Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swank hraje v tomto poutavém příběhu o dětech ulice vychovaných v pouličních přestřelkách a s drsným postojem k životu – učitelku, která jim chce dát, co potřebují nejvíce: jejich vlastní hlas. Odehrává se na chráněné půdě školy ohrožené násilím a rasovým napětím, učitelka Erin Gruwell musí bojovat s předsudky autorit, jestliže jí záleží na těchto studentech. Děti vypráví vlastní příběhy a poslouchají příběhy ostatních, skupina pravděpodobně "nevzdělatelných" teenagerů objeví sílu snášenlivosti, znovu získají své zničené životy a změní svůj svět. S elektrizujícími výkony hvězdného obsazení, včetně držitele Zlatého glóbu Patrick Dempsey (Grey´s Anatomy) a zpěváka Maria, film Mezi řádky je založený na uznávaném bestselleru, "The Freedom Writers Diary". (oficiálny text distribútora)

goniss

nejsme fanda americky populace, amerických zvyků, gangů, a čeho všeho.. ani to že to je životopis mi nepřidává na vědomí že by to pro mě byl kvalitni film.. nekdo se prostě snaží něco dokázat, navzdory tomu, jak je to tezke.. A to mě nebavi, když se mu to daří. ()

KosiR_ksr

Skutečný příběh, který byl bohužel až neskutečně idealizován, což je poměrně škoda, protože jinak si snímek velmi pěkně pohrává s citlivým tématem a servíruje své poselství, které málokterého diváka může nechá chladným. Opomenout nelze kvalitnímu a přesvědčivému výkonu Hilary Swank, díky němuž jde o nadprůměrný film. 70% ()

Narciska

Třetí film na téma silného pedagoga vs. problémová mládež. Tento z toho vychází nejhůř a sama sebe se ptám proč? Rozhodně tomu chyběly hezky vykreslené osobnosti (filmové postavy jakoby osobnost a individualitu ani neměly, všechny, nebohý manžel byl jen prázdná loutka a otec chabý sekundant), chybělo drama (v prostředí drog, gangů a kriminality je opravdu největším filmovým vzrůšem to, že ji nechtějí pustit učit třetí ročník???) a motivace (ono když má za sebou někdo tak komplikovanou minulost a je obklopen neutěšeným životním prostředím, nezmění se a neuspěje tak snadno!!!). Co nechybělo, bylo hraní na city, a to opravdu nesnáším! Více autenticity, lepší scénář, hlubší dialogy a méně zkratkovitosti a budu spokojená. Škoda, potenciál to mělo (a má i pro stopadesátou verzi, je to pro mě silné téma). ()

Axident

Nevím, ale po delší době se nemohu ztotožnit s nemalým procentem v záhlaví této stránky ani trochu. Hillary Swank mám rád, ale v téhle roli jsem jí nemohl zkousnout! Typicky americky zpracovaná agitka, kterak dychtivá, umanutá, bílá učitelka, přichází do nejděsnější třídy, sebranky grázlů a problémových typů, ale díky býčímu odhodlání dokáže zahořklé, separované a vzdělávání odmítající černochy a jiné přistěhovalce, přinutim k lačnosti po vzdělání a chuti změnit své zpackané životy. Navzdory nepřízni okolí, ztrátě manžela ("buď třída nebo já"), rasistických spoluučitelů, kteří už dávno všechny ty neadaptabilní grázly odkecali atd. Ač se na závěr filmu divák dozví (i s fotografií skuteční paní "Gé" a jejích úspěšných žáků, před kterou, bylo-li to tak, klobouk dolů), jak se dalo předpokládat, že příběh vychází z reálných podkladů, já se po celou dobu až na krátké momenty nemohl zbavit dojmu přehnané popisnosti, černobílosti, až kýčovité naivnosti (děcka se vrátí z Muzea holokaustu, kam je Gé vzala a hned doma sebezpytně vyštrachají své poschovávané kvéry a šup s nima do kanálu...). No, nevím, nic proti glorifikaci hrdinů, ale tohle zpracování mě nešmakovalo! ()

Gedes

je to na stejny brdo jako Nebezpečné myšlenky (a ty byly lepší) neni z čeho čerpat nápad... všechno už bylo řečeno v jiných filmech... ()

crha

Tohle tady už bylo několikrát. Mladá učitelka co srovná do laťky rozdováděné studenty (negry a hispánce s gunama za pasem, kde půlka z nich už prošla kriminálem - takže něco jako Crips & Bloods). To samo o sobě by bylo příliš jednoduché, chybí tu přece záporák. Takže její ředitelka a kolega učitel jí budou házet klacky pod nohy, jak to jen jde. Jsou to pěkný rasisti a tak se nehodí, aby jí a její třídu prostě a jednoduše neřešili. Od první půl hodiny jsem byl pouze zvědavý, jestli tato sračka zkončí happy-endem nebo dojákem. ()

jenjan

Multikulturalismus jako cesta do pekel? Já si spíš upřímně myslím, že větší a mnohem schůdnější cesta do pekel je homogenita v podobě usedlého maloměšťáctví se svou povrchní morálkou a vírou v jedinečnost "svých“ hodnot. Možná právě proto jsou Freedom writers plní emocí, které si neschovávají jen na dojemný závěr, ale prožívají je v intenzivních a silných dávkách v průběhu celého příběhu. Závažnost tématu a vkusné, ale naléhavé podání však brání jejich přebrání a naopak působí. Prostě buď se nějak domluvíme, nebo to pochopíme, stejně jako těch pár kluků a holek z Long Beach. A jestli citově "vydírají", to už záleží na vás. ()

