Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

eraserhead666

Hororová komedie? Z hororu to nemá nic a toho humoru je tu pomálu (ale jo, párkrát jsem se pousmál, jenže to se se stává, ať už chtěně či nechtěně, u každého druhého filmu, některé fórky byly dobré). Úsměvný film pro děti na nedělní dopoledne. A to vůbec nemyslím ve zlém. Dobré na tom jsou jen tři věci - úvodní medailonek, retro stylizace padesátých let včetně oblečení a naleštěných auťáků a Carrie-Anne Moss coby pokušitelka zombie, která dokáže doslova vykřesat radost ze života i z mrtvoly :-). Čekal jsem víc. ()

Jenda

Kombinace dětského filmu, zombie hororu a Stepfordských paniček. Poselství o tom, že nemít vlastní zombie je out, a že zombie jsou lepší než tátové. I když barevný styl šedesátých let mi celkem vyhovoval, přišel mi film občas až příliš kýčovitý a utahaný. Pár vtipů a výkon Billa Connollyho, i když i ten mohl být lepší, (dobrý herec se pozná podle toho, zda je mu rozumět i když nemluví) mě nijak nevytrhl z letargie která me po dobu filmu provázela. ()

mm13

Milá jednohubka, ktorá má o čosi lepší, než len na efekt zameraný scenár. Dej sa ku koncu aspoň na chvíľku tak zmotal, až som zapochyboval, či to skončí podľa jednoznačných očakávaní... Len dúfam, že sa z Carrie-Anne Moss nestane herečka jedného typu postáv. ()

RelaxMan

Tak tohle je fakt hodně zvláštní film ! Už podle traileru jsem si nebyl jist o co vlastně půjde . Ten film je totiž originální , což je v dnešní době prakticky zázrak . Funguje to dobře jako horor , ale i jako komedie . Má to v sobě , ale i prvky počátků sci-fi filmů , tak že to funguje dobře i jako retro . Hlavně ten úvod opravdu stojí za to . Mohu doporučit všem těm co chtějí vidět něco , co se jen tak nevidí . ()

6thSun

Nejdřív mně nedocházelo, proč pomalí zombíci dělaj sluhy živím, když navíc hnijou a ačkoliv jsou žlutý, tak určitě nevoněj jako vanilka (nebo jako mléčná FIDOrka). Pak jsem přistoupil na hru originálního a opravdu svěžího konceptu, ojbevil jeho kouzlo a nechal se pětihvězdičkově očarovat. 90% ()

bouncer

Krásné vyobrazení komediální fikce o postapokalyptickém světě, kde jsou zombíci spolu s lidmi. Nejdříve jako pohroma a poté jako domácí mazlíčci či sluhové. Zábavné a dobře vymyšlené. Ten svět je opravdu skvěle vybudovaný, ale samotný film padá s příběhem, který prostě nestačí na celovečerní film. Ale i tak příjemné podívání... ()

BigDeal

Originálna komédia, ktorá zvláštnym spôsobom kombinuje drsnosť, krvavosť a nechutnosť zombie sveta s nevinnosťou a naivitou 50. rokov v USA bez toho, aby sa vzdala prvkov charakteristických pre oba svety. A ono to ešte aj nejakým zázrakom dokonca funguje! Výsledok vyzerá ako príbeh zo sveta Lassie s tým rozdielom, že v tejto epizóde Lassie zožerie niekoľkých obyvateľov mestečka... ale aj tak ju všetci milujú :-) ()

joehot

Výborný film o oživlých mrtvolách, ve kterém všechnu krev, kterou jste zvyklí vídat v zombie-filmech, zastupuje nadsázka, ironie a výjimečný humor. Pro ty, kteří chtějí vidět Carrie - Anne Moss, jíž to tu monstrózně sluší, jak střílí do malých dětí, nezbývá než doporučit. ()

Pishin

Prijemné překvapení, které rozhodně stojí za zhlédnutí ikdyž nejste velkými fandy Zombie žánru. Rodinná komedie, která není až zase tak pro celou rodinu a mimo to nám dává nový pohled na zombies jako lidské bytosti(alespoň na některé). 80% :-) ()

Astaroth12

Ako komédiu to beriem ale inač sa to brať ani nedá.Ako skrotené zombie už to ma dosť vytáča,lebo pri myšlienke na to ma to nikdy nelákalo a keď to teraz prišlo tak som sa nudil.Ale aj ako komédia bola s tých slabších v zombie žánri.Aj keď irónia tu je a v dosť silnej podobe a to zas mám rád.Je tu náznak originality ako z krvilačných zombie urobiť domácich maznáčikov.Kto čaká zombie masaker nech radšej tento film ani nepozerá,lebo film sa zameriava na príbeh a zombie paródiu.Áno je tu pár odtrhnutých končatín ale takých scén je tu poriedko.A ten miláčik Fido bol skutočne neskutočný,každý si ho zamiluje.Aj herci zvládli svoju rolu dokonale.Ale najviac ma bavila C.A.Moss zvládla domácu puťku aj ostrieľanú pištolníčku,ktorá na ochranu svojho syna pozabíja aj pár zombie deciek,keď to bude nutné proste NAJ.MAMA. ()

zdepapepa

Podobně jako v nedávném Úsvitu mrtvých i zde je forma parodie prezentována vzdáním holdu. A to se mi líbí. Stylizace USA 40. let je naprosto neokoukaná čili u mně naprosto v pořádku. Jen škoda hry na city mezi Timmym (Timmy & Billy - známí to hrdinové naučných filmečků z těch let...) a Fidem. A samozřejmě nemůžu vynechat božskou Carrie-Anne. ()

Zayl

Komediální zombíkovina zasazená do 50 let, jejíž stylizace se povedla na výbornou, a dobře kontrastuje se zombie realitou. Zasazení černobílého dokumentárně-instruktážního filmu o Zomconu byl dobrý tah a děj si drží do polovinu filmu konstantní tempo doplňované o černý humor. Škoda, že se později děj začíná rozmělňovat a jde spíše o dětský příběh, ale i přesto se jedná o docela zábavný počin. * * * ()

blackrain

Dorazila nová móda. Zombieky nestříleme přimo mezi očíčka, ale děláme z nich domácí mazlíky. Stačí jim dát na krk speciální obojek, kterými je budeme ovládat. Takže by nemělo hrozit, že vás bude chtít někdo sežrat, ovšem, pokud bude obojek fungovat. Mohlo by se totiž stát, že třeba vaši sousedi najednou zmizí. Originální zombie film, který v tomto žánru působí jako závan čerstvého vzduchu. ()

slunicko2

In the brain and not the chest, head shots are the very best. 1) Spoiler. Zombie Wars skončily, lidé vyhráli a pod otcovským dohledem ZomConu šťastně žijí v domech po vysídlencích, kteří byli odesláni do Divoké zóny. Ve fašizoidním novootrokářském řádu je všem dobře, jen je třeba být ostražitý a hlídat si staré lidi. 2) Zajímavý nápad dostal slušivý kabátek v podobě precizní výpravy, vtipných situací i šlehu společenské satiry. Všechno je moc pěkné, ale já se nesměji, ba naopak, přímo se nudím. Proč asi? ()

Unavená smrt

Unavená smrt

22.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si… (viac)