O tlustém, velikém a neohrabaném Maxovi všichni říkají, že vypadá jako Godzilla a že se narodil bez mozku. Bydlí u prarodičů, protože otec je ve vězení za vraždu matky. Jeho smutný život se změní v okamžiku, kdy se do sousedství přistěhuje stejně starý Kevin, inteligentní, odvážný, vtipný a na smrt nemocný kluk. (oficiálny text distribútora)

venison

Srdcervoucí příběh z dětského světa plný přátelství, rodinných i společenských hodnot, fantazie, cti, bolesti a utrpení.. Opravdu krásný příběh - viděla jsem tenkrát jako malá premiéru v kině a film ve mě zůstal do dneška.. No a po téměř 15 letech jsem si dala repetici, jestli náhodou jako dospělák budu mít jiný názor - naštěstí nemám.. Za mě 5* :-) ()

Fixa

Už je to dlouho, co jsem viděl tenhle film, ale vzpomínám si na něj a vím, že mě zaujalo herectví toho malýho Kierana. Bylo to dojemný, ale dost vypočítavě. Nejvíc mě tam rušila dějová linka rytířů krále Artuše. Chápu, že jim to dodávalo chuť do života, spojilo je to, apod., ale klidně bych ty výlety do fantazie oželel. ()

Petr.Kocfeld

Max a Kevin-rozdilni pratele,kteri jsou jako den a noc.Max je tlusty a mirne hloupy kluk a Kevin je chytry a odvazny kluk s nemoci,ale celkem velkou kurazi a inteligenci.Kevin toho Maxe spoustu nauci...Videl jsem to jako dite a Kevinovu matku tam hrala Sharon Stone.Tedy 60 procent za me.Obzvlaste me jako dite zaujalo,ze je to dojemny a o pratelstvi pojednavajici snimek,kde je zminka o pratelstvi a Svatem gralu.Kevin zde ma kosatou fantazii... ()

castor

Outsideři, to je speciální filmová disciplína. Jeden je tlustý, opakoval jednu třídu základky a jeho otec sedí v base za vraždu jeho matky. Druhý je chytrý a má smysl pro humor, ale je zdravotně postižený a odkázaný na berle a invalidní křeslo. Tihle dva dohromady nakonec svedou mnohé, vydají se vstříc jednomu velkému dobrodružství i si vynutí respekt šikanující bandy. Britský režisér Peter Chelsom u mě bude díky Lásce na stopě navždy tím, jenž umí s emocemi náramně pracovat. Pokud tedy chytne solidní látku (což u něj bývá problém). Potěší nicméně ústřední herecké duo i řada slavných tváří v menších rolích. A ač nemá jasně „zvolené“ cílové publikum, těch 100 minut je vlastně docela fajn. ()

Merenre

V rámci dané kategorie jeden z nejlepších počinů. Místy až mrazivý, místy dojemný. A Henson si to dává tak, že by přehrál Aleca Baldwina i Garyho Johnstona naráz. Závěr samozřejmě klasicky cukerínový až se kroutí huba, americké filmy je lepší vypínat cca 5 - 10 minut před začátkem závěrečných titulků a hned je to o několik (někdy až několik desítek) procent lepší. Za zmínku určitě stojí taky Jonesova hudba. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Cincinnati. (Terva)
  • Film byl natočen podle knihy „Freak the Mighty“ (1993) Rodmana Philbricka. Ten k němu dokonce napsal scénář, který však byl pro příliš velikou podobnost knižní předloze nahrazen jiným, stejně jako zamýšlený název filmu shodný s názvem knihy, jenž se zdál studiu Miramax příliš dlouhý. (Terva)