Film je tretím v poradí, na ktorom Alejandro González Iňárritu spolupracoval so scenáristom Guilleromom Arriagom. Rovnako, ako v predchádzajúcich spoločných dielach, aj tu sa náhodne prepletá niekoľko zdanlivo nesúvisiacich ľudských osudov. Americká dvojica Richard a Susan musí kvôli Susaninmu zdraviu predĺžiť pobyt v Maroku. Opatrovateľka Amelia sa bojí, že nestihne svadbu syna v Mexiku a rozhodne sa, že tam potajomky odíde aj s opatrovanými deťmi. V Japonsku rieši mladé hluchonemé dievča svoje psychické problémy...Film získal Cenu za réžiu na MFF v Cannes a viac ako 30 ďalších ocenení. (STV)

Spock

Další filmy, který musíte vidět? Asi ano. Nevím proč ale byl jsem před tím, než jsem ho viděl hodně skeptický, nevěřil jsem v jeho úspěch, nakonec se však ukázalo, že to bylo v celku neoprávněné. Budete se „bavit“, nenapadá mě vhodnější slovo. Další sonda do současné společnosti, vítejte v globálním světě. Jedna rodina jedna zbraň a tolik zdánlivě nepropojitelných osudů, které spojila. Sám nevím jaký byl hlavní záměr autorů, jestli snad chtěli někoho odsoudit, na něco poukázat nebo jen tak „plácli“ do tmy? Osobně bych si vsadil na tu kritiku, v každém ze čtyř příběhů je jí dost. Co mě nejvíce překvapilo? Zřejmě otevřenost některých scén, sebe uspokojování nebo močení do misky, proč ne. Budu si na to muset zvyknout. Bohužel mě ovšem hlavní dějová linie točící se kolem postřelení příliš nezaujala, jasně vyhrál příběh němé dívky a to na celé čáře, možná by si zasloužil samostatný film. Osobně bych viděl jako šťastnější zúžit zájmový záběr filmu jen na určité téma bez návazností na tolik dalších vedlejších příběhů a nesnažit se být tak velkorysý, nakonec to je kontraproduktivní. Takže sečteno podtrženo, nic převratného, jen další variace na to jak „nespravedlivý“ je současný globální svět. ()

cross

Dobrý a zajímavý film, který mě poutavě zaujal ale přesto nedokázal bezmezně vtáhnout do příběhu... A to i přesto že jsem všem prezentovaným příběhům "ze života" dokonale porozumněl a jakoby se všemi hrdiny vnitřně soucítil... Když opomenu hromadu neznámých herců, velmi mě potěšil také Brad Pitt (s dokonale utrápeným obličejem...) a celková provázanost koncepce příběhů, ukazující celému filmovému světu odvěkou pravdu, že zbraně jsou záhubou lidstva... Nerozumím však bezmeznému obdivování doprovodné hudby, která podle mě byla až na pár drobných chvilek více než nepovedená... Babel zůstal někde na půl cesty a to je u podobných filmů velká škoda... Důvod ale bohužel neznám - je interní záležitostí....***1/2 ()

horacko

Unikátne prepojenie štyroch príbehov. A ktorý z nich ma zaujal najviac? No musím odpovedať, že všetky rovnako. Pretože, keď som uvidel to nádherné finále tohto filmu, tak som si uvedomil, že ani jeden z tých príbehov v tom filme nesmel chýbať. ()

huli601

Úplne som ten film nepochopil, že čo symbolizuje. Pekné príbehy rôznych postáv, ale aj tak v tom nevidím veľmi žiadnu pointu. Tento film mi nič extra nedal. Čakal som asi viac. ()

D28

Autenticky podané a veľmi pôsobivo zahrané, skrátka začala som to pozerať unavená a prebralo ma to dokonale.Film, pri ktorom si človek uvedomuje krehkosť ľudskej existencie, vzťahov a konania a nemenil by so žiadnym hrdinom príbehu.Plusom je i to, že jednou s mnohých emócií sprevádzajúcich túto drámu je radosť z toho, že žijem tu, na našom zlatom nudnom Slovensku. ()

Autogram

Ako môže mávnutie motýlích krídel v Japonsku vyvolať búrku v Európe, tak môže dar z vďaky spôsobiť rad nešťastných udalostí po celom svete. V prípade tohto filmu takmer až prehnane, ale dramaticky a pocitovo veľmi dobre zvládnuté. Príbehy dômyselne nechronologicky podané sa postupne spájajú, len dlhšie trvá, kým sa k ostatným pripojí aj mierne nesúvisiaci príbeh s nepočujúcou trochu nadržanou japonskou tínedžerkou. Ale jej drogový úlet v tichu na burácajúcej diskotéke mal niečo do seba. Brad Pitt aj s Cate sa ocitli tak trochu vo vedľajšej úlohe, a dali vyniknúť ostatným menším hviezdam. ()

J-o-k-e-r

Trochu mi to připomínalo film Crash nebo režisérův dřívější počin 21 gramů. Ale předchozím filmům se Babel zřejmě nevyrovná. Emocionální stránka zde netlačí tolik, I když propojení 4 dějových linií je opět úžasná a je napínavé čekat jak do sebe jednotlivé dílky skládačky zapadnou. B. Pitt opět exceluje! ()

Gunslinger

Myslím že samotné tie príbehy by stáli za pozretie, ale dokopy dávajú dokonale poprepletaný celok, ktorý tak nesmrdí "osudovosťou" ako to bolo vo filme Crash.. Taktiež sa mi páčilo že jednotlivé scény neboli v časovej súslednosti.. ()

