Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

Hadža

opravdu zajimave zpracovani zombie filmu,koho by napadlo je pouzivat je jako domaci mazlicky!neotrely napad,slusne zpracovani,pekne barevne,vhodne i pro vase rarolesti(pro ty asi predevsim) ()

togaf

Úžasně bláznivý zoombie film. Něco takového si můžete buď zamilovat nebo ho budete nesnášet. A já se zamilovala. Skvělá Carrie-Anne, výborné hláška a absurdita. Prostě parádní jízda. ()

AlistairMir

Chcete být IN??? Kupte si zombíka...Alespoň takhle nějak to vidí lidé v tomto snímku a díky magickým obojkům (fakt kouzelný čéče) máte i skoro jistotu že Vás zombík nesežere k obědu a vy nemusíte závidět sousedům jakto že oni ho maj a vy ne (toho zombíka) . Tahle hororová komedie je skutečně šílená a scénarista asi na něčem neskutečně frčel a nebo se prostě jen dokonale odvázal. Každopádně film to není vůbec špatný mě dostala scéna zombík Fido VS stará babka nebo Fido VS šikanující kluci ale každý si vyberu tu svou. Jinak náš zombo-hrdina Fido se ocitl v parádní rodince kde taťka je magor, mamka po Fidovi jede, kluk ho bere jako nej kámoše...no pošahanější už je snad jen soused odnaproti co randí se svou zombicí. V tomto filmu už chybí jen písnička od Landy a bylo by vymalováno úplně. Je to ulítlé ale člověk se u toho zasměje a o to jde takže já jsem pro a doporučuji. ()

Dexter1

Fido úžasnou, nápaditou a vtipnou formou rozvíja ideu z konca filmu Shaun of the Dead, a to priamu domestikáciu zombiekov. Čierna komédia ako noc zasadená do prekrásneho a čistého prostredia 50.rokov v USA je založená hlavne na koncepte filmov malý chlapec a jeho pes. Práve tie prvky pôsobia skôr umelo, avšak výsledok je nadpriemerný a rozhodne sa jedná o jedinečnú originalitu v zombie svete. A Billy Connolly zahral Fida priam bravúrne. ()

Skip

Velmi málo, vlastně spíš vůbec vtipná zombie komedie. Líbila se mi jen ta zářivá retro výprava, ale to je na komedii poněkud málo. ()

fmash

Po dlouhé době zombie film, u kterého bych se dokázal i bát. Lidí, jak jinak. Paradoxní je, že se jedná o komedii, navíc vydařenou. Romero by měl radost z učenlivosti nemrtvých mozků, zároveň je zajímavé sledovat, jak jsou i ty živé přizpůsobivé. Inu, člověk si zvykne i na smrt a mrtví mají leckdy větší hodnotu než živí. Fido je mnohovrstevnatá podívaná. Další, a tou hlavní rovinou, je zobrazení fašistického rajského městečka, v jehož lesklém padesátkovém obalu se skrývá všechno, jen ne svobodný lidský duch. Je to bizarní podívaná, vkusná a dotažená, možná ne pro každého (nyní 66 %), ale doporučeníhodná. Zaokrouhluji nahoru bez uzardění. „Staré lidi máme rádi, ale — můžeme jim věřit?!“ ()

kagemush

Kýčovitá maloměšťácká stylizace do US padesátých let-Nádhera. A zombie lidštější než lidi.Stačí nemyslet,chovat se přirozeně (k tomu sice patří nějaké to požírání pobíhajícího masa,ale o to míň pokrytectví),ještě láf story trochu jinak, a zatímco v kotlině posíláme tatínky do polepšovny,tak tady rovnou zmtrvit.Ale jen na chvíli ,samozřejmě. ()

Morloth

Milý, na zajímavém a originálním nápadu postavený film, který svou atmosférou připomněl Truman Show. Vtipný nápad je navíc okořeněn velmi krásným sountrackem a kvalitními výkony, především K'Sun Ray v roli Malého Timmyho. Nedočkáme sice nějak převratné zápletky, ale dočkáme se neotřelé zábavy, která vystačí na celou, přiměřeně odhadnutou, stopáž. Fida bych zkrátka nazval oddechovou zábavou. ()

dezorz

Cosi ako zaverecna scena z Shaun Of Dead rozohnrana na dlhsom priestore nez jej patri, sice v dobre spracovanom filmovom vesmire, ale bez smrncu a americky priamociarejsie. ()

