsali jiní, tak přidám jen pár naprosto primitivních postřehů. Dost vražedná stopáž místy trochu nudí, ale silnější momenty to celkem vynahradí. Kupříkladu masturbace oplzlých postav, včetně manžela Kate si užijeme poměrně dost. Masturbační festival svým číslem dovrší a plný počet bodů za nechutnost vyhrává pedofilní úchyl za honění v autě před chudákem holkou, co se jen přišla seznámit. Kate Winslet výborná, nicméně jakmile začala s hubnutím, nejsem si jistá, kam ji na svém žebříčku vizualně oblíbených šťabajzen zařadit. I zde si užijeme její odhalená ňadra, v tomto případě ovšem budící dojem, že tu tříletou dcerku ve filmu skutečně sama odkojila. Na druhé straně nás ženy může potěšit, že i hollywoodské hvězdy ohlodává zub času a obtěžuje tíha gravitace a nebýt nechutně hezké Jennifer Connelly, mohly jsme se z Katiny sympatické civilní vzhledové průměrnosti těšit ještě více. Milostnou zápletku jsem čekala trochu vyhrocenější, víc než tři hvězdy to nevydojilo. ()

sharky

90% Pomalé ale nenudící, syrové ale vyvolávající emoce, smutné ale plné povedených vtipů takové jsou Jako malé děti, film o vztazích a konzervatizmu, xenofobii a pochopení, film, kterému časem možná přidám pátou hvězdičku, až si správně domyslím konec (trošku mi, když není na konci filmu úplně jasné, jak vlastně skončil). ()

MontyBrogan

K oficiálnemu textu distribútora: postava Jennifer Connelly trpezlivo NEvychováva ich potomka, kým jej manžel chodí za Winsletkou! Keby sa on nestaral o syna a nebrával by ho von, vôbec by sa nespoznali (tiež keby v tom neskôr nepokračovali spolu, nedali by sa dokopy, takže on sa stará o dieťa)! A ďalšia dejová línia, o úchylovi prepustenom z väzenia, nie je v oficiálnom texte DRÍSTYbútora ani len spomenutá. _Keď už som sa vybúril, niečo málo k môjmu dojmu a hodnoteniu. Nemohol som si predsa nechať ujsť film, kde hrá Kate Winslet a Jennifer Connelly naraz. Ešte Rachel Weisz a slintám už pri sťahovaní. No ale k veci. Zvláštny film, s mierne pomalším tempom a rozprávačom s podobným hlasom ako ten vo (500) Days of Summer. Ide o milostný štvoruholník (keďže obaja sú v manželstve s niekým iným), kde je prirodzene v popredí novovzniknutý vzťah, ale aj dianie okolo neho. Nezvyčajne spracované je hlavne to dianie okolo, ktoré je vykreslené dopodrobna a vzniká tak ucelený obraz prostredia a ľudí v ňom. Zaujímavou paralelou ku vzťahu hlavných hrdinov, ktorých spojili vychádzky s deťmi, je sexuálny deviant zo susedstva, vracajúci sa z väzenia, kde bol práve kvôli obnažovaniu sa pred deťmi. Nevšedný film s trošku kostrbatým ale úctyhodným záverom. ()

rikitiki

Snímek z dusivé atmosféry maloměsta, která nutí každého hrát očekávanou sociální roli, ať už se v ní člověk cítí nebo ne. Potlačované napětí pak zákonitě vybuchuje. Také o současné hysterické honbě za mládím a štěstím, což svou nedostižitelností člověka opět odsuzuje do pozice věčného zoufalce a nedospělce. Marně a dětinsky revoltujícího bez skutečně osvobozující vzpoury. Fajn. I když mnohé zůstalo nedořečené (co manžel a jeho vášeň pro porno na internetu?) a nedostatečně využité (dělené plátno). Co je podle mne ale průšvih - je konec, kdy se všechny naznačené problémy násilně potlačí a všichni přijmou maloměstské ideály. Idyla! A paní Bovaryová byla samozřejmě touhle optikou děvka! /20. 11. 11./ ()

anderson

Tá pornografická a pritom cudne nasnímaná súlož KATE WINSLETovej si 3 hviezdičky určite zaslúži. Ten paralelný príbeh so zvrhlíkom ma ale značne znechutil. Čo tým chcel autor povedať ? Aj pedofili sú - prepytujem - ľudia ??? (30.7.2007) ()

