Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

cubajz

sympatická blbůstka beroucí si do pusy veškeré klišé zombie filmů a amerických maloměšťáckých rodin. Reportáž na začátku je boží, zbytek na mě plynul moc pomalu, což je u filmu s absencí jakýchkoliv nečekaných zvratů v příběhu celkem na škodu. ()

Azrael515

Milujem filmy o zombies, tento radím hneď a bez rozmyslu do top three zombie movies. Dotiahnutie myšlienky z Day of the dead, posadenie deja (síce tuctového, prakticky zombie Beethoven ale predsa len originálneho v spojení zabehnutého klišé s netradičným aktérom) do krásnych pastelových paťdesiatých rokov. Spomeňme ešte fungujúce trio hlavných aktérov a zbytok castingu tiež nebol na zahodenie. Do toho pár skutočne originálnych morbídnych nápadov .... a máme *****. ()

C0r0ner

Zombie komedie je jeden z mých nejoblíbenějších žánrů, a i když je Fido o level níž než třeba Braindead a Soumrak mrtvých, pořád ještě je to bezvadný oddechový (i když s celkem solidním killcountem) film s parádní atmosférou padesátých let. 85% ()

lakikaki

Po každej stránke veľmi originálny film (magazín DEATH je čerešničkou na torte), ktorému by som tú štvrtú hviezdičku doprial strašne rád, ale kvôli pomalému, miestami až trochu nudnému, tempu si to snímok z objektívných príčin nezaslúži. Ak si ale kladiete otázku „Pozrieť si to?“, tak jednoznačne odporúčam pozrieť si to, Fido totiž aj napriek svojim záporom zostáva a ešte veľmi dlho (je celkom možné, že navždy) zostane unikátom ťažko porovnateľným s hocičím iným. [69%] ()

Juto

Táto temná komédia, ktorá sa odohráva v susedstve strednej triedy v imaginárnom meste Willard v 50. rokoch, ponúka hračky s ľahkým dotykom s takými americkými posadnutosťami, ako sú mánia zbraní a násilie, materializmus, strach z iných, otroctvo, golf, a nakladanie s mŕtvymi. 6/10 ()

Ruuzha

Excelentí zombie komedie velmi vkusně zasazená do retro stylu šedesátých let. Oblak vesmírného prachu zapříčinil, že mrtví už dále nechtějí ležet v hrobě, ale naštěstí se najdou podnikavci, kteří si s tím dokažou nejen poradit ba na tom dokonce zbohatnou. A tak máme město plné zombie otroků. Kdo nemá zombie jako by nebyl a čím víc tím lépe. Ale pro jednu rodinu se z jednoho z nich stává víc než jen sluha. Film mě moc pobavil, zpracování bylo moc pěkné, navíc Carrie-Anne Moss tento retro styl moc sluší... 80 % ()

campix

Za Fidem stojí docela zajímavý nápad. Je hodně filmů, které nám ukazují postapokalyptickou vizi světa, kdy zombíci zaútočí na lidstvo. Ale co by se stalo kdyby jsme zvítězili a zombíky si úspěšně ochočili. Film má příjemný nádech a tak nějak nerušeně plynul kolem mě. Nic mi vyloženě nevadilo, ale snad kromě námětu ani nic opravdu nenadchlo. Nenáročný film, kterým nic nezkazíte. Jenom nevím jestli bych doma nějakého toho Zomcoňáckého zombíka chtěl. ()

KatanaCZ

No páni! Hodně milé překvapení, tenhle film si buď zamilujete nebo ho budete nesnášet. Naprosto netradiční podívaná, kde je defakto hlavním hrdinou klaďas v podání zombie, něco tak originálního se hned tak nevidí. Někdo tu píše, že se skoro nezasmál, to já se smál skoro pořád..... ()

tom88

Vcelku originálna zombie tématika, aj keď na komédiu málo vtipné. Každopádne to bol skvelý nápad a oživenie. Zombíci vyzerali dobre a pobavili. Stopáž celkom ušla a film nenudil, no mohli viac pritvrdiť, hodnotenie mohlo byť tak o niečo vyššie. 69% ()

AntonG.

