Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swank hraje v tomto poutavém příběhu o dětech ulice vychovaných v pouličních přestřelkách a s drsným postojem k životu – učitelku, která jim chce dát, co potřebují nejvíce: jejich vlastní hlas. Odehrává se na chráněné půdě školy ohrožené násilím a rasovým napětím, učitelka Erin Gruwell musí bojovat s předsudky autorit, jestliže jí záleží na těchto studentech. Děti vypráví vlastní příběhy a poslouchají příběhy ostatních, skupina pravděpodobně "nevzdělatelných" teenagerů objeví sílu snášenlivosti, znovu získají své zničené životy a změní svůj svět. S elektrizujícími výkony hvězdného obsazení, včetně držitele Zlatého glóbu Patrick Dempsey (Grey´s Anatomy) a zpěváka Maria, film Mezi řádky je založený na uznávaném bestselleru, "The Freedom Writers Diary". (oficiálny text distribútora)

metztlimoon

Najprv tu bol Sidney Poitier a skvelý film Pánu učiteľovi z lásky. Potom Nebezpečné myšlienky a Michelle Pfeifer. Teraz toto. V podstate sú tie filmy o tom istom. Ale sú to dobré filmy. A Hilary je skvelá. ()

nolme

Děj hodně podobný filmu Nebezpečné myšlenky. Michelle Pfeiffer nasadila Hilary Swank laťku vysoko, ale i tak povedené. Člověk si uvědomí, jak dobře si žije. Ale konec byl takový nemastný neslaný. ()

jessic

Mentorská přeslazená agitka vhodná pro filmové představení střední školy. Pospojování současné sociální situace s Anne Frank a holocaustem bylo opravdu velmi "dojemné". ()

tomino28

Film se celou dobu hodně snažil působit na divákovy emoce. A zatímco u některých jiných snímků to působí přirozeně, zde jsem se nemohl ubránit pocitu, že je to prvoplánově naplánováno tak, aby slabší povahy musely od obrazovky rychle utíkat pro kapesník. Děj rovněž velmi předvídatelný, ale přesto všechno je to pořád počin, u kterého nelituji strávených 120ti minut. ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 10/10 ... Soundtrack: 10/10 ... Didaktický potenciál: 10/10 ... Celkový dojem: 10/10. ()

aluKa

Když člověk viděl Dangerous Minds, nebude tímto filmem zas až tak překvapen, ale i tak je to velmi vydařené dílko, určitě stojí za to mu věnovat čas. ()

Matt2626

Na filme sa mi veľmi páčila jedna vec. Že dával pocit istoty a bezpečia. A to nie len tým úbohým deťom, namáhaných ťažkým spoločenským postavením a dobou, ale aj mne ako divákovi. Nehľadiac na kompozíciu, celkovú istú nadnesenosť, bol to film ktorý chytí za srdce aj vďaka spracovaniu podľa skutočnej udalosti. Hilary Swank akoby bola stvorená pre túto rolu a jej výkon ma oslnil ešte viac ako vo filmoch Million dollar baby či P.S. Miluji te. Dejové prepracovanie a jeho postupnosť, to ako si vytvárala vzťah s triedou, ako im dokázala veriť a dostať z nich to najlepšie. Mňa to proste dostalo vrátane "amerického" záveru, ktorý mi v tomto prípade veľmi imponoval. Je dobré vedieť, že happy-endy sa občas dejú aj v skutočnom živote 4.5* ()

Brabíček

Strašně mě mrzí, že mi vždy při koukaní na tenhle film do toho něco vlezlo. Tenhle film je pro mě něco zvláštního, něco okouzlujícího, Hilary Swank je skvělá herečka a tenhle snímek si bez ní nedokážu představit. Moc pěkné je, jak se protíná svět ve škole se světem venkovním kde se studenti mění na gangstery. tento snímek mě dostal svým působivým a pravdivým příběhem, který dokáže zahřát u srdce, dokáže pobavit a ale taky z vás místy dokáže dostat i nějakou tu slzičku. ten film si mě dokázal získat a já mu nemám co vytknout ()

