Film je tretím v poradí, na ktorom Alejandro González Iňárritu spolupracoval so scenáristom Guilleromom Arriagom. Rovnako, ako v predchádzajúcich spoločných dielach, aj tu sa náhodne prepletá niekoľko zdanlivo nesúvisiacich ľudských osudov. Americká dvojica Richard a Susan musí kvôli Susaninmu zdraviu predĺžiť pobyt v Maroku. Opatrovateľka Amelia sa bojí, že nestihne svadbu syna v Mexiku a rozhodne sa, že tam potajomky odíde aj s opatrovanými deťmi. V Japonsku rieši mladé hluchonemé dievča svoje psychické problémy...Film získal Cenu za réžiu na MFF v Cannes a viac ako 30 ďalších ocenení. (STV)

NormadSoul

Silná zápletka příběhu. Vše je téma o jedné pistole. Z toho už mají problémy všichni. Jen se mi nelíbí u neslyšící japonky, což její znakový jazyk je pro mě nereálný. Poznám to, sám jsem neslyšící. ()

Kaucuk

Nemůžu si pomoct ale ta asijská část mi tam působila dost rušivě, jinak se teda jedná o bomba snímek s přesvědčivejma výkonama všech různoznámejch herců. ()

bif

Až nadlidsky zrežírovaný filmový skvost (zvláště scéna na diskotéce je úžasná), ale i tento filmový skvost místy mírně nudí.. ()

Biopler

Opäť emočne nabité, v tomto je Iňárritu majster oboru. Neuveriteľne dobre vie pripraviť hercov, ich gestá, radosť a plač je ako realita, ba lepšie než realita :) Je veľmi pekné, že hviezda ako Pitt sa vzdá úlohy v inom filme len aby si zahral tu a treba uznať, že hral veľmi dobre, rozhnevaného vie hrať veľmi dobre. Trochu ma však sklamal film ako celok, nevedel som čo si mám myslieť, trochu umelé chcenie natočiť nadnárodný film sa vymklo z rúk. V závere som čakal, že dievča skočí z balkóna, nestalo sa, čudné. ()

..Anya

Kam se hrabou "Paříže a New Yorky, miluju tě" básnířské krásy plátna na strhující dramatický příběh o zemích, které jsou nám natolik vzdálené, že si snad ani nedokážeme představit, že bychom v nich mohli žít. ()

poli00

Film jsem shlédl s napětím a rozhodně ne z donucení. Zajímavé čtyři (tři) příběhy, které se ovšem nijak zásadně nedoplňovali, což je možná trochu škoda. Jedný v celku nezajímavý příběh byl ten Japonský, který si mě nijak výrazně nezískal ani přes svou tak trochu lehkou erotičnost. Celkově to špatné vůbec nebylo špatné a hvězdné obsazení neni na škodu nikdy. 80% ()

Pesosek

Zajímavé, působivé na druhou stranu poněkud nevyvážené. Propletení tří příběhů ubralo filmu na dynamičnosti a spádu, zato mě dokázalo udržet v napětí a očekávání. Jen příběh japonské dívky byl do filmu naroubován poněkud násilně a celkově filmu v mých očích ubral na kvalitě. Jinak je opravdu zajímavé drama, jež sleduje osud obyčejných lidí, nacházejících se v naprosto krajních , vyhrocených situacích, i když poněkud vykonstruovaně, což je další věc, jež mi hatí celkový dojem. Poslední výtka, závěrečná scéna v marockém Atlasu, po příletu vrtulníku, kdy Maročan odmítne peníze od Breda Pitta je velmi idealistická :D Jinak vše ostatní zvládnuté bravurně, slušných 80%. ()

HermyJane

Film mě absolutně nebavil. Děj nezaujal a trpěla jsem od začátku až do konce (divím se, že jsem se dodívala). Na takové téma asi nemám žaludek.... ()

anitae

Příběh marockých kluků mi hodně připomenul Lovce draků. Osud postřelené Američanky i mexické chůvy je mi blízký, depky hluchoněmé Japonky jdou trochu mimo mě. 3,5 * za propojení příběhu. ()

Gabretta

Pozvolna se odkrývající souvislost jednotlivých linií děje se mi moc líbila. Malý dotek Japonska s Marokem se přes USA přenese až do Mexika a společně vytvoří zajímavý příběh. V každé části zachycena jiná kultura a její střetávání s kulturou další. Japonsko s Mexikem mě zase tak nechytly, ale ta bezmoc Američanů v Maroku, ta pro mě byla nejpoutavější. A ta krásná hudba k tomu...! ()

