Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

zelda82

Naprosto uzasna retro komedie, ktera s velkou chuti stavi na hlavu prakticky vsechna zanrova klise-a nutno rict, ze zdarile. A ta stylizace do Ameriky padesatych let vcetne uzasnych sloganu a instruktaznich filmu mi pripomnela legendarni rpg Fallout od Black Isle Studios. Tresnicka pro fajnsmekry. ()

Mbeast

Neviděl jsem to odzačátku, ale spíš tak z poloviny. Každopádně to bylo hodně vtipný, takže to budu muset chtě-nechtě dokoukat. ()

Olík

Ačkoliv se po městečku Willard pohupuje pomalu více zombíků než živých obyvatel, jde jen o standartní rodinnou komedii ala Beethoven. ()

Deratizer

Černohumorný úlet o zombi smraďoších, ze kterých si rodiny dělají svoje rodinné poskoky a miláčky :-) Rozhodně stojí za vidění. Docela nekrofilní podívaná občas :-) ()

Rockerman

Už jsem viděl spostu "zombie filmů", ale takovéto zpracování ještě ne. Co to vlastně je? Parodie určitě, rodinný film asi také a no snad něco, co by se dalo nazvat" horor pro děti"? Protože kromě zombie to jsou hlavně děti, které tu hrají hlavní role. Má to nápad, i některé fóry jsou docela vtipné (lidé si platí spoření na pohřeb, aby se nestali zombíky). Navíc je to natočeno v takových pestrých až křiklavých barvách a sedí to. Co mi nesedlo, bylo to, zřejmě záměrné přehrávání herců, zvláště Timmyho otec se šklebil až k nevydržení. Novinkou zombie žánru je i to, že se dokážou zamilovat a jsou užíváni jako domácí služebnictvo. Suma sumárum, je to pěkná ptákovina, ale za jedno podívání se nikomu nic nestane. ()

Heroine

Docela milé! Rovnou přiznám, že jedna hvězdička jde jen za Carrie-Anne! Druhá jde za to, že je to velmi burtonovské téma, zpracované velmi neburtonovsky - což je sympatické, až úlevné. A třetí je za závěr, v němž se ukázalo, že i zombie může být lepší než někteří tátové... ()

merigieren

film o tom jak si rodinka zamilovala zombíka a zombík je, takže pak baštil jen ostatní lidi. Zas tolik vtipu tam není, vetšinou se toči kolem vyprázdnění zásobníku do nějaké potvory. Určitě se jim povedlo vytvořit hezkou atmosféru světa, kde smrt není to čím skončíte život a pohled na zabíjení není tak vážný, je to součást života. ()

Kalimero13

Příjemné oživení zombie tématu. Styl i období podobné Falloutu nikdy neomrzí. Krásně barevné baráčky, tráva zelenější jak voda z Temelína, rudé rtěnky na slečnách a obleky na pánech. Kdyby to mělo 2 hodiny, asi bych se začal trošičku nudit, ale takhle to byla výtečná podívaná, u které se občas zasmějete a prokouknete parafrázi. ()

salamandrr

Konečně někoho napadlo něco originálního....a předkládá nám ideální rodinku z 60tých let, kteří jako jediní v ulici nemají zombii! No a bez jsou společensky znemožněni...tudíž si ji pořídí!!! Neznám jinou zombii komedii a proto je tohle pro mě nový žánr a má solidní začátek 8) ()

JimiH

Čtvrtá hvězda je sice především za Billa Conollyho, ale i tak mě tento film potěšil snahou přistupovat k parodii jinou formou. ()

Torgal

Skvelý nápad o domestifikovaných zombíkoch bol spracovaný tak trochu polovičato a na môj vkus až príliš civilne. Zasadenie deja filmu do Ameriky 50-tych rokov minulého storočia bol ale veľmi dobrý ťah. Čierny humor je výborný, no pričasto si berie dovolenku a namiesto toho sa riešia (pre mňa) nezaujímavé veci. Bavil som sa, ale vo vzduchu cítim pach spálenej šance. 6/10 ()

Filmárik

Vždy je to pre mňa smutné keď vidím dokonalý nápad stroskotať v rukách neskúseného režiséra a scenáristu. Na tomto mal pracovať Wright alebo Burton aby to bol aspon priemer. Nech privieram oči ako chcem ale viac ako 2* za spracovanie dať nemožem pretože z filmovej stránky je to maximálne sklamanie. ()

Kingjiri

Roztomilá romantická zombie komedie, která si dělá srandu ze všeho, co k zombie filmům patří. Určitě to nebude snímek pro každýho, protože je tu dost černýho humoru (např. šetření dětem na jejich pohřeb) a je to vlastně jedna velká blbina. Jenomže příběh se nakonec poved, takže o zábavný scénky neni nouze a sympatický herci spolu se solidní filmařinou ženou tohle nenápadný a nízkorozpočtový dílo ještě o level výš. Taky se nedá říct, že by byl scénář uplně klišoidní, čili všechno nedopadne uplně přesně tak, jak by člověk čekal (určitě je štěstí, že nejde o americkou produkci). Za povedenej ústřední námět přihazuju čtvrtou hvězdu, celkově lehce nadprůměrná zábava. ()

Kadas97

Príjemná zombie komédia aj keď nie tak dobrá ako Zombieland ale obstojná. Problematika zombíkov je tu riešená dosť neobvykle, totiž si ich ľudia vďaka obojkom zdomácnili. Carrie-Anne Moss ťahá celý film čo sa týka hereckej stránky. Celé sa to odohráva v nejakej sympatickej oldschoolovej dobe čo je ďalším plus tohto filmu. Neustále padajú nejaké dobré hlášky a vtipných situácií je tu tiež požehnane. Napriek vymenovaným pozitívam považujem tento film na priemerný a preto 6 z 10. ()

Unavená smrt

Unavená smrt

22.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si… (viac)