Londýn, začiatok 20. storočia. V časoch, keď kúzelníci ešte patrili k najväčším idolom a osobnostiam spoločnosti, sa dvaja mladí a talentovaní začiatočníci vydávajú na tŕnistú cestu za vytúženou slávou. Kým rafinovaný Robert Angier (Hugh Jackman) dokáže každé svoje, hocako jednoduché a nenápadité vystúpenie zaodieť do jagavého pláštika dokonalosti, drsný a otrhaný Alfred Borden (Christian Bale) ešte stále márne hľadá vhodný spôsob, ako svoje neskutočne kreatívne, ba až geniálne nápady prezentovať pred verejnosťou a neutŕžiť len výsmech... Hoci sú rozdielny ako deň a noc či cukor a soľ, spočiatku sú dobrými priateľmi a partnermi, ktorí si navzájom pomáhajú a jeden druhého obdivujú. No keď sa ich najväčší spoločný trik skončí nepredstaviteľnou tragédiu, pri ktorej zahynie Robertova milovaná manželka Julia (Piper Perabo), stanú sa z nich nepriatelia na život a na smrť – posadnutí túžbou jeden druhého pretromfnúť a poraziť za každú cenu! S každým novým trikom, s každou novou šou sa ich krutý súboj stupňuje – kradnú si navzájom denníky, poznámky k jednotlivým kúzlam, navštevujú v prestrojení predstavenia toho druhého, hádajú, napodobňujú a vylepšujú – a zakaždým pritom o čosi prekročia hranice k ilúziám, mágii a vede, až nakoniec prestanú rešpektovať úplne všetky... (TV Markíza)

malis.uo

"Geniální příběh a úžasný zážitek. Přichází Dokonalý trik, pozorně se dívejte." uvádí popisek k filmu a já se pod něj musím podepsat. Knižní předlohu neznám, ovšem její filmové zpracování mne neskutečně nadchlo. Komorní drama o bitvě dvou kouzelnických rivalů z počátku 20. století je přesně takové, jaké má být - napínavé, plné zvratů, s podmanivýmí postavami a nezapomenutelným vyvrcholením. Miluju tenhle film a jeho skvělé rozuzlení, stejně jako jsem miloval dívku, která jej během společného sledování prokoukla ještě před jeho fantasticky nečekaným koncem. ()

LosMichal

Film geniálny už od začiatku. Aj keď isto budete zmätený z toľkých časových skokov, na konci sa vám všetko vyjasní a nebudete mať slov. Záver rovnako šokujúci ako pri Gone Girl. Jednoducho súboj dvoch veľkých kúzelníkov a ešte väčších hercov. No zvíťaziť môže len jeden. ()

vajico4

Nolan rules! Skvělá podívaná plná zvratů a finále od Nolana jak se patří. Výborné obsazení obou představitelů se skvělými výkony. Batman vs Wolverine. Samozřejmě nesmíme opomenout pana Caina, který vždycky předvede svůj standart (pro ostatní herce nadstandart). Tady nelze udělit nic jiného než 5 hvězdiček. ()

pRaY_882

Dokonalý trik je naozaj aj dokonalý film. Mohol by som povedať že osobne je to najlepší film o iluzionistoch aký som kedy videl. Jediné čo by som tomuto filmu chcel vytknúť je herecké obsadenie Nikoly Tesly Davidpm Bowiem. Nie že by bol zlý herec ale podla mňa sa málo podobal na Nikolu Teslu. Ale to je len osobný názor. Za mňa 9/10. ()

Tereza11

Tak tohle je největší battle kouzelníků co jsem kdy viděla :-) Rafinovanost,která se vůbec nevytrácí, ale mám pocit že spíše graduje, překonávat natolik až už nepůjde troufnout se víc... Po mementu je tohle Nolana nejlepší film Celá myšlenka, že když dva lidé dělají totéž a není to ani za mák totéž tady vyšla na výbornou...budete celou dobu přemýšlet, tápat, budete na pochybách...a pak když už si budete myslet, že jste všechno rozlouskly, prijdete na to, že ještě ne .-) ()

