Most do Krajiny Terabithia

• Česko Most do země Terabithia (viac)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

Illy

Čekal jsem další "Narnii", či podobný film na této módní vlně. A veliké překvapení. Už nejsem v letech hlavních hrdinů, či jejich fanoušků - ovšem tento film mě chytil za srdce, dojmul a okouzlil. Kdyby mi tak bylo čtrnáct:-) Jsem nadšený. ()

Phillo

Realistické. Slovo, ktoré si pri "fantasy" povie málokto, no tu je práve toto slovo tým najvýstižnejším. Reálnosť školského prostredia, ľudských vzťahov a charakterov a rodiny ako takej. Toto je najmä ľudský príbeh s pre mňa pridanou hodnotou toho, že každý z nás sa občas nachádza v podobnej situácii (a tí čo nie, nepozerajú filmy). Prekvapenie s prekvapivo výbornými hercami. 85% ()

hnkflknk

Krása. Jeden z filmů, o kterých přemýšlím a které mi hrají na "city".(?) To způsobuje, že se při koukání na onen film tak nějak bořím do křesla a hned věřím všem těm fantazijním věcičkám a živočichům a pozvedá mě ten film na jinačí úroveň vnímání.......To dokáže málo filmů. ()

punk_zero

Môj dojem z tohto filmu je veľmi kladný. AnnaSophia Robb niečo v sebe fakt má. Dojala ma svojím hereckým výkonom. Troška smutný koniec, ale bez neho by som dal omnoho menej hviezdičiek. ()

Tichošlápek

Velmi pěkné zpracování podle knihy Katherine Patersonové. Film, v němž fantazie není reálná, ale je to pouze představivost dvou dětí - to dělá z tohoto filmu zvláštní atmosféru, která člověka pohltí. Příběh s velmi dojemným smutným koncem, který se dotkne spoustu lidí. Velmi kvalitní film. :-) ()

LukyNike

Je to opravdu krásná pohádka, jak pro děti, tak určitě bude bavit i dospělé diváky. Skvěle podané herecké výkony, tak mladých hrdinů, hřejí na srdci, ještě dlouho po shlédnutí. Krásný i smutný pohádkový závěr. Film jsem si zamiloval, proto musím dát plné hodnocení. ()

IsaacNewton

Neskutečně dojemný film o fantazii dvou malých dětí, který ale není bohužel příliš známý. Vždyť právě takhle prožívalo mnoho dětí různá dobrodružství (mohu potvrdit i z vlastní zkušenosti :-) )...Jako mladší jsem ho viděla v kině a moc se mi líbil, i přes pro mě v té době nepochopitelné úmrtí hlavní hrdinky. Ostatně obě hlavní postavy jsou výborně a sympaticky zahrané, což se u mladších dětí ne vždy podaří. Režie, scénář, předloha a kouzelná atmosféra- to vše filmu jen přidává, takže jediným menším záporem je podle mě nepříliš zajímavá hudba. Jen přesně nevím, na koho je film zaměřený- pro menší děti je možná trochu moc smutný a pro některé starší může být zase příliš dětský, pro mě je ale úplně ideální, takže ráda "zavřu oči a otevřu svou mysl"... ()

Hepy13

Enšpígl můj názor na tento film vystihl naprosto přesně! Na první pohled film pro menší publikum, ale já jsem se díky němu vrátil zpět do dětských let. Především díky oboum hlavním představitelům, kteří jsou sympatičtí a roztomilý (hlavně Anna Sophia Robb). Z velké části k tomu přispěl také moc pěkný český dabing (nevím s jakým dabingem film viděl Malarkey, ale ten co jsem viděl já byl krásnej). Při sledování filmu se ve mě mísil úsměv, radost, později smutek a slzy. Nejkrásnější místo které na žádné mapě nikdy nenajdete je dětská fantazie. Walt Disney měl na tyto filmy vždycky čuch. ()

DuanBerry

Nechat se unášet vlastní fantazií je jedna věc, efektivně to zužitkovat je věcí druhou a zřídka kdy povedenou. Když si vzpomenu na polskou Šuplandii (Kingsajz), pak tomuhle chyběla jakákoli šťáva. Tenhle film podle mě neměl charisma ani, co by se za nehet vešlo. Smrt malé žačky nebyla vůbec dotažena a autor se tak měl rozhodnout pro jednu z dvou možných cest. Na jedné straně se nabízel přesah do jiné sféry, rozvíjení myšlenek o smyslu života i významu smrti, na druhé straně větší vhled do fantastického světa, který byl při vší dobré vůli ve filmu jen lehce nastíněn a vlastně v něm nehrál žádnou roli. V prvém případě by film nebyl tak zcela pro děti, v druhém by musel upřímně bojovat o místo na slunci, protože se s podobnými dílky v posledních letech roztrhl pytel. Kombinace obou přístupů je cestou do pekel, a tak jedinou kladnou stránkou na filmu, za kterou mu jsem ochoten udělit dvě hvězdičky, je naprosto zbytečná, přesto okouzlující role Zooey Deschanel. ()

