Dlouhá cesta

• Česko Ewan McGregor: Na mašině kolem světa (viac)

Jedná se o cestopisný seriál, ve kterém účinkuje anglický herec Evan McGregor a jeho kamarád. Cílem těchto dvou aktérů bylo objet svět na motocyklech. Cesta začíná ve Velké Británii a pokračuje směrem na východ přes Evropu (i přes ČR) dále do Asie (Rusko, Kazachstán, Mongolsko). Dále do Severní Ameriky (Aljaška, Kanada, New York) a nakonec zpět do Velké Británie. V tomto snímku se můžete těšit na radosti i slzy, pády a nehody či krásné krajinné scenérie z Asie či Severní Ameriky. (mRKEF)

Pedro Morales

Od té doby, co jsem to viděl, si chci koupit motorku a s nejlepším kámošem objet svět. Jasně, vždycky když dokoukám kterejkoliv díl Hvězdných válek, tak chci být Jedi a po Kokosech na sněhu jsem zase chtěl být černej bobista, ale to mě po chvíli pokaždé přejde. Jenže sen koupit si motorku a objet na ní svět se mě drží už pěkně dlouho. A jen díky Ewanu McGregorovi a Charlie Boormanovi. Dík chlapi, jste frajeři. ()

Grizzly

Jeden z nejlepších dokumentů co sem kdy viděl. Ježdění na motorce zbožňuju a o takové cestě sem vždycky snil. Jak říká Ewan na konci - Jízda na motorce je nejlepší pocit na světě. Jinak Ewan i Charley sou fakt sympaťáci a dobří lidi. Nejlepší je ale stejně kameraman Claudio, kterej před cestou nemá ani pas a ani řidičák a pak pořád demoluje motorku :). Točit ale fakt umí a i když to od těch dvou dost kupuje, tak si ho asi oblíbili, protože v Long Way Down jede zase s nima. Prostě se mi tohle dobrodružství hodně líbilo a sám bych ho rád zažil. Viděna rozšířená desetidílná verze. 90% ()

Majkl1711

Co dodat... Dvě naprosto skvělý mašiny. Dva sympatičtí chlápci a cesta kolem světa... Hodně inspirující dokument :-) .. Užil jsem si to i z pozice diváka a chytlo mě to natolik, že jsem to za celej den zkouknul cely.... Zkrátka 5* :-) ()

greenlord

ackoli byla moje posledni motorka fichtl a pak uz jsem se s nimi do kontaktu nedostal, tak tenhle serial o motocyklove ceste kolem sveta je neco nadherneho a objevil ve mne motocykloveho nadsence. a ewan s charleym jsou opravdovi borci. absolutni souhlas s jillen ()

montongery

Příjemná oddychovka a přitom se člověk někdy dozví víc než u normálního cestopisu. Ewan, Charley a Claudio mi jsou příjemný a motorky mam taky rád. Nejslabší se mi zdál druhý díl, jinak to je perfektní nápad a úctyhodnej výkon. ()

Axident

Skvělý dokument, bavil mě víc než kdejaký thriller a Ewan u mě velmi stoupl jako člověk a vězte, že nejsem ve věku, kdy bych zbožně vzhlížel k filmovým hvězdám. Některé komentáře jsou hodně mimo... ()

cle_men_tine

Díky tomuto seriálu se ukázalo, že Ewan McGregor je okouzlující, vtipný, inteligentní muž se srdcem na správném místě a fajn názory. Právě v takových zkouškách a vypjatých situacích poznáte charakter. Už to pro mne není chudý básník Christian, ale obyčejný chlap, i když se štábem u zadku. A ano, ach ta příroda! ()

MrGregor

Jakože jsem toto veledílo zapomněl hodnotit? :) ... Co říct, jedná se o takový netradiční dokument, kterým provází dva dobří kamarádi. Možná vám to přijde zvláštní, ale v tomto "motorkovém" dokumentu nejde ani tak o motorky samotné, jde především o úžasnou krajinu a jednotlivé země - úžasné, jaké jsou mezi jednotlivými zeměmi rozdíly. Za zmínku rozhodně stojí také krátký průjezd Českou republikou a Slovenskem, co říct... i za těch 10 let jsme urazili dlouhou cestu :) ... Víte, ve svých komentářích se snažím být objektivní, také chci, aby měly nějakou vypovídající hodnotu, takže nechci jen říct, abyste se na tento dokument podívali... Takže shrnutí: Rozhodně se podívejte! :) ()

P. J. D.

Vtipné, svižné, zajímavé, člověk pozná mnoho kultur a ještě víc povah lidí v daných zemích, nenudí se a celkově má pocit, že si svoji chvilku u tohoto pořadu patřičně užil. Mohl bych toho napsat klidně víc, ale to bych jenom rekapituloval ostatní, což se mi moc nechce. Zkrátka dokument, na úrovni BBC. ()

Hpatrik

Ve své době nevídaný projekt, který mě tehdy naprosto ohromil a pohltil, a nemálo tomu přidala i účast mého oblíbence Ewana McGregora, díky tomu jsem znovu objevil zálibu ve dvoustopých vozidlech a stal se přítelem dětí UNICEF. Dodnes neztratil nic ze svého kouzla, a stejně jako tehdy, i dnes dokáže spolehlivě motivovat k tomu někam vyrazit. ()

Acrobat

tak toto som hltal jednym dychom. NIe som sice fanusik motoriek - o ne tu ani nejde :)) , ale tie ich dobrodruzstva, zazitky, situacie....no najlepsie bolo Mongolsko. Len skoda ze zo Slovenska tam bol ukazany malilinky kusocek aj to v dynamicky sa pohybujucej kamery. Ti dvaja boli uchvatni, a cely serial kvalitne spraveny. Vzdy si ho pozriem. Vzdy. Vdaka discovery. ()

AldousSnow

závidím jim, tak moc jim závidím! Klobouk dolu před projektem, do kterého se Obi-Wan se svým kamarádem pustil. Já jsem si seriál dokonale užil, motorky, příroda, humor - pastva pro moji duši! ()

ing.man

Pokud ve vás tkví aspoň špetka dobrodružné duše,tak díly s Mongolskem, Kazachstánem a Sibiří jste sledovali se zatajeným dechem. Pokud nerad cestujete tak je pro vás tenhle seriál zklamáním a ztrátou času. ()

Dalessia

Wau, wau, wau ! Ewan McGregor je môj TOP herec, ale vôbec som netušila, že sa pustil aj do niečoho takéhoto :D. Ewan mi potvrdil, že nie je len výborný herec, ale aj človek, charizmatický, vtipný. Všetky diely som zhltla počas jedného daždivého dňa. A s Charleym sú teda vydarená dvojka :D. Keďže aj vo mne drieme silný cestovateľský duch, prežívala som to dobrodružstvo s nimi. Naozaj to chcelo silnú dávku odvahy. Klobúk dolu :). Škoda, že na Slovensku sa nezdržali dlhšie :) ()

waska

Dva sympaťáci na motorkách na cestě kolem světa? Proč ne. Škoda, že tam nebylo víc záběrů přírody z jednotlivých zemí a méně mluvení, ale jinak jako dokument parádní. ()

Blondpipi

Je fajn vidět, že není rozdílu mezi celebritou a obyčejným maníkem co rád motorky. I herec padá z motorky, při tankování si vypláchne slznej kanálek benzínem, i on má po bodnutí hmyzem obličej jak merunu, občas si blinkne a padá na hubu únavou.... K tomu si připočtěte poznávací cestu přes Evropu a Asii spolu se dvěma sympošema a není nad čím váhat, příjemnej dokument je na světě. ()