Hrozba z temnoty

• Česko Lovci duchů (viac)
Horor / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Fantasy / Komédia
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvorcovia:

Eric Kripke

Réžia:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (viac)

Predloha:

John Shiban (kniha)

Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver, Jeffrey Dean Morgan, Katie Cassidy, Sterling K. Brown, Misha Collins, Genevieve Padalecki, Chris Gauthier (viac)

Recenzie používateľa DragonnCZ k tomuto seriálu (7)

Season 1 (2005) (S01)

8.5/10. - ,, Dad's on a hunting trip. And he hasn't been at home in a few days. " Naprosto skvělá napínavá jízda o dvou bratrech Winchesterových, které pojí skvělá bilance, chemie a jejich úžasný bratrský vztah, který dokáže někdy rvát za srdce. Obě postavy hrajou sympatičtí herci jmenovitě neurvalý fešák Jensen Ackles a Jared Padalecki, který kontroluje Deanovu dychtivost a neurvalost a oba si mě neuvěřitelně získali a zamiloval jsem si je. Téže podotknout, že i když je Dean starší vždy mi přišel Sam vždy v něčem o krok napřed a zde naprosto jejich chemii a bilanci miluju. Nejvíce z obou mě tedy bavil Dean skrze jeho neotřelý humor. Seriál si mě taky získal ihned po prvních epizodách a bavil mě po všech směrech ať už z hlediska scénáře a výtečných dialogů, horrorového nádechu seriálu a občasné jumpscary doprovázející ohromné napětí, také si mě získal svým multižánrem a zajímavou zápletkou a seriál mě napínal čím dál víc a nutil mě koukat se na další epizodu. Epizody měli výborné zápletky a bavili mě. Jediné co sérii strhávalo dolu je délka, která by vystačila na méně epizod, ale tak či onak jsem se labužnicky bavil a kdyby seriál byl kratší připravili by jsme se o spoustu zábavy a mnoho zajímavých epizod, které mě neskutečně bavili, hlavně skrze napojenost na křesťanství o démonech, bozích, pekle a nebi kdy tohle vše mě vždy strašně zajímalo a tady jsem to dostal naservírovaný na zlatém podnose. No a jako největší třešnička na dortu byl už jenom samotný herec Jeffrey Dean Morgan, který zde ztvárňuje otce našich dvou hlavních hrdinů a vždy jsem si epizody s ním užíval. ()

Season 3 (2007) (S03)

Skvělá série, která je dokonce o chlup lepší jak ta předchozí. 16 dílů SPN naprosto svědčí a je škoda že to vždy každou sérií protahují na 22-23. Seriál si furt drží výbornou laťku. Každá epizoda přináší zajímavé zápletky, které nenudí. Dokonce jsem měl čest vyzkoušet i český dabing, který se dokáže solidně vyrovnat i originálnímu znění a cliffhangerem, kterým končí 3. série je impozantní. Já sérii uděluji 7/10 nebýt těch pár nudnějších a utahanějších epizod, které se dají přeskočit. ()

Časová smyčka (2008) (S03E11)

Naprostý Peak Supernatural! 10/10 Epizoda. ,, Kolik úterků jsi prožil? " ()

Lazarovo vzkříšení (2008) (S04E01)

Úvod čtvrté série mě naprosto odvařil a odpálil snad do jiné galaxie a šarmantní Castiel v podání Mishi Collinse mě v tom omnoho více utvrzuje jako třeba tento dialog: ,, Jsem anděl páně. " ,, Proč by mě anděl zachraňoval? " ,, Protože to bůh rozkázal a máme pro tebe práci. " ()

Žlutá horečka (2008) (S04E06)

Další naprosto fenomenální epizoda plná zábavy, napětí a výborných dialogů kdy epizoda si pohrává dost se žánrem komedie a odlehčuje ten vážný tón. Scéna kdy ke konci epizody Jensen Ackles zpívá píseň Eye Of The Tiger v jeho sexy Impale to už jenom podtrhuje! Prostě to MILUJU. ()

Season 5 (2009) (S05)

,, Hey Assbut! " Tak jsem právě dokončil 5. sérii Lovců duchů a musím říct, že se jedná téměř o skoro dokonalost! 5. série je nejvíce nabušená z celého seriálu, protože tu máme snad vše, co nám tento seriál může nabídnout a ve výsledku i krásně uzavírá jeden luxusní příběh. Délka je sice přehnaná, ale série nebo i spíš celý seriál je prošpikován tím vším nejlepším co já osobně miluji a utváří mi z toho zábavnou podívanou, na kterou se jen tak časem nezapomene. Ať už se jedná o zakomponování víry a mytologie, boje andělů a démonů lomeno nebe proti peklu, skvělé postavy, zakomponování a odlehčování komediálními prvky, tudíž je i o vtipné gagy a hlášky postaráno. Oceňuji výborné efekty, které na seriálové poměry cením a tady v 5 sérii se mi znatelně líbili. Dále i střih a kamera nebo můžu i mluvit o výborných postavách na, kterých Supernatural staví. Z postav bych určitě rád zmínil mého oblíbeného Castiela, který i když se někdy chová jako ňouma, člověk nikdy neví co čekat tak ono nejde ho nemilovat. Určitě bych rád zmínil suprového záporáka Lucifera, který i když se chová jako naprostý hajzl, enormě jsem si ho oblíbil, protože já si záporáky v seriálech vždy zamiluji.Postava Bobbyho (Jim Beaver), jakožto starého lovce a mentora pro naše dva dokonalé bratry Winchesterovi, taky mám rád. Bratři Winchesterovi mě pořád neuvěřitelně baví a oba ať už Sammyho či Deana enormě miluji, hlavně skrze jejich dynamiku, vztah a emoce. Ano TY emoce. Emocemi přímo i tato série vře a je jich tu taky asi nejvíce a proto i v celku na mě 5. série nejvíce zapůsobila. Dále na mě i zapůsobila skrze herecké výkony, protože jak už Jared Padalecki i Jensen Ackles si mě získali ihned ze začátku tak i zbytek dalších herců jako je Misha Collins jako Castiel, Mark Sheppard jako Crowley u kterého doufám, že dostane více prostoru, či Mark Pellegrino jako Lucifer. K závěru dodám, že jakožto téměř luxusní finále dá se říct 1/3 celého seriálu jsem vrněl blahem a uděluji s úctou 9/10 - Nebýt přehnané délky, tak tu dám i 10! Eric Kripke je naprostý božan a bude se mi po něm v dalších sériích stýskat. ()

Není naděje (2009) (S05E10)

Crowley konečně na scéně! A Lucifer? Sakra já ho žeru... Pátá série exceleuje snad ve všem a je hodna být zatím dosavadně nejlepší sérií. ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu

25.06.2021

Populární seriál Lovci duchů v originále pojmenovaný Supernatural se dočká prequelové série s názvem The Winchesters. Herec Jensen Ackles, jedna z hvězd původního seriálu, pak nový projekt zastřeší… (viac)

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

24.09.2019

Po rebootech Čarodějek, MacGyvera a Magnuma došla konečně řada i na legendárního Walkera, Texas Rangera. Hrdina, jenž pro kop z otočky nikdy nešel příliš daleko a z Chucka Norrise učinil kultovní… (viac)