Most do Krajiny Terabithia

• Česko Most do země Terabithia (viac)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

Jeremiah

První láska a první smutek zůstanou navždy v duši. Pokud však máš skvělou a chápající rodinu, potom se i toto dá přemoci, a ty skutečnosti tě naopak posílí. Přesto v koutku duše ... navždy. Další z několika málo filmů, který mě vehnal slzy do očí, a to i přes to, že končil relativně optimisticky. Stejně jako hlavní hrdina i já jsem se zamiloval do Leslie, a společně jsme tvořili své imaginární království. Krásně zfilmované dětské sny, které si svých 5 hvězdiček zasloužily. ()

Procker

Nádhera. Právě jsem byl součástí palety představivosti, nadšení, optimismu a emocí. Byl jsem vtažen do kouzelného světa království Terabithie a jen velice nerad se vracím k normálnímu bytí. Ale díky Leslie a Jessovi a jejich pozitivnímu pohledu na svět si říkám: „Vylez už sakra z toho pokoje, jdi ven a žij, protože život za to stojí!" ()

grerar

Těch pětasedmdesát si plně zaslouží, i když je to prostinkej příběh s prostinkými triky, je jednoduchej a neurazí. 4* ()

L.Hellhor

Vlastně jsem taky snílek. Velká ryba hned po zhlédnutí se stala top10, Vincenta si občas v chmurné náladě pustím a myslím, že není úplně od věci, když zmíním, že se mi líbil K-PAX. Z tohoto filmu jsem ale neměl takový pocit, jako z těch tří. Vlastně jsem z něj neměl pocit jako z žádné jiné fantasy. Chvíli jsem byl dokonce zklamán. Z traileru jsem očekával nějaké další dětské fantasy s pohádkovým světem a spoustou triků...očekával jsem Narnii. Na druhou stranu mi film připomněl ty chvíle, když jsme s bratrancem běhali po lese a s pomocí nalezených větví kosili flóru představující legie nepřátelských skřetů...a to byly bezva časy :) . U filmů to nebývají triky a ani herecké výkony, ale nálada, co rozhoduje o mém celkovém dojmu. I když teda kvalita provedení této "snílkovské myšlenky" nedosahuje zmíněného tria, tak to byla příjemná podívaná a určitě ne ztráta času. ()

ashtangi

Ještě po žádném filmu jsem neměl tak negativní náladu. Tenhle film mě vyloženě nas... Byla to absolutní blbost, téměř nekoukatelná, která si smrtí Leslie začala hrát na něco vážného. Hrozný film. ()

Silencia90

Všeobecně tyhle dojímčky o dětech nesnáším. Jenže tohle bylo natočené úplně jinak. Reálný pohled na život chlapce - a co je nejdůležitější - JEHO OČIMA. Ačkoli to bylo fantazijní, pořád to bylo realistické. Nikdy to nepřekročilo tu správnou míru. Konečně také někdo neměl typicky přehnané americké reakce na životní události. Nádherný film, skvělý kluk a úžasný Hutcherson. Já toho kluka prostě miluju. ()

Richie24

Nápad výborný, ale provedení za mě pokulhává. Tyhle filmy prostě musí zasáhnout do srdce, a to se v mém případě Terabithii prostě nepodařilo. Jsem rád, že jsem posléze viděl Neverland – tam už to celé bylo totiž úplně jinak! 3 ***. ()

Rastr

Když jsem viděl trailer na tenhle film, tak jsem si o Mostu do země Terabithia myslel, že je to jen další klon Letopisů Narnie. Ovšem tohle je úplně jiný film než na který lákal trailer. Mnohem lepší film než jsem předpokládal. Jedná se spíš o takovou pohodovku na sobotní odpoledne, který vás může i nadchnout. Zároveň nebudete litovat těch 95 minut, které s filmem strávíte. V několika komentářích se tu píše, že ač je to dětský film, tak si ho mnohem více užijí dospělí. Pod to se taky podepisuju. ()

FilmWave

Pozor na trailer, tento film není fantasy v pravém slova smyslu. Mnohem blíž než k "Narnii" má ke Costnerovu "Stromu snů". Příběh o dětském světě a jeho bezbřehé fantazii ale určitě za vidění stojí. ()

ebi

Jednoduché téma, zdánlivě se nic neděje a najednou jste na kolenou. Takhle mě naposled dostalo Million dollar baby. ()

Darkslayer

Hneď na začiatku musím povedať, že to bolo veľké prekvapenie. Po prečítaní obsahu a prezretí niekoľkých obrázkov som čakal niečo v štýle Narnie. Našťastie sa tak nestalo. Očakávaná infantilita sa nekonala, film opýva presne takou dávkou deckosti akú potrebuje. Na jazyk sa mi tisne slovo pohodový aj keď nie úplne, keďže nahly dejový zvrat trochu narúša príjemnú atmosféru. Avšak vo filme vôbec neprekáža, ba naopak mu pomáha (o to viac že bol úplne neočakávaný). Dobrí mladí herci a pekná hudba. Nostalgický návrat do detských časov. ()

vojo

Reklamná kampaň na tento film bola asi najklamlivejšou za posledné roky, no treba uznať, že ide o dobrý detský film, ktorý má fantáziu prebúdzať a nie predvádzať možnosti digitálnych trikov. ()

Mary19

Rodinný, dobrodružný, ale i fantasy film? No to zrovna ne, možná tak pouhé záblesky fantasy. To ale není v žádném případě výtka!!! Most do země Terabithia je pro mě obrovsky velkým překvapením, který je milým a zároveň nesmírně chytrým filmem opěvující obyčejné přátelství a porozumění... A zase jsem brečel! :) ... 80% ()

Osanos

Velice dobře natočený (kamera, střih, hudba) dětský film s dobrým nápadem proměny realita-fantazie, krutým zásahem smrti a krásným koncem - to máme dohromady 4 hvězdičky. ()

Loooki

Milé rodinné dobrodružstvo, ktoré nie je fantasy ako som si myslel (s dosť šokujúcim zvratom, vďaka ktorému som plakal)... ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Hrdinka Sexu ve městě se vrací. Bude však o něco hezčí a o hodně mladší. Sarah Jessicu Parker totiž nahradí osmnáctiletá AnnaSophia Robb, kterou si pamatujeme hlavně z Mostu do země Terabithia,… (viac)

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (viac)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Nightovi (jak mu říkají anglicky mluvící publicisté, pro něž je přízvisko Shyamalan nezvládnutelný jazykolam) se to nakonec podařilo. Jak asi víte, po vlažně přijaté Ženě ve vodě už se hollywoodští… (viac)