Madlene

Jeden z nejlepších filmů poslední doby a skutečná jednička mezi filmy A.G. Ińárritu. Nemám co bych snímku vytkla. Postavy byly tak skutečné a pravdivé, že to při sledování bralo dech... ()

P1tr

Mnohými vychvalovaný film, který mě v kině jako jediný za poslední dobu dokázal přemýšlet a nebezpečně se přibližovat spánku. Ačkoliv mám problémy usnout, díky Babelu jsem zjistil, že tak špatně na tom ještě nejsem, neboť jsem byl okamžitě připraven se zasnít....zasnít se o nějakém jiném, kratším, intenzivnějším a záživnějším filmu, který by mě udržel mezi nespícími. ()

Philoun1

Provedením je to hodně podobné 21 gramům, poznal sem to a ani sem nevěděl, že je to od stejných tvůrců. Film je složen z několika různých příběhů, které se nakonec propletou a utvoří spolu silný příběh. Dobrý film s naprosto přirozenými herci podávajícími skvělé výkony, ale přesto na 21 gramů to nemá. ()

Borat

Alejandro González Ińárritu dokázal, že umí natáčet kvalitní kousky (to konec konců ukazuje i jeho profil http://www.csfd.cz/reziser/3625-gonzalez-iarritu-alejandro/ ). Babel je film přehrávající tři nenápadně se propojující životní události na jiných světadílech. Film je napínavý a chytrý. Herecké výkony nezaostávají. Tomuto filmu bych udělil Oscara za rok 2007 (i když jsem ho přál taky konečně Scorsesemu).|91%| ()

Almásy

osekat na 117 minut, vypustit zopar zbytocnosti, odpustit si par frigidnych scen tvariacich sa ako emocionalne vrcholy (ale na tu scenu kedy amelia hlada na pusti deti nikdy nezabudnem) a osobne dorucim Innarituovi oscara za reziu aj film. inac vynikajuce herecke vykony, hudba a nesmierne silny pribeh. ()

Josefin

Nevím, prostě nevím čím to je, ale mě zatím El Negro nepřesvědčil a jeho tvorba mě neuchvacuje. Uvidím jestli mě nějakým dílkem dostane do kolen. ()

Fony

Iñárritu se snaží být osobní, intimní a lidský. Bohužel, jeho osudovost zde, v porovnání s filmem 21 gramů, na mě vůbec nepůsobí. Naopak ve mě zanechává pocit prázdnoty a hromadu povrchní nudy. ()

giovanni3

Nevím vůbec mne to nenadchlo, a to jsme očekával slabší ,,odvar,, 21 gramů a tedy útok někam k 4* ... Přišlo mi to jako dobrý film po stránce kamery, prostředí, herců, hudebního podkladu atd.. , ale po stránce scénáře nic moc. Japonská linie byla vcelku zajímavá, ale vlastně kdyby tam nebyla tak pointa bude pořád totožná a víc spjatá. Prostě to Japonsko mi přišlo takové uměle ,,naroubované,, a klidně by si samo o sobě zasloužilo film. Zklamání a pouhé 3z5 ()

DeathTheKid

Jednoznačným trnem v oku je zde japonský příběh. Nechápu, proč vůbec byl ve filmu? Kdyby ho vystřihli a dali jen Mexiko s Marokem a i kdyby to trvalo hodinu a 10 minut, tak budu uvažovat o pěti hvězdičkách. Chtěl bych i přes ten trn dát alespoň 4 hvězdy, ale prostě mi to něco nedovoluje. Jinak bych chtěl dodat, že je tam moc pěkně znázorněná situace dětí, tím myslím, že neví co by dělali, tak střílí po autech. A tak samo musím pochválit nastínění emocí při volání o pomoc, takovou situaci nepřeji nikomu. K filmu jako celkově - škoda. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

standsiller

Výnimočne ľudsky natočený film s perfektnou výpravou, hudbou a atmosférou. Niekedy sa možno zdalo , že tých zvratov je aj príliš, ale veci sa nedejú na pár metroch štvorcových. Zem zas nie je natoľko veľká , aby dokázala roztrúsiť ľudí natoľko , že sa ich osudy nikdy nepretnú. Veľmi dobrá práca. ()

NALBERTik

Pro mě osobne né tak působivé jako 21gramů či Amores Peros. 21gramů bych hodnotil z této trilogie každopádně nejlíp, BABEL naopak nejhůř. Potřetí za sebou propletení osudů cizích lidí je uz skrátka možná moc, navíc dějovje a pro mě hlavně emocionálně se to 21 gramům ani zdaleka nepřiblížilo... Jinak samozřejmě natočené, ozvučené a zahrané perfektně, zaujala mne ta stará MArokánka, podávající postřelené ženě opium :) ()

Chicagský tribunál pomýšlí na oscarové nominace

Chicagský tribunál pomýšlí na oscarové nominace

27.10.2020

Už skoro dva týdny na Netflixu sklízí veliký úspěch nejnovější snímek Aarona Sorkina, Chicagský tribunál. Historické drama popisuje události z Chicaga roku 1968, kdy sedm organizátorů protestních… (viac)

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)

Shia LaBeouf na odstřel?

Shia LaBeouf na odstřel?

14.08.2010

Vskutku podivuhodné spojení – Shia ve filmu australského drsňáka Johna Hillcoata, tvůrce Cesty a nelítostného kenguru-westernu Proposition? Ale ano. Prozatím nic není oficiální, ale údajně už spolu… (viac)