Lilloos

Když jsem měla šanci film vidět v kině, byla jsem moc malá na to, abych si ho užila. Nelíbil se mi. Smutný příběh a fantaskních tvorů jen poskrovnu. Dnes snímek vnímám jako (ve všech směrech) mimořádnou ukázku filmu o dětech, jehož cílovým publikem jsou ale snílkové všeho věku. Asi nemá cenu vyzdvihovat věrohodné výkony mladých herců, výstižnou hudbu, nebo tragický dějový zvrat, který chtěl notnou dávku odvahy. Někdy bych ráda potkala člověka, jako je Leslie, tak silných, pozitivních a volnomyšlenkářských lidí moc není. Dost mi připomněla Jacka z Titanicu. Škoda že k nim osud (a filmaři) byl tak nepřející. Ovšem v tom nejspíš spočívá kouzlo těchto zvláštních lidí. Do životů svých blízkých zasáhnou jen krátce, přesto je změní navěky. "Zavři oči, ale svou mysl nech otevřenou." ()

strangercz

nádherný příběh skvěle natočení, kdo v sobě má aspoň špetku fantazie bude se mu tenhle film libít a já nejsem vyjímkou časem pravděpodobně přejdu na pět ten film výborně dozrává ()

jorgus

pro me velke prekvapeni, na tento film jsem narazil nahodou a hodne me prekvapil..obecne nemam rad fantasy ale tento film je uplne jiny, nerealne veci jen jsou pojitkem mezi pribehem v realnem svete..kde sympaticti herci zvladaji zajimavy scenar:) ()

hobbitko

U tohoto filmu podle mě bylo velkou chybou prezentovat ho jako fantasy film. Člověk pak očekává něco úplně jiného, než nakonec dostane a to musí nevyhnutně vést přinejmenším k mírnému zklamání. Nicméně minimum fantasy prvků není slabinou tohoto filmu. Příběh je zajímavý a do velké míry originální a příjemně odehraný. Co ho ovšem naprosto pohřbívá je pro mě bezpochyby poslední půlhodina, která po vzoru těch nejklišovitějších klišé citového vyděračství ždímá diváka jako starou sepranou utěrku a je z něj na hony cítit, že tvůrci k určitým momentům filmu přistupovali s myšlenkou - a teď bude celé kino brečet jako želva. Pro mě osobně neodpustitelně laciné. ()

THE_Joko

Režisér mal asi v pláne priblížiť diváka do detskej fantázie a tak trochu mu navodiť nostalgické detské spomienky. U mňa to však nefungovalo, možno mám iba menšiu predstavivosť, alebo je to už dlhší čas čo som chodil po horách a staval bunkre. Alebo to možno bude len v podpriemernej PC animácii, slabom predstavení postav a ich celková koncepcia. Vlastne jediný dôvod pre ktorý som to dopozeral bola mladučká a veľmi sympatická AnnaSophia Robb inak by som po tomto filme ani neštekol! ()

Mat21

Pohádkově kouzelný a dojemný příběh o chlapci Jesse a dívce Leslie, kteří ve škole čelí šikaně a nepochopení, straní se kontaktu s kýmkoliv. Jeden ve druhém nalézají pochopení a před vnějším světem prchají do vysněného světa Terabithia, plného kouzel a magických bytostí, který ožívá v jejich dětských myslích. A najednou zjišťují, jak svět je ve skutečnosti nádherný a ve dvou je i snažší změnit své okolí, příšerné spolužáky či nalézt cestu ke svým učitelkám. ● Film Most do země Terabithia mě přímo nadchnul, možná proto, že v Jessem jsem viděl odraz svého vlastního dětství a najednou pocítil obrovskou ztrátu - proč jsem nemohl zůstat navždy mladý? Běžte do háje, všichni Narniané, kouzlo dětské mysli naleznete právě v Terabithii. ║24.1.2009║ ()

TomasKotlant

TOP 10 Silný a zajímavý příběh zahalený do oblaků tajemna a dětské představivosti. Vynikající výkony mladých herců. Propojení reálného a fantastického světa je realistické a magické. *** Ve zkratce: Mějte mysl otevřenou. ()

TaanStari

Tenhle film jsem si sehnal jen kvůli Zooey Deschanel, myslel jsem, že bude mít větší roli - první mínus. Další mínus za to, že to ve skutečnosti ani není fantasy. A další, že i ten příběh, až na ten zvrat, je dost o ničem. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Hrdinka Sexu ve městě se vrací. Bude však o něco hezčí a o hodně mladší. Sarah Jessicu Parker totiž nahradí osmnáctiletá AnnaSophia Robb, kterou si pamatujeme hlavně z Mostu do země Terabithia,… (viac)

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (viac)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Nightovi (jak mu říkají anglicky mluvící publicisté, pro něž je přízvisko Shyamalan nezvládnutelný jazykolam) se to nakonec podařilo. Jak asi víte, po vlažně přijaté Ženě ve vodě už se hollywoodští… (viac)