Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swank hraje v tomto poutavém příběhu o dětech ulice vychovaných v pouličních přestřelkách a s drsným postojem k životu – učitelku, která jim chce dát, co potřebují nejvíce: jejich vlastní hlas. Odehrává se na chráněné půdě školy ohrožené násilím a rasovým napětím, učitelka Erin Gruwell musí bojovat s předsudky autorit, jestliže jí záleží na těchto studentech. Děti vypráví vlastní příběhy a poslouchají příběhy ostatních, skupina pravděpodobně "nevzdělatelných" teenagerů objeví sílu snášenlivosti, znovu získají své zničené životy a změní svůj svět. S elektrizujícími výkony hvězdného obsazení, včetně držitele Zlatého glóbu Patrick Dempsey (Grey´s Anatomy) a zpěváka Maria, film Mezi řádky je založený na uznávaném bestselleru, "The Freedom Writers Diary". (oficiálny text distribútora)

wohna

Výtečná Hilary Swank v podání učitelky, která je schopna udělat z členů pouličních gangů normální třídu plnou žáků toužících po vzdělání. ()

Joges

Na začátku byl rychlý, těžko uvěřitelný skok aneb přerod neposlušných v dobré a správné žáky. Ale kdekdo se přes to jistě přenese. Film oplývá spoustou krásných myšlenek a zajímavých příběhů. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

C0r0ner

Xtá variace na Panu učiteli s láskou, ale je to pořád ještě moc pěkný příběh, který je sice dost předvídatelný, ale tentokrát mi to kupodivu vůbec nevadilo. Všem zúčastněným jsem moc fandil, což se mi často nestává, takže dohromady moc příjemné překvapení. 90% ()

Andre3000

Asi nejlepší film Hilary Swank. Ano, líbil se mi víc než Million dollar baby. Celou dobu sem byl v napětí co bude dál a hodněkrát mě to i dojalo. Na druhou stranu lze snad jen vytknout až někdy přiliš velkou sounáležitost a kamarádství, mezi lidmi kteří se donedávná nenáviděli. Ano, chápu o tom ten film vlastně skoro je, ale na mě to bylo až moc lehké. ()

pufina

Kdo chce, uvidí v tom víc. Kdo nechce, neuvidí v tom nic. Film naráží na spoustu hlubších myšlenek, není to jen o dětech z ulice, násilí, každodenní přežití nebo o rasových odlišnostech, ale také o světovém holocaustu. Emoční náboj člověka zasáhne v případě, pokud ho tyto témata něčím dokážou oslovit. Možná někomu změnil celkový pohled ten až sentimentální závěrečný happy-end (já bych spíš uvítala nějakou tragédii - např. smrt někoho ze studentů - a následně happy-end), ale takto to na člověka zapůsobí o dost méně. Avšak některé chvíle jsou až "pěkně" depresivní, což také udělá s divákem své. ()

pakobylka

O výjimečné učitelce, pro kterou se povolání stalo posláním. Netuším, nakolik její příběh odpovídá realitě, jen si myslím, že skutečná Erin Gruwell musela vyvinout DALEKO větší úsilí, aby její žáci uvěřili, že je bere vážně … aby mohli respektovat i ONI JI. Vypadá to, že si snímek nasadil slušivé brýle lehce zabarvené do růžova - a tak možná nedokázal zachytit všechny aspekty jejího přístupu ke studentům. Ale snad se mu podařilo vystihnout podstatu její práce - a zároveň přiblížit divákovi nesourodé společenství těch, pro které se třída stala domovem, opěrným bodem, jistotou ... zázemím, které do té doby nepoznali. Za tu upřímnou snahu si hřejivé 4* zaslouží. ()

Juto

Medzi riadkami prináša očakávané posolstvá o nádeji a schopnosti zmeniť svoj osud a robí to spôsobom, ktorý je emocionálne a intelektuálne uspokojujúci. 8/10 ()

Eviator

Poslední dobou se objevuje mnoho snímku zabývající se etnikou. (např. Crash a Babel) Tento snímek ve stylu filmu "Nebezpečné myšlenky" ukazuje na problémy gangů z výsledku integrace škol, na jedné dříve výběrové škole, inspirované skutečnými událostmi. Jen škoda, že vše o co se paní G snažila mi přišlo trochu nereálné. I tak to byl velmi vydařený snímek, který se po pomalém startu příjemně rozjel. ()

laik_60

Tradičná téma „školských filmov“. Neprispôsobivé deti, odchované ulicou - americky tradične „podfarbené“ od černochov cez hispáncov, aziatov až po belošskú menšinu. – a mladý začínajúci pedagóg. V tomto prípade krásna nohatá Hilary Swank. Mimochodom ani tak jej herecký úkon neupútal ako tí mladí teenedžeri. Ako skupina, to zahrali skvele a autenticky. Naviac film bol perfektne dobovo podmazutý skvelými černošským punkom a rappom. Jedno je isté aj S. Poitier (Pánovi učiteľovi z lásky) aj M. Pfeiffer Nebezpečné názory) aj H. Swank v tomto filme poukazuju na jedno žiadny systém školy nevychová a nezapôsobí na mladých toľko ako učiteľ s veľkým U. Učiteľ s prirodzeným talentom , charizmou umením osloviť vnútro mladého človeka. Šťastní sú tí, ktorí v živote na takého natrafia. Film ,zaujal napriek trochu spomalenej záverečnej časti. Dávam 4b. ()

