Pred tridsiatimi rokmi bol mužom bez budúcnosti. Mal však šťastie a dostal možnosť postaviť sa do boxerského ringu s úradujúcim šampiónom ťažkej váhy Apollom Creedom. Aj keď jeho šance na víťazstvo bola jedna k miliónu, vyhral. Jediné, čo chcel, bolo bojovať až do konca. Jeho odvaha a nezdolnosť v živote i v ringu inspirovala milióny ľudí. Každá sláva však raz pominie a Rocky Balboa (Sylvester Stallone), bývalý taliansky žrebec, teraz trávi večery rozprávaním starých historiek stálym návštevníkom svojej reštaurácie, pomenovanej po jeho žene, z ktorej predčasnej smrti je ešte stále zlomený. Jeho syn (Milo Ventimiglia) s ním nechce tráviť čas, pretože je príliš zamestnaný svojim vlastným životom. Čas a rany osudu Rockyho pokorili, otupili jeho päste a vzali mu všetko. Vo svojom srdci je však stále bojovníkom. Úradujúcim šampiónom ťažkej váhy je teraz Mason “The Line” Dixon, ktorý vyniká iba tým, ako jednoducho sa mu podarilo titul získať. Vzhľadom k tomu, že sa mu nikdy nepostavil do cesty rovnocenný protivník, a on tak nemusel nikdy nič zásadného dokázať, je Dixon fanúšikmi boxu považovaný za človeka, ktorého nečaká žiadna žiarivá budúcnosť. Avšak iba do okamžiku, keď ho počítačová simulácia prirovná k Rockymu Balboovi v jeho najlepšej forme. Kto by vyhral, keby sa títo dvaja postavili proti sebe v ringu? Dixon so svojimi vypilovanými údermi a pracou nôh, alebo Rocky so svojou vášňou? Znie to ako vtip, ale pre Rockyho, ktorý je takmer dvakrát tak starý ako jeho oponent, je možnosť zápasu s Dixonom druhou šancou, ktorú nemusel nikdy dostať. Šancou, ako dokázať sebe a všetkým ľuďom, ktorých má rád, že zatiaľ čo telo starne, plameň v srdci horí stále silno... (TV Markíza)

Epikuro

Rocky 6 se vrací tam odkud vzešel. Je to možno vysledovat i ve filmu samém, kdy porovnáním filmu "Rocky" a "Rocky Balboa" nalezneme v obsahu příliš mnoho společných rysů. Životem trápený Rocky je vyzván černým mistrem k boji v ringu, aby papírově snadné vítězství pomohlo mistrovi vyřešit jeho marketingové problémy. Rocky ačkoliv nepřipaven přijme a udělá dokonalou přípravu. Toto všechno prošívá jako červená nit nesmělé Rockyho dvoření. A konečný souboj je přes sportovní prohru lidskou výhrou pro Rockyho. Skoro by se zdálo, že to začíná nanovo, ale nezačíná. Rocky se loučí, ale velice důstojně. Sylvester Stallone stvořil něco, co se přes mnohé slabiny tohoto díla, a možná právě pro svoji jednoduchost a schematičnost, stalo opravdovým kultem, součástí masové kultury současné společnosti. Rockyho příběh je dnes již vlastně novodobým mýtem, a to je něco, o čem se většině i opravdu skvělých umělců může jen zdát. ()

mick.rourke

Když sem viděl Rockyho procházky po staré čtvrti,slyšel jeho dialogy,brečel sem jak dítě,taková nostalgie se v dnešní době ve filmovém světě noc nevidí,navíc s takovým kouzlem které tomuto snímku moc sluší!A byl tam i Paulie,Apollův trenér,spousty flashbacků,no prostě TOP!-) ()

KingBoss

Mám rád Rockyho, mám rád Slye. Tento film je skvělé zakončení celé série filmů o tomto sympatickém boxerovi. V tomto filmu je totiž obsaženo veškeré poselství předchozích dílů. Sly opět ukázal, že je také výtečný režisér a také, že má pořád formu a musí se s ním do budoucna počítat. Za tohle nádherné a nostalgické rozloučení s legendou, dávám 5 boxerských hvězd. ()

M1ckey

Sylvester Stallone patří k ikonám dnešní kinematografie a tenhle snímek je parádní zakončení velmi úspěšné série Rocky. Tento díl bych dokonce zařadil jako druhý nejlepší hned po jedničce. Starý člověk se rozhodne ještě naposledy vběhnout do ringu, a jak jinak musí se utkat s šampiónem v těžké váze. Excelentní příběh plný vzpomínek a starého přátelství. Pochopitelně nechybí scéna vyběhnutí schodů nebo drsný tréning Rockyho. Soundtrack zůstává stejný a popravdě, když jsem ho uslyšel, naskočila mi ta stará dobrá husí kůže. I když je Stallone dávno za zenitem, formu si drží jako nikdo jiný. Film vám dovolí nahlédnout do něčeho, co jste ještě neviděli. Zkuste se vrátit do dob, kdy byl ještě Rocky šampión a kdy se vám při pohledu na ring stavěli vlasy. ()

