Most do Krajiny Terabithia

• Česko Most do země Terabithia (viac)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

Cruise

Kouzla a čáry tentokrát zanechte jen ve vlastní fantazii! Jestli někdo čeká jemnou a poetickou pohádku, pak zjistí, že film pro děti může mít i hořkou příchuť skutečného světa! Skrz tento film jsem si ale uvědomil, svět je takový, jak na něj pohlížíme. A je přece krásné vrátit se do dětských let a představovat si tolik nádherných věcí! Nee pro děti, pro dospělé je tato zvláštní "pohádka"...Tragédie, která se zde odehraje ještě více umocňuje zážitek rozporuplných emocí...Film zcela předčil moje očekávání! ()

hudryhudry

Předně musím říct, že takhle velký emocionální zážitek u sledování filmu jsem naposledy prožil při prvním zhlédnutí Foresta Gumpa a že vnitřní radost vám rozhodně sledování tohoto filmu nepřinese. Každý z nás je asi snílek a aspoň někdy se nám stane, že zavřeme oči, necháme mysl otevřenou a představujeme si neskutečné a krásné věci, které se bohužel asi nikdy nesplní, ale právě proto o nich sníme. Most do země Terabithia je úžasné převedení dětských snů na filmové plátno. Jak už zde bylo zmíněno, nečekejte vůbec Narnii či Pána prstenů, stačí když si vzpomenete, jak jste byli malí, hrál si na zahradě, skleník byl pro vás krásný rozkvetlý palác, hromada dřeva sídlem zlého čaroděje a jako armáda vám byli k dispozici malí plastoví vojáčci a angličáky. Vy jste však neviděli plastovou figurku, viděli jste skutečného vojáka, neviděli jste hromadu dřeva, ale velký černý hrad plný hrůzy, byli jste děti a měli jste úžasnou představivost, kterou však bohužel dospívání zčásti nenávratně sebralo. Film mě dokázal vrátit do těch let, opět prožívat ty krásné zážitky, na druhou stranu mi však emocionálně silný příběh o šikanovaném chlapci i out dívce, nemluvě o závěru, vtrhl opravdu slzy do očí, až jsem v duchu proklínal scénáristy, proč, proč to takhle muselo dopadnout? Navíc mě naprosto přesvědčili úžasné herecké výkony všech dětských herců i dospělých, bez nichž by tento snímek neměl vůbec takové kouzlo. Celou atmosféru filmu podkresluje také vynikající hudba. Snad jen proklamovaných efektů bylo ve filmu jak šafránu (což je dobře), avšak i to maličko mi nepřišlo tak úžasné, jako by se autoři snad málo snažili. Jinak ale nemám co dodat. A omlouvám se za manší spoilery v komentáři, jinak to prostě nešlo, jdu si utřít slzy :-) ()

masr

On by to byl býval bezva film, kdyby z tohohle kousku na sto honů nesmrděl čistý a v této podobě až mrzký kalkul... Nemluvě o předvídatelnosti a šablonovitosti. Nene, tomuhle filmu se jen těžko dá věřit, že se to všechno neodehrává jen abychom se lacině nezasnili a následně šablonovitě nepobrečeli... ()

killjezor

Po dlouhé době jsem si užíval film od začátku až do konce.Kdo ještě neviděl,ať zapomene na reklamní tvrzení "od tvůrců Narnie".Jeto sice pravda,ale tohle NENÍ NARNIE a je to jenom dobře.Takže se ponořte do světa Teradithie a vzpomeňte si na své dětské fantazie! Jediné,co bych vytknul,je český dabing,kdy jsou herci namluveni moc "starými" dabéry. ()

joora1

Most do země Terabithia je spíše než fantasy komorně vyprávěný příběh o touze dětí si vytvořit vlastní svět a uniknout v něm od běžných starostí a všedního života, který někdy obzvlášť pro děti není růžový.Nejde o žádné trikové předhánění, ale vůbec to nevadí, o to spíše se režisér zaměřil na ústřední dvojici a jejich rozrůstající se přátelství.Není zde ani tolik napětí jako třeba v Kronice Spiderwiků, ale příběh přesto upoutá.Pořád mám ale pocit, že tomu něco chybělo. ()

Han22

Tak tenhle film mě opravdu nechytl. Možná je to tím, že jsem čekal fantasy a ne dětský film od Disneyho. Ono v tom opravdu nic moc fantasy nebo dobrodružného jak to tvrdí CSFD není, pouze dvě děti které si představují kouzelný les a občas nějaká ta kouzelná veverka. Ano je to hezký, občas vtipný a je tu jeden zvrat ze kterého bych měl v dětství brutální trauma... ale prostě je to furt tak nějak pro někoho o 20 let mladšího než jsem já. ()

Chris Wulf

Možná se zdá nejvyšší hodnocení jako trochu přehnané, ale já prostě musím. Takhle radikální změnu názoru jsem ještě nezažil. Dvě třetiny filmu jsem si držel představu dvou hvězdiček...potom přijde moment, který mi film v hlavě přehodí o 180. Ne že by se film o tolik zlepšil, ale začal jsem ho úplně jinak vnímat. Najednou jsem přestal přemýšlet, říkat si, že by ti dva potřebovali spíš psychiatra a dokázal jsem se vcítit do pocitů kluka, který od svého života dostával jednu facku za druhou, na chvíli má pocit absolutního štěstí, aby hned vzápětí dostal takový políček, z kterého se ani dospělí leckdy nevzpamatují. Najednou jsem si uvědomoval, jak bych se asi ve dvanácti cítil já, kdyby mi do mého utrápeného života vstoupil člověk, totálně mi ho obrátil naruby, zase z něj odešel a já věděl, že už nikdy nebudu stejný. PS: Vyvarujte se českého dabingu. Dát malému klukovi hlas chlapa kolem třiceti a malé holce hlas Lucky Vondráčkové může jen debil. Peace ;-) ()

adam9

Zde jsem se poprvé setkal s AnnouSophii Rob a ten potenciál jsem poznal už po půl hodině filmu. Neskutečná herečka, jejíž kariéra je teprve v zárodku. Fantasy není můj denní chleba, ačkoliv zde nejde o to klasické, ovšem příjemně jsem se u toho zabavil. ()

Mistickzz

Myslím, že to nie je len film pre deti. Áno, má mnoho aspektov v rámci detského fantasy, ale svojou emočnou stránkou dokáže zaujať aj nejedného dospelého. A priznajme si, kto z nás v detstve nemal fantáziu (tí šťastnejší ako ja ju majú aj doteraz :P). Veľmi ma zaujal výkon AnnySpohii Robb. 80% ()

Milano33

Za velice pekným a milým fantasy obalom sa skrýva krutá realita ľudských životov. Vskutku nevšedné detské fantasy, ktoré dokáže uhranúť svojou bezbrehou imagináciou, studňou nápadov, i dokonca úprimne dojať. Bridge to Terabithia nám mimoriadne krásnym spôsobom ukazuje, čoho všetkého je detská predstavivosťou naozaj schopná. Stačí len nechať myseľ otvorenú dokorán a bohviečo sa môže pred našimi očami náhle zjaviť. Aj to na prvý pohľad nemožné sa môže stať skutočným. Celý príbeh rozpráva o dvoch kamarátov, Jess a Leslie, ktorý majú neustále hlavu v oblakoch. Obaja sa poddajú svojej fantázii, čím v svojich mysliach vykúzlia imaginárny svet Terabithia. Toto magické kráľovstvo sa stane ich spoločným miestom, kde prežívajú najrôznejšie dobrodružstva. Toto miesto hoci slúži, ako ich únik zo všednej reality, vo skutočnosti plní omnoho dôležitejšiu a intímnejšiu funkciu. Terabithia im práve pomáha v tomto zvládať nástrahy a problémy každodenného života. V každom prípade to, čo robí z Bridge to Terabithia skutočne emotívny zážitok, je vysporiadanie sa so smrťou blízkej osoby. V tejto súvislosti vo mne emócie hlboko rezonovali. AnnaSophie Robb je v svojej roli rozkošná. A tiež poteší čarovná Novozélandská príroda, kde sa tento snímok natáčal. ()

cab

Neco mezi fantazii, detskym a rodinnym filmem u ktereho si asi kazdy najde cast, ktera ho potesi a emotivne vykoleji. Casting je na jednicku a soustredit dej vyhradne na detske hrdiny byla sazka do loterie, ktera se vyplatila a ja ji hodnotim jen pozitivne. I bez opulentnich scen se dostavuje uspech. 70% ()

Teg

Konečně nějakej pro děti dějově přitažlivej snímek, kterej vychovává. A jde mu to zatraceně dobře. Dávám plný počet nejenom proto, ale taky že se konečně dětem ukazuje, že čučet pořád na televizi z vás chytráka neudělá. Zároveň mě překvapilo, jak dokonale jsem se v tom filmu/pohádce/dramatu našel i když moje představy minulé generace se poněkud s těmi novodobými rozcházejí. Bravo, tleskám a oceňuji! Pořád se umí točit krásné filmy. ()

eagle-eye

Což o to, film se líbil hodně, ale závěrečná citová katarze posouvá film úplně jinam, i když byla velmi silná a účelná, ale takto se dá spekulovat, jestli je film určený dětem nebo dospělým. Jinak je to hezky natočený, laskavý film o dětské fantazii se sympatickými hereckými výkony, takových moc nebývá. Málokdy se mi to stává, možná ještě přehodnotím s odstupem času... ()

dopita

Výrazně lepší než jsem čekal. Asi proto, že sem čekal další Narnii a on to přitom byl film o dospívání a o útěku od reality do světa fantazie. Přitom realita je upřednostněna, těch fantasy obrázků je tam relativně málo, ale to je dobře. Film je tím pádem pravdivější. Nikdy bych neřek, že film pro děti, teda asi spíš pro mládež, unese úmrtí některé hlavní postavy. Automaticky bych takovej film zavrhl, ale tady je to podaný realisticky a citlivě. ()

Burdock

Velmi pěkný filmík, do kterého jsem se ponořil a nechal se unášet jdnoduchostí příběhu a krásným zpracováním. Pokud čekáte nějaké množství speciálních efektů či nějaké fantasy, tak zde se nedočkáte.. zato se ale do příběhu vžijete o to více. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Hrdinka Sexu ve městě se vrací. Bude však o něco hezčí a o hodně mladší. Sarah Jessicu Parker totiž nahradí osmnáctiletá AnnaSophia Robb, kterou si pamatujeme hlavně z Mostu do země Terabithia,… (viac)

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (viac)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Nightovi (jak mu říkají anglicky mluvící publicisté, pro něž je přízvisko Shyamalan nezvládnutelný jazykolam) se to nakonec podařilo. Jak asi víte, po vlažně přijaté Ženě ve vodě už se hollywoodští… (viac)