Sofia

Psycho. Jeden z těch filmů, kde mi bylo všech hrdinů hrozně líto (hlavně malé dcerky a ubohé ženy, která si dala s úchylem rande na slepo). Pohnutky hlavní dvojice mi přišly občas nepochopitelné a pár obratů ve scénáři hodně přitažených za vlasy, ale výsledek přesto stojí za to. Neotřelé drama, které doslova mrazí. Jeden z filmů, na které se už nikdy nepodívám. ()

mm13

Takmer až do samotného konca veľmi citlivé a zďaleka nie len milostné dobrodružstvo. Síce to množstvom postáv praská vo švíkoch, všetky sú ale výborne napísané, divák zakaždým vie, s kým má tu česť. Osobne mi až do samotného záveru prekážal iba hlas rozprávača, ktorým si niekto uľahčil svoju prácu a než aby sa spoľahol len na hercov, stavbu scén či pridal trošku poézie, radšej nechal tie jemnejšie odtiene vykričať, aby náhodou menej sčítaný či menej vnímavý divák neprehliadol... Nad tým ale ešte išlo mávnuť rukou, je to predsa americký film, oveľa vážnejším problémom je však záver! Nemám nič proti melodrámam, Little Children je ale po celý čas civilný snímok, je plný naozajstných momentov "ako zo života" a až v závere sa to celé mení na nútené, narýchlo splácané podobenstvo o uvedomení si chýb, umení vhľadu a odpustení. ...bolo mi z tých posledných scén zúrivo aj smiešno zároveň. A teda - žiadna katarzia! ()

Morholt

Brad je znuděný rodičovskou dovolenou a stereotypním manželstvím s ambiciozní Kathy a Sarah je zase osamělá žena, která rozhodně nezapadá mezi své vrstevnice a jejíž manžel se zakoukal do internetové krasavice, s níž si u obrazovky plní manželské povinnosti. Když se tihle dva potkají na dětském hřišti a zajiskří to mezi nimi, tak je jasné, kam to celé povede. Je ovšem otázka, jestli se tenhle útěk z ubíjející rutiny může povést. Výborné drama o vztazích, doplněné množstvím vedlejších postav, které dostávají poměrně velký prostor, takže kromě ústřední dvojice jsme svědky i osudů pedofila Ronnieho, který se snaží vrátit zpět do normálního světa, který ho nechce přijmout, či bývalého policisty Larryho, jež zavinil tragédii a musel odejít od policie, s čímž se nedokázal nikdy srovnat. Na konci se všechny osudy lehce protnou a pro mě byl závěr jak nečekaný, tak husí kůži nahánějící. Kate Winslet a Patrick Wilson zahráli na výbornou, stejně tak i Jennifer, ale pro měl byl nejlepším Haley jako deviant Ronnie, který byl po právu nominován na Oscara a nepochopitelně ho nedostal. 90% ()

Sawy

Film Jako malé děti se mi dost líbil... do chvíle než jsem viděl podobný a mnohem lepší Nouzový východ.Ty dva filmy rozhodně nespojuje pouze skvělý výkon Kate Winslet.Zatímco Nouzový východ se přes jistou chladnost dokázal dostat do hloubky manželských vztahů a vryl se člověku hluboko pod kůži,tento snímek jen tak klouže po povrchu a nic ve mě nezanechal.Sledovat výborné herecké výkony Kate a okouzlující,byť málo využité Jennifer Connelly bylo jistě příjemné,ale skvělý film to nezaručuje.A Patricka Wilsona už nikdy víc! 65 % ()

ScarPoul

Tento film ma ani po rokoch nesklamal. Druhá Americká krása a Fieldov charakterový opus. Ten film funguje ako zžieravá satira spoločenských malomestských konvencií, ale aj ako moralita o svete v ktorom žijeme a ľuďoch, čo ho obývajú. Funkčné vo všetkých smeroch. Každá jedna postava má tajomstvo. Každá jedna postava nie je šťastná. A je jedno, či sa jedná o príbehových ťahúňov alebo o vedľajšie postavy. Všetko je tu vypovedané cez vševediaceho rozprávača, ktorý nám približuje krehkú fresku usmievavých ľudí s prehnitými jadrami morálnych zásad. ALE! Je to chyba? Field je k svojim postavám zhovievavý. Rozumie im. Nesúdi ich. Dáva im priestor, aby sa pred divákom obhájili. A nie len svojim správaním, ale aj tým, čo ich k tomu doviedlo. V tomto smere nemôže byť film viac úprimnejší. Každý jeden herec podáva svoj životný výkon a hoci sa môže zdať, že koniec je trošku vykonštruovaný, nemám najmenší problém hodnotiť plným počtom. Užil som si ho rovnako ako po prvýkrát, hoci mi po ňom zostalo smutno. Aj napriek tomu, že koniec nebol vyslovene negatívny. ()

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (viac)

Temný rytíř na Divokém západě

Temný rytíř na Divokém západě

05.08.2012

Christian Bale skončil jako ochránce Gothamu (alespoň prozatím to tak vypadá) a poohlíží se po dalších projektech. Adaptace bestselleru Bostona Terana The Creed of Violence ztratila Leonarda DiCapria… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz