Přes poetický název půjde opět o tragikomedii sázející především na skvěle napsané postavy a jejich dialogy. „Pokud bychom měli žánrově film přirovnat k některému dílu světové kinematografie, mohla by to být Americká krása nebo Hana a její sestry. Je to hodně konverzační film, který zkoumá z mnoha úhlů fenomén manželství a vše, co k němu patří. Tedy mateřství, otcovství, nevěry… To, jak je někdy manželství rozkládáno plíživě, nebo naopak, jak i velké zásahy zvenčí ho nerozklíží. Těžiště je tedy v postavách a jejich psychologii,“ vysvětluje Jan Hřebejk. Petr Jarchovský k tomu podotýká, že kdyby neexistoval film Tajnosti a lži, jeden z jejich nejoblíbenějších filmů, nynější Medvídek by se takto mohl jmenovat. „Zajímají mě příběhy, ve kterých věci nejsou pod povrchem takové, jaké se jeví navenek,“ dodává Jan Hřebejk. V příběhu o trojici kamarádů a jejich partnerkách se opět sešlo několik herců, se kterými režisér již spolupracoval: Nataša Burger, Jiří Macháček a také Aňa Geislerová a Roman Luknár. Ti budou stejně jako v Krásce v nesnázích hrát partnery. Autoři ovšem pro ně vymysleli naprosto odlišné postavy, a tak bude pro diváky jistě velice zajímavé sledovat, jak se může vztah mezi dvěma herci na plátně vyvíjet. Šestici uzavírají Táňa Vilhelmová a Ivan Trojan. (oficiálny text distribútora)

Biggy

Bez Macháčka by to nebylo ono, ale ať se radši česká produkce navráti k filmům typu Samotáři nebo při nejhorším Kameňák. ()

c.tucker

Celkem podařený film z běžného českého prostředí, výborní byli rodiče v podání Menzla a Křesadlové. Ale strašně mě tam neseděla postava Emmy v podání Issové, byla zde úplně nadbytečná. Vůbec sem tuto postavu nepochopil. ()

Maty85

Jako u většiny českých filmů z poslední doby mi přijde, že děj nemá hlavu ani patu. Nejedná se prostě o smysluplnej příběh, nýbrž jen stálé tlachání o stejné věci pořád dokola a těch několik skvělých hlášek co padne toho už moc nezachrání. Možná by to chtělo nějaký děj co směřuje z bodu A do bodu B kde divák může očekávat nějaké závěrečné rozzuzlení celé té zápletky. Jinak výborný herecký obsazení a skvěle zahraný scény si určitě nějakou tu hvězdičku zaslouží. ()

Deverant odpad!

Hannah Arendtová mluvila o banalitě zla, Medvídek je zlo banality. Zbytečné, prázdné a hlavně odporně hloupé. A jestliže takle někdo žije (ti z uživatelé tvrdící že "takový život opravdu je") pak nechápu jeho masochismus, že se na to ještě chce dívat. ()

SHI-SHA

Mám slabost pro české filmy o ničem. Ale tohle je příliš :-) světlé momenty to sice má, párkrát jsem se slušně pobavil, ale například postavu Tatiany jsem naprosto nedokázal vystát. Možná je to proto, že mi připomíná člověka z mého okolí. A časomíru jsem bohužel sledoval téměř nepřetržitě. Slabší průměr. ()

Blackros

Každým dalším filmem se mi zdá, že Macháčkovo kouzlo upadá. Trojan tady také neměl moc prostoru, no prostě průměrná komedie / drama, těžko totiž po skončení říct, ke kterému z žánrů se to více blíží. ()

forsythia

Film s dějem, co je jako potok, který tu teče. Vlastně nevím, odkud a kam. Ale stoprocentně tam vždycky je, když jdu ráno na zastávku. A stoprocentně odněkud někam teče a některé jeho úseky znám, jiné jsem nikdy neviděla. Příjemný především díky hercům, které mám ráda. ()

MJMilan

Tak tento snímek mi nic moc neříkal. Některé hlášky Jiřího Macháčka se daly, za zmínku stojí snad jen scéna ze začátku filmu, kdy při milostné předehře natěšenému Jiřímu Macháčkovi sundá partnerka brýle a dále už je jen vidět rozmazaný obraz. Dvě hvězdy max. ()

