Sierra Leone, píše sa rok 1999. V tejto divokej západoafrickej krajine už dlhé roky zúri ľúta občianska vojna – tak dlho, že už pomaly prestáva byť jasné, kto je v nej na strane Dobra a kto Zla... Tieto masakre financujú všemocní vojnoví diktátori, predovšetkým zo ziskov z ilegálneho obchodu s diamantmi. Nuž a práve túto desivú kulisu využíva bývalý žoldnier Danny Archer (Leonardo DiCaprio) zo Zimbabwe pri svojich špinavých obchodoch: vymieňa totiž diamanty za zbrane! Jedného dňa sa Danny v otrasnom väzení, do ktorého sa dostal za pašovanie, dozvie o tajomstve dobrosrdečného rybára Solomona Vandyho (Djimon Hounsou) z kmeňa Mende, ktorého pred časom odtrhli od rodiny, zotročili a prinútili pracovať v diamantových baniach, v ktorých našiel a riskujúc vlastný život ukryl vzácny drahokam. Hoci sú obaja Afričania, ich pôvod a životná situácia by ani nemohli byť rozdielnejšie. To je však razom zabudnuté, keď ich spojí rovnaký cieľ: nájsť a speňažiť onen neobvykle veľký a mimoriadne vzácny drahokam - ružový diamant! Ten by totiž mohol zmeniť ich životy – ale tiež znamenať ich smrť... (oficiálny text distribútora)

gabin(a)

Tak takovéhle filmy mám ráda. Perfektně natočený thriller s výborným obsazením, který vás donutí přemýšlět o tom, co jste viděli, ještě hódně dlouho, zvlášť když jsou to třeba dětští vojáci. Taky vás donutí vážit si toho, co máte, některé snad aspoň na chvíli, aspoň doufám, a taky se trošku jinak podívat na to, co nemáte (diamanty, luxusní botičky šité otroky někde v Indii atd.). Tohle není žádná smyšlená planeta, tohle se děje bez ohledu na to, jestli to Hollywood zpracuje a předestře lidem způsobem stravitelnějším než skutečnost. A pak sedíte, čučíte a myslíte na to, že a jak je to strašný a taky na to, že je to někomu úplně jedno.....Leonardo di Caprio je určitě nejlepší herec své generace, mně osobně se na něm líbí, že dokáže tak jako třeba Nicholson perfektně zahrát lidi na hraně, uvěřitelný, ani dobrý, ani zlý. Určitě je to díky scénáristům a jeho agentovi, ale kdyby je hrál blbě, tak už mu žádnou takovou roli nikdo nenabídne. Je fakt vynikající. Perfektní komentář Enšpígla! ()

sulimo

Aneb jak opět forma zvítězila nad obsahem, který se marně snaží sdělit něco, ale sděluje to tak strašně zmateně a nejednoznačně, až to ruší a otravuje svým rádoby morálním přesahem, který se nepovedl ani z bla. Škoda, tahle problematika by si zasloužila daleko lepší zpracování. ()

campix

Krvavý diamant je pro mě nejlepší Zwickův film a také jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Trošku bych ho přirovnal k Hotelu Rwanda, jenž se zabývá také neblahou situací na Africkém kontinentu, jen je oproti němu Krvavý diamant velkolepější a zábavnější. Zwick posunul už tak výborný koncept historických velkofilmů Krvavým diamantem na další level a přidal i velmi emotivní stránku, kdy hlavně v závěru jsem byl emočně rozcupován na ty nejmenší kousky (viz song Solomon Vandy) Návdavkem obsadil Zwick mé dva oblíbené herce Jennifer Connellyovou a Lea DiCapria. Všem moc doporučuji, jelikož není ani náhodou na škodu podívat se i na život těch méně šťastnějších lidí na tom našem kulatém světě. ()

Pajky3

Celý film odsýpá solidní tempem a tak ty dvě hodinky utečou jako nic. Tenhle film s Leem mám prostě rád a pěkně se mi na něj kouká, i když je v některých částech poměrně nekompromisní a drsný. To k tomu však patří. Už jsem ho viděl několikrát a vždycky si na konci říkám, jestli to ten Leo zvládne a tak mu přeju, aby to dokázal... Třeba až se podívám příště ()

necisty

Tohle je film, který by si zasloužil 5 hvězd, je tam vše naprosto v pořádku. Spousta z vás mu to taky nasekává, ale mě tam tak nějak nic nedostalo a to u filmu od Eda a Lea tak trošku čekám. A jo, své vyvolené koupím prsten s diamantovým šutrem na něm s minimální hodnotou trojnásobku mé výplaty, i kdyby kvůli němu v Africe sekaly ruky. ()

Juto

Tento film rozpráva africký príbeh plný smrti a násilia a predstavuje ho pôsobivou pravdou.Film rýchlo a presne hovorí o konfliktných diamantoch. Je to napínavý a úžasne dobre spracovaný film. DiCapriov výkon je pôsobivý. 10/10 ()

emo

Skvelo natočený film s krásnou kamerou, dobrým strihom, sympatickými hlavnými predstaviteľmi. Keby sa s ním ešte trošku pohral strihač a ubral na správnych miestach 20 minút, dal by som aj 100vec. Poctivý kus filmáriny. ()

c.tucker

Znamenitě vystavěný příběh, který pod taktovkou Edwarda Zwicka se ještě zlepšuje. Jak je u něho ve filmech zvykem, záběry překrásné podmanivé krajiny doplněné bojem. Perfektně vyváženo. Leonardo DiCaprio a Djimon Hounsou jsou také takovými takhouny, kteří film popohánějí kupředu. ()

dr.fish

Obdivuhodný snímek. Výborné řemeslo. Ačkoliv jde příběhově o naprostý blábol a pohádku ze života "dobrý a zlých lidí", je udělán tak dobře, že diváka ani na chvíli nepustí z filmu ven, a ten si ani moc neuvědomí jak je manipulován. Edward Zwick je profík a DiCaprio též. Z chatrného příběhu udělali naprostý trhák, který diváka donutí slzet, přestože ví, že film je v podstatě úplná kravina...85% ()

