Londýn, začiatok 20. storočia. V časoch, keď kúzelníci ešte patrili k najväčším idolom a osobnostiam spoločnosti, sa dvaja mladí a talentovaní začiatočníci vydávajú na tŕnistú cestu za vytúženou slávou. Kým rafinovaný Robert Angier (Hugh Jackman) dokáže každé svoje, hocako jednoduché a nenápadité vystúpenie zaodieť do jagavého pláštika dokonalosti, drsný a otrhaný Alfred Borden (Christian Bale) ešte stále márne hľadá vhodný spôsob, ako svoje neskutočne kreatívne, ba až geniálne nápady prezentovať pred verejnosťou a neutŕžiť len výsmech... Hoci sú rozdielny ako deň a noc či cukor a soľ, spočiatku sú dobrými priateľmi a partnermi, ktorí si navzájom pomáhajú a jeden druhého obdivujú. No keď sa ich najväčší spoločný trik skončí nepredstaviteľnou tragédiu, pri ktorej zahynie Robertova milovaná manželka Julia (Piper Perabo), stanú sa z nich nepriatelia na život a na smrť – posadnutí túžbou jeden druhého pretromfnúť a poraziť za každú cenu! S každým novým trikom, s každou novou šou sa ich krutý súboj stupňuje – kradnú si navzájom denníky, poznámky k jednotlivým kúzlam, navštevujú v prestrojení predstavenia toho druhého, hádajú, napodobňujú a vylepšujú – a zakaždým pritom o čosi prekročia hranice k ilúziám, mágii a vede, až nakoniec prestanú rešpektovať úplne všetky... (TV Markíza)

hovnocuc

Asi spíš tři a půl. Námět neotřelej, mysteriozity mojí chutě slušný množství, závěr vybroušenej, obě hlavní postavy pracujou, výprava mi sedla...ale tak nějak mi přijde, že z toho šlo vymáčknou víc, občas se to zadrhávalo a vleklo ,Johanssonová trochu toporná, i Caine mi připadal, že tomu mohl dát víc. Naopak božskej byl David Bowie - to byl dobrej tah. Ale dobrý... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Vždycky jsi byl lepší kouzelník. Oba to víme. Ať bylo tvoje tajemství jakékoliv, určitě uznáš, že to moje je lepší." Batman vs.Wolverine aneb soupeření dvou kouzelníků. Jeden používá dvojníka, druhý stroj Nikoly Tesly, jenž tvoří kopie. Nepřátelství a rivalitu hercům fakt věříte. Film má skvělou atmosféru, dramatičnost je vyhnaná na maximum, příběh je vpodstatě dokonalý. "Kdyby publikum věřilo, že to, co dělám na jevišti, je skutečné, netleskalo by, ale řvalo hrůzou." Ústřední duo skvěle doplňuje Scarlettino poprsí uvěznené v korzetu. - 100%. ()

Gart10

Naprosto úžasný film, který si pohrává s myslí diváka tak, že divák nemůže ani tušit jak vlastně děj dopadne. To co je velmi zajímavé na tomto filmu je to že divák si vlastně může vybrat, kdo bude ta záporná postava, protože každý z kouzelníků má své pro a proti. Film také obsahuje spoustu věcí, které nejsou ve filmu vysvětleny a divák si je může domyslet. Teď se dostáváme k příběhu, který se odehrává na konci 19. století v Londýně. Dva mladí kouzelníci kteří jsou zaměstnáni jako pomocníci při tricích a také při jejich odhalování, se jednou dostanou do situace která z nich udělá rivaly, nejen v jejich práci, ale i v osobním životě. Není to jen takové nevinné pošťuchování, ale hra na život a na smrt a je jen na hlavních protagonistech, kdo zajde až za pomyslnou hranici posedlosti zničit toho druhého ať to stojí co to stojí. Brilantní snímek natočený ještě brilantnějším režisérem, který natočil např. Trilogii Temný rytíř a také skvělé obsazení, dělají z tohoto filmu něco, co by měl vidět každý, kdo má rád kvalitní filmovou tvorbu. Za mě 95% ()