KajusaK

Krásný životopisný film,na který někdy určitě mrknu znovu..Nemám na něj moc slov :) možná někdy něco dodám, každopádně herecké umění Hilary Swank bylo neuveřitelné. ()

TomPrusik1

Film u mě nevyvolal takové emoce asi jaké měl. Vše mi přišlo až nějak moc přehnané, asi proto, že pan režisér si nasadil růžové brýle a viděl vše růžově. Byla jakási slátanina Obecné školy, Bastardů (nechci je s nimi po filmové stránce srovnávat, jenom námětově, protože to jsme pak trochu jinde) a ještě jednoho filmu na jehož název si nevzpomenu. Nevadí. Takže k věci. Musím vyzdvihnout Hilary Swank, která se role chopila opět výtečně a předvedla skvělý výkon. Nutno dodat, že film měl spád a nijak zvlášť jsem se nenudil. Co mě naštvalo bylo podle mě moc růžové zbarvení toho, jak skoro negramotní negři čtou Deník Anny Frankové (což je podle mě docela nuda a oni to tam tak žrali jako Hru o trůny) a zážitky si píšou do deníku stejně jako malá Anička Franků. Škola je hrozně baví i přes to, že před rokem běhali s pistolí a stříleli po druhých negrech. A pak nastoupí paní Hodná a vše jim vyvrátí a udělá z nich dobráky (kteří jsou hodní jako pejskové co se koušou). WHAT? Beru, že je to podle skutečné událost a že je ten příběh dost inspirativní, ale takhle to ve většině případů moc nefunguje. Bylo by to hezký kdy by byli všichni hodní a nebyli žádné protesty, ale takhle jednoduše to fakt nejde. Držme se kruté reality jako třeba u Kultu hákového kříže. Ale přes to, že je to místy dost absurdní podívaná dávám filmu 65%. ()

Radiq

No tak můžu říct, že jediný, co mě tam hodně štvalo, bylo to, že ty 13-, 14-, 15letý děcka vypadaly tak na 20. Většina hip-hopové hudby byla melodická, chytlavá a fakt v pohodě - prostě mi to připadlo jak to lepší z americkýho rapu. A většinou samý starší profláklý šlágry... 90% herců odehrálo svoje role skvěle a civilně, včetně dokonale naivní a pak i respektované Hilary Swank. Místy mě to docela i dojalo. Rozhodně to bylo lepší než Nebezpečné myšlenky. Otázka zní: chcu to vidět v brzké době ještě jednou? Odpověď následuje: ne. ()

stOKYi

Až príliš čitateľné. V tomto prípade je transparentnosť na mieste. Aj keď niekedy tie scény u mňa asi splnili čo mali a ukázali mi ako to naozaj v Amerike je. Tie deti sú degenerované už od dectva rasovou nenávisťou a je jedno čo je to biely, čierny, červený, žltý, sivý, ružový :) . A toto spôsobuje rasizmus. Tak isto ako u nás sú degenerovaný cigáni, čo sa im prakticky už zažralo až do deoxiribonukleového reťazca :) (11.10.2010) ()

Triple H

Veľmi príjemny filmík. Podľa skutočnej udalosti, i keď sa určite trošku prikrášľovalo. Ale prístup učiteľky sa mi veľmi páčil a celý film ma naozaj bavil. Sympatickí herci, dobrý soundtrack. Mne sa podobné učiteľské drámy (Nebezpečné myšlienky, 187) páčia. Možno som mal byť učiteľ. :-) ()

hans500

Tenhle film byl výborný až mě to překvapilo, Richard LaGravenese po "PS: Miluji tě" opět prokazuje svůj velký režijní talent, tento film má zcela jiný námět a je čistě dramatický a přesto ho natočil perfektně. Opět si sám napsal scénář (podle knižní předlohy přímo od "Freedom Writers" a Erin Gruwell), který se mu nadmíru povedl a opět zvolil skvělé obsazení: Hilary Swank tradičně vynikající a přirozená, Patrick Dempsey zahrál lépe než jsem čekal a v nejlepším možném svělte se předvedl i Scott Glenn. Pochválit musím i vhodně vybraný hudební doprovod, kvalitní střih a kameru. Poklona panu LaGravenesemu a snad se mu bude dařit i nadále. ()

Sfinkter

Věřím tomu, že se určitá třída zvedla díky svému lektorovi, jako je tomu tady. Je to natočené podle skutečných událostí, ale tak falešně pozitivním způsobem, že to ztrácí veškerou myšlenku a ducha. ()

Kamkon

I když film hraje na jistá témata, která velmi přitahují a slaví prakticky vždy úspěch, pořád je to silné poselství o odvaze a vytrvalosti jednostlivce, který dokáže velké věci. Zkuste oboje! ()

Karush

Dôkaz toho, že aj z takejto 100x prevarenej témy sa dá zásluhou dobrých hercov a režiséra ešte niečo pozoruhodného a príjemného vyčariť. ()

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)