Spike86

Toto drama z prostředí rasově pestrého beroucí si na paškál téma rasové nesnášenlivosti a vracející se mimoděk až k žid. holocaustu se povedlo. Moralizující složka je ve filmu obsažena celkem dost, ale na mě nepůsobila přehnaně ani rušivě. Co se mi hlavně na snímku líbilo byl výkon Hilary Swank, hraje opravdu skvěle. Z filmu, nebojím se to napsat, opravdu tryskají emoce a občas ani oko nezůstalo suché, a to hlavně díky již zmíněné herečce v hlavní roli. Co se mi trošku nelíbilo byla chvílemi naivita příběhu a až moc "happy-endovský" závěr. 85% ()

saaaky

Nemohu říci nic jiného, než - SUPER! Hilary Swank byla pro mne pozvánkou k televizi a k shlédnutí tohoto od pohledu zajímavého filmu. Téma " překopání " americké třídy plné členů gangů a dalších rasisticky či jinak situovaných skupin už tu bylo, dokonce již několikrát. Sám jsem měl možnost mnoho takových filmů již shlédnout, proto jsem se těšil, až budu moci ty "nízkorozpočtové" a neznámé srovnat s tímto " standartním ". A tentokrát musím říci, že standartní hollywood vyhrál na plné čáře :-) Pěkně zpracované téma trápení se nekvalifikované učitelky nejen se samotnými žáky, ale i přímo se školou doslova prošpikovanou naprostými magory a arogantním vedením. Možná na mne poté dosti zapůsobilo i zasazení deníku Anne Frankové do děje a návštěva samotné Miep Giesové ve škole - toto téma je mi více než blízké - knižně, filmově i pocitově. Trochu mi vadilo rychlé prolétnutí " napravování " studentů. Najednou to bylo tak a z ničeho nic onak. Film na mne ale zapůsobil velice dobrým dojmem a rozhodně je to další " doplnění " povědomí o americké mládeži a jejich opravdu drastických problémech každého dne. Bravo! ()

Nellie Lovett

Možná, že je to padesátý šestý film na téma, jak učitel(ka) dokázal(a) pohnout své žáky ke změně a vzájemnému přátelství a respektu. A kdyby nebyl natočený podle skutečnosti, pravděpodobně by každý křičel, jaký je to uslazený hollywoodský nesmysl. Ale já se občas potřebuju podívat na podobný film. Film, ve kterém je naděje a důvěra v to, že se lze zlepšit/mít se lépe/zkvalitnit vlastní život, pokud existuje snaha. A taky motivace, protože ta je hrozně důležitá. ()

Poutnice

tak jo, je to hodně podobný nebezpečným myšlenkám, ale rozhodně je skvělý to, že všechny ty děti nejenom přežijou, ale ještě i dostudujou navzdory všem očekáváním. Možná to je svým způsobem předvídatelný, ale ne tak úplně: těmhle dětem se povede zlomit ten kruh nenávisti, neopakujou chyby všech kolem jen proto, že se to od nich očekává, že ta nenávist tady prostě je a co by s ní měli asi tak dělat, že? Tak je to se vším - dokud se nenajde někdo, kdo sejde z prošlapaný cesty, žádná změna se nedává očekávat. A to, že jim učitelka ukáže, že všichni jsou vlastně na jedný lodi, že všichni jsou na tom stejně - poslouchají stejnou hudbu, mají rádi stejný filmy...každýmu už někoho zabili, byl ve vězení nebo pasťáku...skvělý příběh! ()

sha.piro

Dojemně poutavý snímek, který s sebou nese stejně důležité poselství, jako Kult hákového kříže, Nebezpečné myšlenky a další tituly, zabývající se rasovou nesnášenlivostí a bojem mezi pouličními (a školními) gangy. Je to film, ze kterého si člověk odnese víc, než jen "příjemné pokoukání". A takové snímky mám rád... 92% ()

KraLuban

Nečekal jsem moc, nemám rád zbytečné zdůrazňování, jak je některá etnická/náboženská/jiná skupina strašně hendikepovaná...ale wow!! Fakt mě to bralo. Je to krásné, silné, dojemné - opravdu velice dobré, na hranici 5*. Plus jako vždy úžasná Hillary Swank v hlavní roli. Pecka! ()

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)