Sejkorka

Musím si pochválit metodu výběru filmů dle databáze, i když tenhle běžel normálně v televizi. 29. nejoblíbenější nezklamal, naopak, absolutně nadchnul. Jsou to šachy od začátku do konce. Člověk jen žasne, jak jeden druhého přetrumfne. Kdo vlastně vyhrál ? Asi remíze, ne ? Překvapil mne David Bowie, nevěděl jsem, že to byl i skvělý herec. Tenhle film míří do mých TOP 10. ()

ezop1012

Scenár je výborný aj kamera, Caine výborný ako vždy. Tento film ma v sebe čaro, lebo nedá sa odhadnúť, ako skončí a, čo kedy bude nasledovať. Spoiler: zakomponovanie Tesly bol vynikajúci nápad. A aj samotný Tesla bol zahraný Bowiem veľmi dobre. Myslím, že na konci nemal ostať živý nikto z rivalov, bolo by to na čistých 5 hviezdičiek. P.S. Scarletka potešila a škoda, že tam nebola Jessica (Biel) ()

zajpton

Za mě nejlepší nolanovka. Komplexní příběh zpracovaný neobyčejně tak, aby divák neustále přemýšlel nad chronologií děje a nemohl se ani chvíli nudit. Když bych měl rýpat, tak těch zvratů si Nolanové připravili přecejenom trochu hodně.. watching closely:) ()

MatyRock

Naprosto dokonalá záležitost. Děj je správně komplikovaný a má několik zvratů. Největší poklona patří Jackmanovi a Baleaovi. Ti podávají fenomenální výkon! Vy jako divák ani nevíte komu fandit. Chvíli je to tak a chvíli zase tak. Závěr mě docela šokoval, ale o to šlo, a nějak jsem ho přijmul. A vlastně jsem z toho filmu opravdu nadšený. 10/10 ()

kluviM

Paráda. Nenudil som sa ani chvíľu, ja to zamotané ako gordický uzol a k tomu ešte to má viac vrstiev. Film po ktorom sedíte a šrotí vám to hlavou ďalej. Páči sa mi tá vrstva že kam až sú fanatici ochotní zájsť . ()

NinetyOne

Po mnoha letech jsem se na Dokonalý trik podíval znovu a všiml jsem si, že jsem mu zde tehdy dal 4 hvězdy. Nyní jako bych se díval na úplně jiný film, patrně moje starší já tento snímek dokáže daleko náležitěji ocenit. Ani chvíli jsem se nenudil, 100%. ()

Foltest

Vynikající film. Velmi dlouho jsem přemýšlel o čtyřech hvězdách, ale malinkatý krapet tomu chybí. Na Dokonalém triku nejvíce obdivuji tu úžasnou filmařinu, to, jak mě dokázala ohromně pohltit ta atmosféra, ten hudební doporovod, prostě všechno. Kéž bych tak měl šanci tento snímek někdy zhlédnout v kině. Film přímo vybízí k opětovnému zhlédnutí, protože ze začátku není příliš lehké se v něm zorientovat, ale po jeho konci jednoduše toužíte to vidět ještě jednou. Výprava předvedla takřka skvostnou práci, divák se cítí, jako by ho film do konce 19. století přenesl stejně zázračně, jakou je závěrečná desetiminutovka snímku. Ta mě naprosto odrovnala. Po konci jsem jen pět minut seděl a přemýšlel nad tím. Stejně tak se mi velmi líbilo hlubší poselství filmu o posedlosti, ambicích a sebeobětování a především o tom, jak končívají lidé, kteří si zvolí osud chladných mužů, neústupně jdoucích tvrdě za svým cílem, kteří nehledí na vedlejší oběti, ale především neznají slovo soucit. Můžu tak říct, že už se těším, až Dokonalý trik opět někdy zhlédnu. ()

EternalS

Naprosto skvostná filmařina. Ukončil bych to závěrečným výstřelem a pak jen střihem na poslední záběr filmu. Ta finální vysvětlovací pasáž byla navíc. Na poprvé samožřejmě bez šance, ale na podruhé, potřetí je těch indicií k jednoznačnému pochopení až až. ()

mortimerm

Veľmi zaujímavý kúsok z dielne režiséra, ktorý je známy svojím jedinečným štýlom. Napriek tomu som po celý čas filmu očakával mierne racionálnejšie vysvetlenie, než to, ktoré koniec ponúka. To však nič nemení na tom, že ide o vydarený film plný zaujímavých scén, kvalitných hereckých výkonov a hlavnú dejovú líniu nenásilne a vhodne obohacujú aj osobné osudy postáv. Nejde o strhujúce pátranie po pravde, skôr distingvovaná cesta životom dvoch ambicióznych ľudí s bonusom v podobe reálnej osobnosti zasadená do charakteristického prostredia 19. storočia, ktorá vyvrcholí v nečakanom konci. ()