Rokle

Dá se to srovnat s nedávným "The Blind Side". Americká limonáda, u které je od začátku jasné, jak to skončí. Ale musím se přiznat, že u scén, jenž se dotýkaly holokaustu jsem byl poměrně naměkko. I když jsem se tomu bránil :) Hilary Swank je výborná, studenti věrohodní, jen ten Patrick Dempsey je díky své roli hodně odsunut. ()

BARWA

Moc se mi líbila myšlenka filmu - respektuj a buď respektován, bez ohledu na rasu, prostředí, minulost... Jen některé části až překypovaly "americkým idealismem", což sráží mé finální hodnocení... ()

Romeo5

Bože to bylo krásný...Nemám co jiného dodat...Snad jen že filmy ze školního prostředí nemám moc rád..ale tohle bylo jiné..Silně emotivní pro hlouběji myslící diváky kteří nepohrdnou otevřením svého já - vlastního srdce ..Fakt krásný..Jde jen 5 hvězdiček :( ()

BOURQUE

Vydarený snímok o probléme ktorá existovala a stále existuje. H. Swank výborná a jej zvolená metodika učení nadpriemerná. V niektorých prípadoch to nejde podľa „šablóny“. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

brumbrum

Skvely film, aj ked jeho temer dokumentaristicka stranka dnesnej hamburger kultury je hodne desna; ak mladi behaju s buchackami a nedostava sa im ziadneho zazemia, lasky, ci nebodaj poznania Boha, tak ano, je z toho paradna vojna, odohravajuca sa na strednych skolach ju-es-ej. Osobne som mal vzdy pocit, ze ta degenerovana kultura mikimauzov a hamburgerov nema dlhodobu sancu na prezitie, ale totok mi posunulo level skepticizmu este o daky to patro niz. Clovek zivotom dostatocne obuchany za tym uvidi staru znamu pravdu, ze bez Bozich zakonov sme zarucene v prdeli a mlatenie hubami o moralke a systemovych opatreniach fungovat nebudu uz ani medzi pubertiakmi. 4* ()

ceBBek

Film je hodně podobný Nebezpečným myšlenkám, ale není o nic horší. Zaměřuje se na problematiku vyhroceného rasismu, kdy se za etnický původ zabíjí. Do tohoto prostředí přichází nezkušená učitelka, která stojí sama proti vedení školy a snaží se své žáky zbavit nenávisti, pro kterou žijí. Je pravda, že ve filmu je plno klišé a útoků na city, ale úroveň filmu to nesnižuje. ()

TylerGage

Film obsahující klasické americké výrostky,kteří se účastní pouličních šarvátek gangů,rabování obchodů a zabíjení nevinných. Tyto děti jsou prakticky na odpis a bojí se každý den vyjít z domu.Když však do školy přijde charismatická a cílevědomá učitelka Erin Gruwellová, dětem se začíná měnit život. Krásný film, který nešetřil drsnými příběhy teennagerů, vyplakal nejednu dušičku. 9/10 ()

VerenaLord

Mezi řádky - název vzbuzuje pocit tajemství, jež je ukryto ,,mezi řádky", bohužel realita dost klame, skryté poselství zde není. Hudba průměrná až podprůměrná, herecky nic nového, výrazného ani zajímavého. Celkový námět - reálný příběh, budiž, ale musí se nechat, že ať to vezmu z jakéhokoliv konce, stejně dojdu k tomu, že to stejné byl i film Tančím, abych žil. Ano byl také natočen podle skutečné události, ale stejně jako tenhle snímek, jsou oba jen výjimkou, jen malinkou jehlou v kupce sena. Nikdy neovlivníme tolik lidí, aby to změnilo svět.. ()

anitae

Sice pěkně zahraná role učitelky, ale film na mě působí až moc neuvěřitelně a pohádkově. Dvě hodiny pěkně utekly, ale pro mě je to snadno zapomnutelný film. 3* ()

tranquill

"Bílá ženská nás bude učit rap!?!" Opravdu silné a emotivní drama s vynikající Hillary Swank. Není to sice originální téma, ale před zpracováním se klaním. Ostatně trochu té pozitivity, na rozdíl od filmu s Michelle Pfeiffer, rozhodně neuškodí. "Moje válka jednou skončí a já v ní neumřu!" ()

PEZ

Neskutočne úprimný a ukážkovo idealistický film. Krásne na tom je, že podľa skutočnosti. Skvelo napísané, skvelo zahraté. Hilary Swank úžasná, vidieť, že táto téma je jej blízka, lebo súhlasila s minimálnou mzdou a zhostila sa aj úlohy Executive Producera. A teda, lepšie to zahrať nemohla. Dojalo ma to, lebo veci sa dajú spraviť, keď im ľudia veria. A keď hlavne v druhých ľudí veria. Pre mňa 10/10. ()

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)