Teenager Kale (Shia LaBeouf) má zásadní problém. Dosud se nevyrovnal se smrtí otce, který mu při autonehodě zemřel před očima, a v důsledku toho fyzicky napadl učitele španělštiny, který se o něj nevědomky "otřel". Pro aktivního kluka jsou tři měsíce úředně nařízeného domácího vězení neskutečným utrpením. Uniknout nemůže, kontrolní zařízení, které nosí ve dne v noci kousek nad kotníkem, ho hlídá až příliš dokonale. Pravidla jsou jasná - pokud se vzdálí od rodného domu, čeká ho polepšovna. Do sousedství se naštěstí nastěhovala atraktivní vrstevnice Ashley (Sarah Roemer), a tak si Kale krátí čas jejím šmírováním otcovým dalekohledem. Postupně ho tahle "špionážní hra" začne pohlcovat, čím dál hlouběji proniká do soukromí svých sousedů, až u jednoho z nich (David Morse) zaznamená velmi nezvyklé chování. Společně s Ashley, která jeho pozorovacím dýchánkům také propadne, začínají monitorovat každý jeho krok, až v nich začne klíčit podezření, že by to mohl být dlouho hledaný sériový vrah. Uvěří ale někdo klukovi se škraloupem a jeho přítelkyni, která také není zrovna bezproblémová? Vždyť možná jde jen o výplody jejich bujné fantazie. Možná ale právě odhalili tajemství, kvůli kterému by mohli velmi snadno zemřít. Nezapomínejte, že každý vrah je něčí soused. (oficiálny text distribútora)

BitlDjus

Parádní thriller s parádním hercem, který má talent. Disturbii jsem viděl poprvé v kině, a opravdu mě ohromila, je to povedený film ve kterém najdeme jak humor tak i mrazivou atmosféru. Tímhle filmem se pro mě Shia LaBeouf neuvěřitelně dostal na horu. D.J. Caruso mi připravil parádní večerní podívanou ke které se budu moc rád vracet. ()

berusche

SPOILER: na prd je, že kromě toho policajta nikdo neumře (to ještě tak, že už po něm nikdo pak neštěkne). To u thrilleru strašně ztrácí na vážnosti. Stejně tak ztrácí na vážnosti Roemer, která neotřesitelně mění žánr filmu a kvůli které mi pak taky neschopný LaBeouf trochu lezl krkem. Závěrečná romantická scéna mě jako diváka dramat a thrillerů trochu urazila (wtf?). Na druhou stranu, David Morse už zas dokázal, že není žádná bábovka. Škoda jen, že se ho na konci zbaví, on to totiž rapidně zvedal. No a o hloubce postav a motivaci k jejich jednání se tu bavit raději nebudu, no, raději! Já ani nemohu, není totiž z čeho čerpat. ()

kombajn

Remake Okna do dvora s tím, že to není vůbec napínavé. To že se obšlehne scénář, přenese se do dnešní doby a do hlavní role dá charismatický Shia, nezajistí, že se přenese do filmu i děsivá atmosféra. Je to škoda, mohl z toho být horor, takto je to teenagerský thriler. David Morse je dostatečně slizký, ale to je asi tak vše. Film se dlouho rozjíždí, konečná honička je zase dost přímočará. Víc než tři * si to bohužel nezaslouží... ()

Nuala

Čtyři hvězdičky jsou hlavně za sympatického a relativně dobře hrajícího Shiu LaBeoufa a za Davida Morse, ze kterého mi běhal mráz po zádech. Disturbia sice nepřináší nic moc nového, ovšem závěrečné scény v domě opravdu stojí za shlédnutí. Pro mě docela milé překvapení. ()

Morloth

Pro mne trapně šablonovitý film s nepřesvědčivou zápletkou, řadou pochybení a solidními hereckými výkony, které však nezachraňují tento jinak slabý teen horor. Přes výše jmenované však vidím jako hlavní slabinu filmu fakt, že něco podstatného se začne dít až v posledních minutách, tudíž je počáteční část nuda a navíc celé je to takové rozvleklé. Na podobný žánr je pro mne 105 min. moc. ()

