Teenager Kale (Shia LaBeouf) má zásadní problém. Dosud se nevyrovnal se smrtí otce, který mu při autonehodě zemřel před očima, a v důsledku toho fyzicky napadl učitele španělštiny, který se o něj nevědomky "otřel". Pro aktivního kluka jsou tři měsíce úředně nařízeného domácího vězení neskutečným utrpením. Uniknout nemůže, kontrolní zařízení, které nosí ve dne v noci kousek nad kotníkem, ho hlídá až příliš dokonale. Pravidla jsou jasná - pokud se vzdálí od rodného domu, čeká ho polepšovna. Do sousedství se naštěstí nastěhovala atraktivní vrstevnice Ashley (Sarah Roemer), a tak si Kale krátí čas jejím šmírováním otcovým dalekohledem. Postupně ho tahle "špionážní hra" začne pohlcovat, čím dál hlouběji proniká do soukromí svých sousedů, až u jednoho z nich (David Morse) zaznamená velmi nezvyklé chování. Společně s Ashley, která jeho pozorovacím dýchánkům také propadne, začínají monitorovat každý jeho krok, až v nich začne klíčit podezření, že by to mohl být dlouho hledaný sériový vrah. Uvěří ale někdo klukovi se škraloupem a jeho přítelkyni, která také není zrovna bezproblémová? Vždyť možná jde jen o výplody jejich bujné fantazie. Možná ale právě odhalili tajemství, kvůli kterému by mohli velmi snadno zemřít. Nezapomínejte, že každý vrah je něčí soused. (oficiálny text distribútora)

Little_Sawy

Mladej hňidopych který dostal soudně 3 měsíce domácího vězení, se doma nudí k smrti jenomže do chvíli kdy nepřijdou do vedlejšího baraku sousedé s blondýnkou a mladej hňidopych si může precvičiť svou pravacku a může bejt chronickej onanovač, jelikož v druhej bude mať dalekohled namířeny na blondskou která nevyzera že je tupá ale ani chytrá. Hňidopych bude mít šikmooleho nerda s kterým by společně kompletně vomrdali blondskou vod vedle jelikož by nejprve vosemenili cely okno jelikož to je jenom jejich revír a buddhožel bych se na víc nesmohli. Blondýnka nakonec přijme pomoc vod šmyráku a jako v trojke si to rozdají pak jenomže zahlédnout souseda jako vláči pytel a o bukkake můžou pak jen snit v představách. Zhlédnou v něm kapky krve a.. Ostatek si budete muset zkouknout, Sorry dráhy Uživatelé ČSFD komunity. ()

sammikk_

Moje klasika z dětství, absolutní láska pro mě. Thrillery pro teenagery jsou často dost špatné, ale tohle je vyjímka. Příběh je velmi dobře napsán, postavy zajímavé a kamera solidní. V topu! 7.5/10 ()

Nikopol

Dávám sice jen tři hvězdičky, protože nadprůměr to opravdu není, ale Disturbia si na něj ani moc nehraje. Film pěkně odsýpá, na správných místech je vtipný i napínavý a dohromady je to pěkná letní oddychovka pro teenagery, která se k nám bohužel dostane až na podzim. ()

JohnyPine

Dost jsem si od filmu sliboval.Upoutávky v kině slibovaly strašidelnou podívanou.Konečný dojem však nebyl takový, jaký bych čekal.Režisér mohl do filmu "napěchovat" více napětí a strašidelných momentů.Nakonec z toho ale byl uvěřitelný horor s dobrou zápletkou. ()

D_Cooper

Dle mého názoru po celou dobu velmi dobrý film, ale ten konec byl jak z pokračování nějakého blbého hororu. Prostě mě tam neseděl. Herecké výkony dost dobré...a ta sousedka taky dobré (o: ()

Bobeš14

Shia je borec!Nenudil sem se ani minutu a je to jeho zásluha.Sledovat Kala jak "bojuje" s domácím vězením pomocí všech hračiček(X-Box,i-Pod,kamery atd.) a hawaiskýho kámoše je výborný.K tomu si přidejte malý smrady,krásnou sousedku,podivnýho souseda a máte 5*. ()

marocco

Shia LaBeouf je stále lepší a lepší. Inak taký jemný thriller pre tínedžerov, až posledná polhodinka sa začína vyhrocovať (a to vcelku slušne). Pre mňa príjemné prekvapenie, Caruso to remeselne zvládol dobre, 75 percent. ()

Igwar

Velmi by som autorov Disturbie neobvinoval, ze kopiruju, ci vykradaju Okno do dvora. Tymto filmom sa inspirovali iba velmi zlahka. Inac je Disturbia velmi originalny kusok, ktory privadza takmer do dokonalosti excelentny vykon Shiu LeBeoufa. Zo zaciatku som mal podozrenie, ze sa divam skor na vydarenu komediu, ako thriller, pretoze v prvej polovici som sa nie raz schuti zasmial na Kaleovom vycinani. Autori proste vyuzili situaciu s Kaleovi "profesionalnym" domacim vezenim dokonale po vsetkych strankach a nezabudli ani na siroku skalu komedialnych prvkov, ktore tato vec priam nuka. Napatia prichadza az v druhej polovici filmu a tiez jej nieje prilis co vycitat. Na druhej strane horrom by som Disturbiu nemal odvahu nazvat, pretoze od tohto zanru ma este daleko. Ale aj tak som sa pri jej sledovani skvele bavil. Davam plny pocet hviezdiciek. P.S. taktiez velmi ocenujem, ze hlavny zaporak isiel zlozit hned na prvy raz a nevstaval tri krat z mrtvych, ako to uz v ramci klasickeho klise byva. ()

Boris18

Jeden z těch lepších thrillerů co se může vidět. I když tušítě (ono se to stejně stane) co se stane, tak furt jste v takové napětí a pořád čekáte co bude. Skvělý herecký výkon Shii LaBeouf, ale podle mě je slaboučký scénář. ()

josefina

Napínavý film ozvláštněn obsazením nedorostlých hlavních hrdinů, jejichž hlášky jsou skvělé a autentické. V některých chvílích jsem se do filmu tak vžila, že jsem měla pocit, že jde o home video. To už se mi dlouho nestalo, takže 4*. ()

Iron_Man

Docela dobré, ale bohužel jen docela... Škoda nevyužitého nápadu a scénáře, film by dostal s některými skutečnostmi rozhodně lepší rozměr... 70 % ()

Aleššek

Jediný důvod proč nedám 5 hvězd je poněkud nudný ůvod ( skoro hodinu trvající), ale zbylý čas vynahradí tu nudu. Takovou jízdu jsem opravdu nečekal - málem mi u toho spadli brejle z nosu. Skvělí Shia mě utvrzuje v tom, že to bude ( a už trošku je) skvělí herec. Dávám 80%, sakra, trochu lepší začátek a byla to stovka :)) ()

Pattrick

Ou, povedené. Strhující začátek, pomalé vtipné rozjíždění. Ohromující konec. Shia film drží hodně ve vysoké kvalitě. David Morse jakož to tajemný soused od edle je úžasný. Já jsem spokojený ()

Shtinky

Má to ten správny nádych a slušný dej. Možno to bolo občas zbyočne zdĺhavé, chýbal tomu trochu švih XD, ale rozhodne napatie fungovalo a Shila LeBeouf je čoraz lepší. Zaslúžené štyri. Kriminálok asi nikdy nebude dosť... ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)