Radiq

Herci, podávající standartní výkony, jsou omezováni jen slabým scénářem. Některé repliky jim jdou ze chřtánu tak trochu ztuha, ale někdy se třeba Macháček rozjede jak kdyby seděl na komínu parní lokomotivy. Pořád čekám a čekám, že se tam stane něco zásadního, ale i ten konec vyšumí tak nějak slabou pointou. Nevím, co každej na tom Jarchovském a Hřebejkovi vidí - u mě na poli kinematografie začal a skončil Pelíškama (no dobře, Šukali léta taky mělo něco do sebe). Myslím, že jejich společné projekty jsou pro producenty už jen vidinou zisku a ne dobré zábavy. ()

vesper001

Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů. Paleta postav, charakterů i osudů hraje všemi barvami, tři dvojice řeší zamotané, ale vcelku reálné problémy a zajímavé je, že jakkoli jsou výchozí pozice nesnadné, jsou to ženy, které si nakonec poradí. Za zmínku stojí také postava opata Prokopa Siostrzonka, který (velice přesvědčivě :) hraje sám sebe. ()

Mylouch

Výborný námět jdoucí k vážným tématům, který se bohužel rozpouští v řadě scénáristických bezradností a příkrostí, k nimž se přidává režijní rychlopojetí scénáristicky i herecky pouze nahozených postav. Příběh (v protikladu s hereckými kvazihvězdami českého nebe) drží Trojan s drobnostmi Fialové a překvapivého Luknára,. Malířova kamera spíše než vtažení do příběhu vytváří chaldný divácký odstup, střih občas prozradí nepřipravenost už v režijní koncepci. Výběr hudby popkulturně středoškolský. "Každý člověk je jedinečnou záhadou a nelze ho poznat" ()

alchac odpad!

Já dobře tušil, proč jsem se tomuto skvostu české filmové tvorby léta vyhýbal jak ujo Andrej trestnímu stíhání! O tom, co si autoři myslí o divákově inteligenci celkem vypovídá to, že pokud se děj přesunul do Věčného města, pak byť bylo toto uvozeno záběrem na celkem těžko zaměnitelné architektonické památky, zjevil se (tuším třikrát) titulek "Řím." Či tedy snad šlo o zblbovzdornění s ohledem na plánovanou cílovku? Buď jak buď, silně symptomatické pro celý snímek, ve kterém je toliko "růžovkově" prezentována partička několika psychotiků, an si navzájem kurví život a hanebně plýtváno Trojanem. A opatření moudrými citáty na začátku a konci z tohoto audiovizuálního exkrementu kámen mrduců vskutku neučiní. Ztráta času věnovaná zhlédnutí mi nakonec nasrala tolik, že jsem spláchnul tak zuřivě, až jsem urval táhlo u nádržky. ()

fantoci

Úsměvný film o mezilidských, hlavně partnerských, vztazích ze současnosti. Příběh se odehrává v rozmezí pár let. To odhaduji podle stárnutí a narození dětí. Snad bych tento snímek ani neuznačil za komedii, přestože s sebou přináší hlavně konverzační humor. Doporučuji návštěvu kina. Snad bych jen mohl zde ještě upozornit na jednu "malou botu", které se tvůrci dopustili. Dcera (Sára Sotonová) Jutky (Zuzany Fialové) ve filmu mluví česky. Přestože maminka Jutka je Slovenka. Mám pocit, že dítě vychovávané matkou převezme do svého jazyka mateřštinu. ()

farmnf

Dobré zprávy: Hvězdné obsazení, herci opravdu umí, sem tam dobrý dialog, slušná hudba, jakž takž kamera. Špatné zprávy: Proč si režisér, dobré pověsti, vybere tak nesmírně blbý, nic neříkající scénář, který nemá kostru, poselství, filosofii, prostě nic. Hřebejku, příště se na to vyser a zkus Dostojevského, Capota nebo prostě Autora. Tento film, jestli se to tak dá nazvat, totiž nese poselství: Když si neúspěšný galerista vezme holku a má s ní dítě a ona podniká, tak má doma bordel a manželství se rozpadne. Když je někdo gynekolog a šuká s pacientkama a nechce se vzdát ani jedné, tak ho obě pošlou do prdele a skončí u rodičů, kteří se jsou schopni pohádat na štědrý den o to, zda si někdo hrknul bokem a s kým. Když je někdo celebrita v politice a žena mu šuká s řidičem tak se na dítě těší a pak na druhé a není mu to líto a je dobré mu to říct, nebo taky ne. Když je někdo ta postižená s břichem, tak je dobré to vykecat a věci se potom řeší daleko snadněji. No já čtenář Remarquea, Myrera, Mailera a Steinbecka čumím jak jojo! ()

Kjůkíí

Docela stupidní, Macháček, Vilhelmová, Geislerová, Trojan, česká filmová esa a takový nesmyslný scénář? Co to mělo být? Já ten film jednoduše nepochopil. Jestli to takhle u vás doma chodí, že se podvádíte každý s každým, sousedi, sousedky, kamarádi s kamarádkami a to vše v rodinné domácí idylce, no fakt nevím, co je zde k hodnocení. Rozhodně jsem čekal od Jana Hřebejka lepší věc, už dokázal, že točit umí, neměl by usnout na vavřínech. ()