HappySmile

Snímek je mixem teen filmu a thrilleru. Skvěle vymyšleno i skvěle zahráno, avšak ve mě film nedokázat navodit tu správnou nervy drásající atmosféru, i když hudba se o to neustále snažila. Jinak ale určitě doporučuju. ()

Caminzind

Napínavé, se symp. a herecky silným LaBeoufem, ale tak strašně předvídatelné. Co s takovým thrillerem, který jen udržuje napětí, aby pak potvrdil původní podezření hlavního hrdiny? Za celou tu trpělivost vás odmění jenom návštěvou Morseovy garáže a tuctovou akční pětiminutovkou. Ostatně Okno do dvora mě zklamalo stejně. 55% ()

rakovnik

Zdlouhavý rozjezd filmu má zřejmě dva účely: neskutečně vás znudit, abyste poté byli opravdu napjatí, nebo v horším případě vás znudit tak, že pak už jen sedíte a čekáte na konec, děj se co děj. Posledních několik desítek minut je pak napínavých, akčních a vzrušujících. Ale...bohužel, ve filmu se objeví několik wtf momentů, kdy si říkáte, že to snad ani není možné. Co naplat: dobrý námět plus, horší zpracování mínus. Lepší průměr. ()

Jonash87

První půlka filmu vcelku nudná a takřka o ničem, postupem času děj naštěstí graduje. David Morse zahrál svoji postavu velice dobře, zato mladý Shia LaBeouf mi tak úplně neseděl. I tak to je příjemná podívaná, zejména hledáte-li něco nenáročného. 60 % ()

Martin741

Disturbia je kvalitny film z kuchyne rezisera D. J. Carussa, ktoreho scenar trochu vykrada Hitchcocka a jeho Rear Window. To vsak nevadi, pekne od podlahy sa buduje atmosfera, sympatak v podobe Shia LaBeouf smiruje ludi a dobre sa na tom zabava, kym neobjavi psychopata. Potom sa zacina miestami hororova atmosfera s vybornym koncom. Na Sarah Roemer sa dobre pozeralo : 83 % ()

peiton

Zo začiatku pozerá z toho nevydarený,laciný film pre teenagerov.Ale to sa netuší,že prekvapenie čoskoro ešte len príde.Oplatí si počkať.Thriller postupom času naberá na obrátkach,príjemne prekvapí a ku koncu šokuje.Vskutku pôsobivé,vydarené dielko.Ale prečo v popise žánru mysteriozny?! ()

Figu

No to byl ale nápad! Pro mě s né moc sympatickým LaBeoufem a klasicky zlým Morsem jeden z nejlepších thrillerů všech dob! To je ten film, který mě po jednom shlédnutí nenechá být klidným, který mě nutí pořád přemýšlet o ději a který se pro svůj námět o klukovi "podomácku vězněném" stal vyjimečným! Nuda nemusí být nudou, když máte po ruce dalekohled a okolo spousty fajnových sousedů... 90% ()

zdenotvor

Jeden z tých lepších teenagerských thrillerov so sypmaťákom v hlavnej roli,peknou kolegyňou a chytlavým dejom. Nie príliš originálny scénár, obohratá zápletka, ale filmy hodnotím podľa toho ako sa pri nich cítim, ako sa bavím a pri tomto som sedel napätý v kresle a so zaťatými päsťami čakal čo bude nasledovať. A to je pre mňna dôležité ... ()

kaposlav

Zaujmavý film, ktorému chýbalo máličko, aby som pridal ešte jednu hviezdičku. Nedostatky vo filme su nepatrné a nestoja ani za zmienku. ()

Jino

Kecat o tom že to není napodobenina Hitchcocka je asi blbost :-) Tento film o teenagerech je dobrý, 70% si zaslouží hlavně z důvodu, že Shia LaBeouf je dobrý, nadějný, mladý herec a David Morse vypadá jako vrah. Příjemně strávená hodina a třičtvrtě. ()

marcek

Tak tohle je thriller jak svina. Shia LaBeouf ukecanej mladej teenager jako ve vsech jeho ostatnich filmech, David Morse uz jenom jak se na nej podivate tak si rikate to "to je on". ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)