KajusaK

O půl stupně horší než Inception ale na tohle téma hodně dobrý film. Chvilkama dost dojemné, napínavé. Efekty dokonalé jako ve většině DiCapriových filmů. Mimoto skvělá doprovodná hudba a zakončení úžasné. ()

mortak

Ach ty ženy. Jen se na muže podívají, chvíli mluví o lidských právech, a najednou střih, a z nájemného žoldáka je ve vteřině bojovník za pravdu, lásku, a za ty pravé nefalšované evropské hodnoty. Nutno uznat, že Jennifer je krásná až k zbláznění, jenže celé to spojení toho nejprovařenějšího hollywoodského příběhu s výcvikem dětských vojáků působí docela dost perverzně. Nic se tu nezkoumá, a vše je tak dokonale černobílé (to platí i na oba hlavní hrdiny), až to skutečné násilí vlastně působí nějak tak filmově. A tak by to u reality nemělo být. ()

moviefilm

Skvely film s vybornym zvukom a stihom. Co sa tyka hereckych vykonov, vykony Djimona Housona ani Leonarda DiCapria ma az tak neohurili a Leo uz viackrat hral aj lepsie, napr. Letec.Ale pribeh je super, len sa mi zda, ze postava Jennifer Connelly bola uplne zbytocna, a podla mna tam bola iba kvoli tomu, aby bol zaver dojimavy, no mne taky nepripadal... ()

Splasher

Chvíli mi trvalo nevnímat ten Dannyho hraný přízvuk, ale když jsem si zvykl, vše už běželo perfektně. I ten závěrečný telefonát u mě tvůrcům prošel. ()

Noviik

Trochu ve mě hlodá srovnání s Městem Bohů, na které tento film nemá, ale ani mu o to zjevně nejde. Což je moc dobře, to bych totiž nemohl hodnotit tak vysoko. Leonardo DiCaprio se mi od Catch Me, If You Can hrozně líbí a beru ho jako jednoho z nejlepších herců současnosti. Zde to také potvrzuje, jeho role se mi hodně líbila. Ještě víc se mi ale líbil Djimon Hounsou, který se očividně s rolí hodně sžil, protože byl neuvěřitelně přirozený. Celý film pak ukazoval současnou situaci ve velké části Afriky, která je dost drsná a řekl bych i horší než ve zmiňovaném Městu bohů. ()

misulka03

Malé nevinné děti se zbraní v ruce, mrtví, kam se člověk podívá, všude jen násilí a nenávist a proč to všechno? Kvůli malým, drobným kamínkům, pro které někteří udělají cokoli. Neuvěřitelně silný příběh, který zřejmě nemá daleko od skutečnosti a to na člověka ještě více působí. Ale vrátím se k samotnému filmu, kterému vévodí DiCaprio. Před nedávnou dobou bych si ani v tom nejživějším snu nepomyslela, že toto někdy napíšu, ale skutečně se musím přiznat, že se snad přidám do jeho fanklubu :-D Nebudu zapírat, že ho nemá moc v lásce (ačkoli na Titanic nedám dopustit) a o jeho herectví jsem neměla moc valné mínění, tohle je však film, kde dokázal, že je prvotřídním hercem. Nemůžu hodnott jinak než zaslouženými 5* ()

Radiq

Další z filmů, kterej má velkej potenciál něco změnit, kdyby lidstvo chtělo. Ale ono nechce, takže to spíš vyznívá jako zoufalé volání do ticha, na které se ozve poslání pod kytky. DiCaprio hraje dobře propracovanou postavu, která to má v hlavě srovnaný a tim pádem se nemusí držet morálních zásad nastavenejch scénáristům Hollywoodem. Celej příběh nám ukazuje krásy hrůz páchanejch v Africe - dětští vojáci s vymytým mozkem schopní čehokoliv, skupiny zabíjejících rebelů, skupiny zabíjejících vojáků, všudypřítomné zabíjení a strach a to vše v podstatě uplně zbytečně. Tenhle film ve mě zanechal jasnou stopu a neni to stopa, kterou zanechá hovno v hajzlu při splachování. Je to stopa, která mi řiká, že lidi jsou kurvy (a to nejenom komunisti, ale všichni, kdo se ženou za prachama, i když jich maj dost). Každej by měl tenhle film vidět a hlavně by se nad ním měl povinně zamyslet. A když řikám hlavně, tak nemyslim hlavně sampoalů... Film mě fakt dostal, řek bych, že od Zwicka nejlepší, co jsem viděl. ()

URBAN

Zprvu jsem si říkal že za opěvovaností tohoto filmu stojí Leonardo DiCaprio , ale poslední hodina mi dokázala že to takto není , je to silným příběhem který mě mohltil sice až ke konci , ale pohltil jenže si myslím že by to šlo trochu více rozvést . Jinak to byl báječný akčnák který nestál na tom kolik bude na plátně mrtvých , ale na příběhu . ( 27.11.13/MAC ) ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (viac)