AloeB

S Babel jako třetím filmem Iñárritovi Death trilogy jsem si dal načas a snad proto mě tolik neuchvátil jako 21 grams nebo Amores Perros. Přesto si však zakládám na tom, že je to výborný film s kvalitním hereckým ansámblem, kromě klasického Pitta nebo Blanchett jsem si zde všiml i Garcíi Bernala, který mě začíná (zvlášť po La mala educaciónú bavit čím dál víc. Opět zde figiruje Iñárritovo oblíbené propojení přiběhů, tentokrát mnohem volnější než v pevném celku Jednadvaceti gramů, nemyslím si ale, že by to nějak vadilo, každý z příběhů zde funguje sám za sebe a jejich spojení je jen bonus pro diváka, ze kterého si navíc může vzít nějaké poznatky (svědectví z japonských médií o událostech v Maroku). Jazyková stránka je také skvělá, líbí se mi využití čtyř různých, přestože japonština je zde pro postavu hluchoněmé dívky poněkud ochuzena. Sečteno podtrženo, jde tedy o dobré iñárritovské drama s mnoha specifickými prvky, které se ovšem v záplavě kvalitnějších dramat, potažmo tragédií, může lehce ztratit. ()

FeriusParfax

Film jsem si musela rozdělit na dvě poloviny. Šlo o vyprávění 4 příběhů. Čekala jsem o dost více. Bylo by záhodno, aby pribehy byly na konci propletené.  To se však nestalo. Nezaregistrovala jsem žádnou pořádnou zápletku, příběhy mě nebavily. Nejvíc mě ale naštvala spousta nezodpovězených otazek. Hlavní otázka zni, co napsala hluchoněmá dívka detektivovi na ten papírek???!!! Nesnáším nezodpovězené otazky. 2 hvězdičky dávám za divně zajimavy příběh hluchoněmé dívky a za herecké obsazení příběhu boháčů v Maroku. ()

AbelXavier

Kde se vzal tu se vzal. Vyborne, vyvazene dilko, ktere doplaci na datum uvedeni do kin, v boji s vetsimi kalibry se na nej jaksi pozapomnelo. Bredak nam nejak zestarnul, i tak se drzi sveho standartu, i kdyz o tohle zde vubec nejde. ()

Gardenboy

Nenachádzam slov. Záverečná klavírno huslová skladba mi dodnes znie v ušiach a krásne dramatické dejové linky s koncom, ktorý v jednej rozplače a v ďalšej zase poteší, v ďalšej je zase iný a nikdy nie je americky naivný, pretože IMHO takto by sa to aj mohlo stať. To je španielská produkcia ... to je Babel ... to je Iňárritu. Jeden z najlepších filmov, ktoré som mal možnosť vidieť. ()

marshall

Pane jo, to byla paráda. První film, co jsem od tohoto režiséra měl možnost vidět a teda nutno dodat, zážitek na celý život. Prolínání osudů několika lidí, podkreslené perfektním zvukovým doprovodem, střetání rozdílných civilizací a zvyků, smíšené se špetkou humoru a plnou hrstí smutných až děsivých sekvencí, vydává jedině za pět hvězdiček. Vřele doporučuji všem lidem (i takovým ignorantům, jako jsem já, co se týče Iňárritovy tvorby), opravdu nevíte, o co sami sebe okrádáte... ()

Chauncey

Je to jistě v několika ohledech výborný film. Báječní herci (především Rinko Kikuči mi zůstane dlouho v paměti), hudba, střih, originální příběh a hlavně bravurní režie. Ale nemůžu si pomoci, film mého srdce to není. Myslím, že "Babel" ztrácí ke konci potřebnou gradaci. V částech místy neobyčejně působivý, jako celek se u mne žádná emoce nedostavila. Každopádně je to daleko lepší film než "Crash", který nepochopitelně získal Oscara za rok 2005. ()

Chicagský tribunál pomýšlí na oscarové nominace

Chicagský tribunál pomýšlí na oscarové nominace

27.10.2020

Už skoro dva týdny na Netflixu sklízí veliký úspěch nejnovější snímek Aarona Sorkina, Chicagský tribunál. Historické drama popisuje události z Chicaga roku 1968, kdy sedm organizátorů protestních… (viac)

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)

Shia LaBeouf na odstřel?

Shia LaBeouf na odstřel?

14.08.2010

Vskutku podivuhodné spojení – Shia ve filmu australského drsňáka Johna Hillcoata, tvůrce Cesty a nelítostného kenguru-westernu Proposition? Ale ano. Prozatím nic není oficiální, ale údajně už spolu… (viac)