Hrozba z temnoty

• Česko Lovci duchů (viac)
Horor / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Fantasy / Komédia
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvorcovia:

Eric Kripke

Réžia:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (viac)

Predloha:

John Shiban (kniha)

Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver, Jeffrey Dean Morgan, Katie Cassidy, Sterling K. Brown, Misha Collins, Genevieve Padalecki, Chris Gauthier (viac)

Recenzie používateľa LucillaP k tomuto seriálu (4)

Hrozba z temnoty (2005)

Když začínal SPN běžet před lety v televizi, chytnul mě na první dobrou. Hororové náměty, vtipné dialogy, sympatické ústřední duo. Co by si člověk mohl víc přát, prostě oddechovka. Postupem času a sérií se myšlenka seriálu daleko více stáčela od popcornové zábavy k vážnějším tématům, bratři Winchesterovi dospívali a daleko více se začínala řešit otázka zodpovědnosti (nejen té osobní), hledání vlastního osudu, náboženství... Původních pět sérií (které měly být finální) bych hodnotila jako nadprůměrných, postupná gradace série od série byla skvěle napsaná a vypointovaná, finále páté série je pro mě i dnes fantastické ve své tragičnosti, srdcervoucí a naprosto vystihující myšlenku celého seriálu. Potud bych dala i šest hvězdiček. Další série už jsou trochu někde jinde a jak mi občas chybělo v páté sérii "obyčejné" lovení duchů, tak v pozdějších dílech mi zas přišlo lovení až dost oproti hlavním dějovým linkám. Ale průměr stále zůstává na velmi solidních 80%. ()

Season 5 (2009) (S05)

Touto sérií měl původně seriál končit a že by to byl konec skutečně epický. Žádný otevřený konec, žádné nedořešené otázky, jen pevná a absolutní víra ve správnost svého jednání a odhodlanost až za roh. Tahle série měla spoustu silných míst, ale Swan song považuji i po letech za jeden z nejlepších dílů celého seriálu. Za mě si tahle série zaslouží i šestou hvězdičku. ()

Season 7 (2011) (S07)

Spousta postav zmizela, spousta nových se objevila, míchalo se tu snad se vším. Castiel se pro mě stal dost problematickou postavou, kterou jsem chvílemi nesnášela, chvílemi mi připomínal "starého, dobrého" Case. Ale co bylo absolutní slabinou celé téhle série, to byli hlavní záporáci. Chápu, že pokud je záporák vlastně neporazitelný, tak by v případě střetu hlavní postavy nevydržely ani pět minut a série by skončila po třech dílech. Ale celá jejich prezentace dle mého selhávala, jejich nahodilé zjevování v ději a vlastne naprostá bezzubost byla spíš otravná. Tahle série nebyla můj šálek kávy, potenciál šesté řady zůstal ne zcela využit a to je škoda. Navíc mě poměrně dost štvala postava Charlie. ()

Season 8 (2012) (S08)

Hvězdička navíc je za druhou polovinu série, kdy se začíná budovat zázemí v bunkru. Dějová linka ohledně Men of Letters je mi blízká a byla jsem ráda, že trochu ustálila jinak velmi roztříštěnou první polovinu. Ovšem naprosto a do písmene souhlasím s hodnocením postavy Charlie od kiddo. Ta holka je zlým snem celého seriálu a je jedině dobře, že její přítomnost je kompenzována naprosto fantastickým Crowleyem. ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu

25.06.2021

Populární seriál Lovci duchů v originále pojmenovaný Supernatural se dočká prequelové série s názvem The Winchesters. Herec Jensen Ackles, jedna z hvězd původního seriálu, pak nový projekt zastřeší… (viac)

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

24.09.2019

Po rebootech Čarodějek, MacGyvera a Magnuma došla konečně řada i na legendárního Walkera, Texas Rangera. Hrdina, jenž pro kop z otočky nikdy nešel příliš daleko a z Chucka Norrise učinil kultovní… (viac)