Na komedii hodně málo zábavné a srandovní, na horror zase hodně málo napínavé a drsné. Zkrátka nuda. Ano, Fido má sice roztomilou retro atmosféru, ale to je asi tak všechno. ()

Mrkvič

Prvních 5 minut famózních. Myšlenka jak využít zombie - úžasná. Vyumělkované postavy jak z propagačních materiálů nějakých 60. let - super. Ale nedá se na to dívat 90minut! Humor je pouze na začátku a hlavně díky své originalitě. Potom je to už jenom strmý sešup. I ta převýrazná stylizace je nakonec strašně otravná. ()

Honzíno

Věřím, že v původním znění by mě tato umrlčí komedie donutila přihodit jí ještě jednu hvězdičku. Je invenční, zábavná, umírněná, a přesto černá a občas nekompromisní. I když jsem jí viděl s dabingem, užil jsem si spoustu hlášek a vtipných situací, kde přehrávání daných rolí není vůbec naškodu. Dávám palec nahoru za super nápad a prostředí. Jen ten děj je takový kříženec Beethovena, R.U.R. a Brazilu nebo něčeho takového. 70% ()

danoo

Cynická čierna komédia nakrútená v retroštýle 50 tych rokov s výbornou Carrie Ann Moss, tento raz výnimočne v póze morbídnej mamičky - zvodkyne typu Morticie Addamsovej. ()

Bobik9

Mám moc rád všechny filmy o zombíkách. Komedie, horory, všechno. A musím říct, že toto bylo pro mě velmi milé překvapení. Skutečně originální nápad, který tu ještě nebyl. Výtečná Carrie-Anne Moss a parádní, pohodová atmosféra. Zombíci tam vraždí, lidé tam vraždí a přesto je to příjemná podívaná. Hned po Zombielandu asi nejlepší zombie-komedie, co jsem kdy viděl. Ovšem rozhodně to nejde brát jen jako lehkovážnou komedii, protože tento snímek má výjimečně i něco hlubšího v sobě. Vláda, která vytvořila nějaké město, kde se žije jak kdyby se nechumelilo a přesto venku v "chaosu" běhají zuřiví zombíci. Vláda, která mění informace v médiích a vytváří masivní cenzuru. Asi by to takhle fungovalo, kdyby se něco takového stalo. Zkrátka velké překvapení a doufám, že jich bude v tomto žánru víc! ()

demented

Solídna retro zombie "rodinná" komédia o tom, aký by bol svet krásny, keby mŕtvy odmietali zostať hniť v hroboch, pretože aj po svojej smrti môže byť človek veľkým prínosom pre spoločnosť. Človek by ani nepovedal, že na čo všetko sa taký domestikovaný zombík ďá použiť.Zo začiatku to vyzerá, ako keby si niekto zobral scenár a zúrvio vyškratal, resp. prepísal slovo "android" slovom "zombie". Ale akonáhle sa Fidovi pobabre obojok a zamorduje starú dámu, príbeh sa začne naštastie uberať trošku iným smerom než iné sci-fi filmy. To je patrné hlavne v okamihu, keď malý Timmy utlčie onú starú dámu (teraz už vlastne zombie) lopatou, odskene jej hlavu a pochová ju v parku. Hoci to tak nevypadá, tento film je skutočne komédia, síce čierna, ale rodinného razenia (aj keď deťom by som to asi nepúšťal :). ()

PetrPan2

50. léta v amerických maloměstech a jejich úmělá nažehlenost a kašírovaná dokonalost jsou vděčným terčem parodií a kritiky už v řadě filmů či seriálů (Zoufalé manželky, Twin peaks, Modrý samet...), ale skřížit to se žánrem zombie hororů by napadlo asi málokoho. Nicméně se povedlo a je z toho prvotřídní zábava. ()

Unavená smrt

Unavená smrt

22.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si… (viac)