marcek

Na tuhle hororovou komedii jsem se hodně dloho těšil. Už před shlédnutím jsem viděl, že to má přes 71%, tak jsem si říkal "Paráda, nebude to asi blbost". Bohužel v půlce filmu jsem byl trochu zklamaný, ale na konci mi to zase vzalo pocit ztraceného času. Film, kde mají děti ve škole předmět "střelba na terč" a děti můžou mít zbraň AŽ od 12 let byl prostě nadprůměrný. Billy Connolly neměl až tak rozsáhlý scénář, což mě trošku zklamalo, ale to jak parádně zombíka hrál to vyrovnalo. Celkově filmy o zombíkách alá Resident Evil nemám moc rád, takže komediální pojetí Fido m moc potěšil ()

shyster

Je to jako, když dáte malému děcku hračku. Hraje si a dokáže si přitom vytvořit imaginární svět. Bohužel věkem tuhle schopnost ztrácíme. Tento film mě vrací o těch pár let do dětských roků, kdy bylo všechno možné. ()

Jino

Napodruhé musím říct, že je to šílený film. V tom smyslu slova, že častokrát jsem se smál úplným pitomostem, což se mi poprvé vůbec nestalo a proto jeho kvality uznávám až teď. Zejména pokud se jedná o Romerovskou zombie vizi, která tady smrdí z mnoha stran, což této komedii se špetkou hororové přísady velmi sedí. V mnoha věcech výborný film, k dokonalosti tomu však scházelo (na můj vkus) více krve a gore. 85% "Starší lidé! Zdají se být přátelští, ale můžeme jim věřit? Ne. Tak se nedejte zaskočit! Pořiďte si srdeční monitor od firmy Zomcon. Srdce může selhat, ale my ne!" ()

cariada

Opravdu nechápu co se vám na tom líbí? Větší koninu jsem dlouho neviděl!! Scénář musel psát náký totální kretén!! Zombi jako domácí sluha a přítel ,to tu ještě nebylo. (když se nad tím zamyslíte, tak oživlou mrtvolu mít za domácího mazlíčka, poněkud morbidní a zvrhlé, všude jinde se zombi zabíjí tady naopak) Kam na ty nápady chodí nechápu!! Nehledě na to ,že se to odehrávalo jako by v 50 letech. Ani nevím kam to zařadit horor to není ,parodie taky né a komedie to sice asi je ,ale ne až tak vtipná. Spíš takový film pro děti ,ale poněkud morbidní!! ()

Nautila

Asi nenápaditější zombie komedie. Roztomilé, zábavné a dá se říct, že i rodinné. Prostě mňamka, u které si ráda odpočinu. ()

Mefistofelle

Zajímavé a zábavné téma pro zombie komedii. Kdo by nechtěl mít doma svého vlastního zombíka, který mu bude sloužit, házet si s ním míčem nebo mu venčit psa:). Nehraje si to na kdovíjak třeskutě vtipnou věc a nesnaží se to být za každou cenu komediální v každé scéně, což pro mnohé může být mínus, ale pokud o tom víte předem, nebudete zklamaní. Zápletka je sice dost jednoduchá a závěr nepřekvapí, ale sledovat toho zdechláče jak se zamilovává do své paničky, zatímco se kamarádí s jejím synem, je prostě sranda. Navíc, dobová atmosféra je fajn a Carrie-Ann Moss to jako pin-up/retro ženě v domácnosti moc sluší. A nesmím zapomenout na úvodní sekvenci, která nám situaci představuje ve stylu zpráv z 50. let - ta je prostě úžasná a retro z toho doslovo dýchá. ()

4daPeace

Verdikt: Bill, get your own funeral, Timmy and I are going zombie. :o) Tak tahle veta me dostala! Zombie retro komedie ala Stepfordské paničky vs. Zoufalé manželky s příjemným hereckým ansámblem a úžasnými všudypřítomnými zombíky ve vedlejších rolích. Chcete je? ()

Crawler-D

Carrie-Anne Moss se poroměnila k nepoznání a ani se tomu zombíkovi nedivím, že se zakoukal, každopádně filmu chybí nějaký silnější konflikt a ostřejší humor. Navíc je dost velký problém s akceptováním takového světa, v němž se společnost změnila ve zcela antihumání bandu blbečků - chovat na zahradě zombie se vždycky nějak zvrtne. ()

Unavená smrt

Unavená smrt

22.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si… (viac)