El_Barto

Vzpomínání stárnoucího boxera, žijícího v minulosti na svá nejlepší léta se dle mého názoru moc nepovedlo, 85% filmu bylo vaření z vody (snad kromě stání před licenční komisí) a přestože finální "zápas o všechno" byl po technické stránce dokonalý, jinak to bylo jen mlácení prázdné slámy, ještě že tam byla aspoň ta typicky "Rockyovská" tréninková scéna... Samozřejmě mohlo to být horší... na konci se Rocky aspoň ještě jednou cítil jako vítěz, což bylo, - jak už jsem napsal ve svém komentáři k pětce - málo, Rocky měl skončit jako vítěz, kterému svět leží u nohou po čtverce - 50% ()

fuskoric

Milovníkom Rockyho sa tisnú slzy do očí už pri prvých tónoch Contiho hudby. Nostalgiu však rýchlo strieda úsmev, veď Stallone po 30 rokoch od uvedenia prvého dielu oprášil svoju legendárnu postavu. Myslím, že tento snímok sa rozhodne zaradil do lepšej polovice filmov o " italskom žrebcovi" :) ()

jericho001

Byl jsem mile překvapen,oproti pátému dílu jasný posun k lepšímu.Je obdivuhodné jak se Sly dostal do formy.I když jde už vidět že má nějaký ten křížek na krku,tak kašle na věk a o5 trénuje jako zamlada.Jinak příběh je docela fajn,Paulie je pořád brutalista,z malé Mary která v prvním díle nadávala Rockymu ať jde do hajzlu vyrostla sexy kost a závěrečný souboj v ringu je taky dobrý.Důstojné zakončení legendární série.Pro mě 75%. ()

Brain32

Proslov Stalloneho ke svému synovi na ulici považuji za jeden z (pro mě) nejemociálnějších momentů v filmové historii. Dlouho mě nic motivačně nedokázalo nakopnout jako právě tento monolog... Za to si Balboa 4 hvězdy zaslouží.. ()

PpetraP

Poslední díl Rocky balboa a asi nejlepší díl ze všech.Film hraje pro mě hlavně na nostalgii,Stallone vypadá nadupaně i po šedesátce. Krásnej zážitek ()

megiiii

Viděl jsem Rockyho Balbou poprvé a měj jsem rozpoluplné pocity. Viděl jsem Rockyho podruhé a začal se mi líbit. Viděl jsem Rockyho potřetí a byl jsem nadšený. Tento film je stejný jako sám Sly. Čím je starší, tím je lepší. Krásná nostalgie, která nemůže ublížit. Dal bych pět hvězdiček, ale ty si zasloží Rocky 4, který nemůže být překonaný. ()

kalimero25

Už šestý díl slavného boxera z Philadelphie, na kterém se už značně podepsal čas a jehož život byl zasvěcen denní rutině a vzpomínkám na zesnulou Adrianu mi bohužel už nic nedal. Působilo to na mě jako klišé a snahu připomenout toho nesmrtelného championa, jehož éra už bohužel minula a proto si myslím, že kdyby tento v uvozovkách come back nevzniknul, nic by se nestalo. Smekám před jeho kondicí a postavou v jeho věku, ale do ringu už fakt ne. ()

cooler

Sylvester Stallone opravdu mile překvapil.Dokázal napsat i natočit velmi příjemnou sportovní komedii,která se může rovnat prvním dvoum dílům Rockyho.Je pravda,že napětí v závěrečném souboji už není tak drásající,ale jako celek se film povedl. ()

dannypajinky

po druhém shlédnutí s odstupem jsem musel dát ze 4 na 5 jel jsem skoro celou sérii (5 si to kazit nechci) a tot je více jak uspokojivé ukončení :) 92% ()

smajki

Velmi důstojný pokus zachránit legendární sérii po zabité pětce. Rockymu přibylo pár vrásek, jeho milovaná Adriana zemřela a syn se s ním nevídá. Rocky provozuje spolu se svým švagram Pauliem (který se mi tady mimochodem líbil ze všech dílů nejvíc) restauraci, kde zákazníkům na požádání vypráví příběhy ze svého boxerského života. Paralelně s tímto současný světový šampion, který je opět nevýrazný a bez charismatu, bojuje s médii, která ho viní z toho, že svůj titul nevyhrál s šampionem a nikdy neboxoval se skutečným ranařem. No a zápletka je na světě. Rocky cítí, že v něm ještě zbyl poslední kus té bestie, které je potřeba dát naposledy čichnout k bitevní vřavě. Film je velmi příjemně nostalgický v poklidném tempu, které nenudí, Sly (i Burt) více než kdy jindy hraje a celkově je snímek po všech stránkách koukatelný. Šestý díl sérii zachránil a pohádky je konec. Díky za tuto klasiku z dob mého dětství, Rocky. ()

jakub.bystra

Uff, ještě že se Sylvester uchýlil k tomuto sakra riskantnímu, ale za to povedenému činu. Končit tato nejlepší filmová sága špatným vtipem v podobě pátého dílu, asi bych to nerozdýchal do dneška. Na štěstí vsadil Sly na jistotu a ikdyž v mnoha směrech kopíruje první díl, stále je znát, že klasické drama prostě nestárne. Za to Burt Young, ten stárne pořádně. Až jsem se při prvním zhlédnutí z počátku divil, jestli je to skutečně Paulie. Ale jeho hlášky nestárnou a to je hlavní! :) ()

CoolJerry

Uzasne zakoncenie serie Rocky. Ale aj tak som v kutiku duse dufal, ze nakoniec Rocky vyhra :D Ale to asi vsetci :D Skoda ze uz je Stallone stary na natocenie sestky. Mohol by v nej stat v ringu proti Klitschkovi :D ()

Xawerius

Na rozdíl od několika předchozích pokračování, která byla natočena pouze ke zvýšení zisku z legendárního snímku, se tento film drží atmosféry a myšlenky původní předlohy. Objektivně by to bylo tak za 4, ale tohle u mě prostě funguje, takže dávám 5. ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)