kori_kori

ta rivalita, soupeření kouzelníků mě na filmu zaujala nejvíc a až do samého konce ... Ch. Bale, H. Jackman, M. Caine byli skvělí ... komediální vložka H. Jackmana mě pobavila, protože jinak jsem po zbytek snímku jen přemýšlela, těšila se, co bude, i když kouzelnické prostředí nemusím a ta chladnokrevnost mě rmoutila ... D. Bowie mi udělal radost (ovšem technicky vzato blábol ... nebo sci-fi?) ... pokochala jsem se i krásou renesanční ženy Scarlett J. i skvělým výkonem Rebecci Hall, v jejíž kůži bych být nechtěla ... ve chvíli, kdy zazní "abrakadabra" mi spadla brada (no to si děláš ...) ... bylo to dobrý, ale celkově z toho mám trošku smíšené pocity a ještě mi nedošlo proč (možná ta lidskost tam tolik nevyčnívala a já to tak mám asi raději) ()

wanted23

Nenapodobiteľný film, ktorý ponúka strhujúci zážitok od začiatku až po koniec. Napriek tomu, že dej sa môže zdať spočiatku trocha zmätený, časom sa všetko začne vyjasňovať a jeho postupným rozplietaním nám Nolan servíruje jeden z najlepších filmových zážitkov za uplynulých desať rokov. Celkový zážitok z filmu znásobuje herecký koncert Christiana Balea a Hugh Jackmana. ()

DavidAAAA

Složitý, nesmírně složitý film na pochopení. Velké množství všelijakých odboček, vsuvek a narážek, které všechny dostanou smysl až v posledních minutách. Tohle budu muset kouknout ještě aspoň jednou, abych zjistil, co všechno mi ještě uteklo. Geniální rozuzlení. Zajímavá role Davida Bowieho. ()

prasecak_cz

Film by si rozhodně za své zručné natočení a za svůj dobře podaný příběh zasloužil 5*, ale chtělo by to diváka donutit víc zapojovat mozkové kapacity. ()

Jan_Hybern

Výborný film, s podmanivou atmosférou rychle vtáhne do děje. Ani ten filosofický přesah není hloupý. Jen ještě trochu zapracovat na realističnosti :)))) U některých kouzel bych pak možná ani raději neznal jejich pozadí. Ale jak po technické stránce, tak po scénáristické stránce film na velmi vysoké úrovni, který stojí za to vidět. ()

barsy

Opravdu skvělá podívaná. Až do poslední chvíle jsem nevěděla jak film dopadne, kdo je dobrý, kdo špatný kdo je chytřejší a upřímně nevím to ani teď, to bych se na tento film asi musela podívat podruhé. Naposled jsem se takhle cítila když jsem snad četla Hamleta. Nolan zkrátka nezklamal. I herci hráli výborně především Christian Bale nebo David Bowie kterého jsem že začátku ani nepoznala no a můj oblíbený Hugh Jackman se mezi nimi neztratil. ()

tehol

myslim, ze ja jsem primo idelani divak pro takoveto filmy, scenaristovi spolknu uplne vsechno, nesnazim se (neumim) premyslet dopredu (nejsem divka/zena, abych zvladal vic veci najednou), a tak proste kdyz prijde konecne vyusteni, tak jen sedim s otevrenou pusou a rikam si "aha, tak tohle jsem necekal". rada pro ty, co to nevideli/y. pretocte zacatek, ja ho poprve nevidel, a tak jsem na konci jeste nevericneji nez normalne nevericne koukal...(a to je dobre, to by mel byt ucel mysterioznich filmu, vlastne nechapu, proc to tam nolan na zacetek dal...) jeste davam + za doslovny zaver, aspon jsem si jisty, ze jsem to opravdu pochopil.(teda doufam) ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (viac)

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Režisér Christopher Nolan se za poslední roky vypracoval do pozice, kdy je vlastně úplně jedno, co se rozhodne natočit, domovské studio Warner Bros. mu na to totiž dá takový rozpočet, jaký si řekne,… (viac)

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Nikola Tesla z Dokonalého triku, Pilát Pontský z Posledního pokušení Krista nebo Thomas Jerome Newton z Muže, který spadl na Zemi. Včera nás v 69 letech opustil legendární zpěvák David Bowie a… (viac)