MaxBodycount

Profesionálni iluzionisti sú bandou chladnokrvných bastardov posadnutejších ako Ahab navzájom si kradnúcich nápady, triky, milenky, ženy aj deti v snahe o magickú tridsaťminútovku a WTF iskru v očiach publika. Takí YouTuberi prelomu 19. a 20. storočia. Alebo filmári - Nolanovci napríklad. Neviem, ako to majú s harpúnami ale Pledge, Turn aj Prestige /scenár/, mávanie prázdnou rukou na upútanie pozornosti /réžia/, krásna asistentka /obsadenie/ - to všetko zvládajú na výbornú v kontrolovanom sebereferenčnom superdiele a na rozdiel od iných "clever" filmov hrajú s divákom férovú hru, dokonca nechajú Michaela Cainea krásne vysvetliť jej pravidlá a v procese nežne nasmerovať vnímavejšieho kukateľa k pointe. Je to práve táto hra, ktorá robí Prestige neopakovateľným zážitkom a diskutabilne najlepším snímkom bratského dua, ku ktorému je strašne pekné sa vracať keď máte dojem, že sa z filmu vytratila mágia, alebo si potrebujete napraviť chuť po poslednej Nolanovke. Moment filmového blaha: Keď sa po titulkoch konečne môžte íst vyliať. ()

Zjewik

Christopher Nolan je opravdu Režisér s velkým "R" (ono taky ne každý režisér dokázal mít na ČSFD všechny filmy v červených číslech). Jeho pojetí filmů je opravdu nadčasové a originální. I v tomto filmu dokázal Nolan skloubit několik žánrů a vytvořit tak skvělý film, u kterého divák až do konce filmu netuší, co si má vlastně myslet. Film nabízí výborné herecké obsazení, počínaje od Wolwerina Hugh Jackmana s Black Widow Scarlett Johannson a konče již tradičním duem Batmana a Alfréda, respektive Christianem Balem a Michaelem Cainem. Hvězdička dolů za ten konec, kdy se začala do filmu přidávat magie, neboť právě kombinace mysterióznosti a uvěřitelnosti byla na celém filmu to nejlepší. ()

white_wolf

Naprosto dokonalá filmařina. Všechno co se děje se neděje jen tak, ale s nějakým záměrem nebo účelem, každá scéna posune film dál, něco takového už jsem dlouho neviděl. Skoky z minulosti do přítomnosti nenechávají diváka v klidu a nutí ho stále dávat pozor a přemýšlet. Zkrátka skvělá práce pane Nolane! ()

MatoPalkes

Díváte se pozorně? Toto mi neskutočne sadlo, jeden z mojich najobľúbenejších filmov, aj po všetkých tých rokoch ho mám v osobnom TOP10 rebríčku. ()

Bobby_Fisch

Sem tam mezi komentáři vidím prosvítat náznaky pochopení smyslu sdělení autorů a spoluautorů... Prozrazovat ho takhle zfleku není správné, je lepší ho najít sám, v budoucnu. Pusťte si film za 20let (podobný systém 12opic, atp atp). Kdo jej nevidí na poprvé, čeká ho ještě hodně samostudia, bezbřehého bádání a planého konspirování .... Každopádně za scénář i provedení klobouk dolů. Nadprůměrně zábavné a promyšlené ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (viac)

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Režisér Christopher Nolan se za poslední roky vypracoval do pozice, kdy je vlastně úplně jedno, co se rozhodne natočit, domovské studio Warner Bros. mu na to totiž dá takový rozpočet, jaký si řekne,… (viac)

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Nikola Tesla z Dokonalého triku, Pilát Pontský z Posledního pokušení Krista nebo Thomas Jerome Newton z Muže, který spadl na Zemi. Včera nás v 69 letech opustil legendární zpěvák David Bowie a… (viac)