Film je tretím v poradí, na ktorom Alejandro González Iňárritu spolupracoval so scenáristom Guilleromom Arriagom. Rovnako, ako v predchádzajúcich spoločných dielach, aj tu sa náhodne prepletá niekoľko zdanlivo nesúvisiacich ľudských osudov. Americká dvojica Richard a Susan musí kvôli Susaninmu zdraviu predĺžiť pobyt v Maroku. Opatrovateľka Amelia sa bojí, že nestihne svadbu syna v Mexiku a rozhodne sa, že tam potajomky odíde aj s opatrovanými deťmi. V Japonsku rieši mladé hluchonemé dievča svoje psychické problémy...Film získal Cenu za réžiu na MFF v Cannes a viac ako 30 ďalších ocenení. (STV)

Honzad007

Význam japonské části filmu mi zůstává neodhalen a bohužel mi tak celý dojem z precizně natočeného a zahraného filmu zkazil. Výborná propojenost příběhů dvou mladých chlapců, manželského páru a jejich dětí společně s chůvou, jež mě do děje vtáhla a dlouho nepouštěla. Z prostředí vesnice mrazilo, z beznaděje a zmaru přehodné chůvy, která udělala jednu hloupou chybu, ještě víc. FIlm krásně navazuje otázky, nechává je otevřené a nezodpoví úplně, přesně tak by to mělo být. Pak ale na scénu opět vyjede hluchá Japonka, jejiž příběh by možná stál za samostatný film, ale tady nuceným spojením v podobě darované zbraně pouze ruší a ničí atmosféru danou zmiňovanými aspekty. Naprosto potírá smysl filmu, kazí velmi pevně položené základy a dotlačí moje hodnocení tam, kde si to Pitt, Blanchett a vlastně ani Ińarritu vůbec nezaslouží. ()

@nthr4X

Pěkné drama, škoda jen, že příběh z Japonska je tam podle mě tak trochu navíc. I když úzce souvisí s ostatním děním okolo tak zbytečně dělá pak film dlouhým. ()

Flamik

stejně jako amores perros a 21 gramů velmi propracovaný a vymyšlený film. Ovšem na mě ty seřazený střípky několika propletených příběhů tolik neplatěj. Třeba je na to zapotřebí kouknout víckrát, ale to moc reálně nevidím.. ()

Nyanka

Zbytečně dlouhej film, kterej, kdyby se zkrátil, tak by to nebylo ono. Nejvíc mě přitahoval příběh Chieki, kterej by jako film vystačil sám za sebe, kdyby ovšem skočila. ()

brutnikita

Tempo vyprávění pomalé, seznámení s jednotlivými postavami pouze povrchní, takže není možné se do filmu "dostat", sdílet nějaké pocity, film vás prostě nezasáhne.. Navíc děj předvídatelný. Po výborných 21 gramech mírné zklamání.. 3 a kousek * ()

jessic

Mozaika čtyř příběhů ze tří kontintů, které jsou více či méně propojené a navzájem umocňují jeden druhý. Provázanost jednotlivých osudů nepůsobí křečovitě a vykonstruovaně, jako v některých podobných filmech. Rozdílné prostředí ještě zvýrazňuje působivost globálního propojení - mexická svatba, vyprahlé Maroko, hypermoderní Tokio... Působivé, ale syrové Amores mě zasáhlo více. ()

MorraEddie

Babel je pro mě asi nejslabším dílem v porovnáním s Amores Peros a 21 Gramů,ale i tak se znovu jedená o bravurní mozaiku lidských osudů. ()

petr.al

Jedna lovecká puška, jedna zbloudilá střela a pan režisér Iñárritu začíná tkát oku lahodící sítě z mezilidských vztahů. Počínaje Marokem, plavným skokem přes Mexiko s doskočištěm v Japonsku. Zdánlivě nesouvisející spletenec má tu a tam svá slabší místa (japonská část, jakoby ke zbývající trojici příběhů tak úplně nepatřila), nicméně i tak je síť mexického filmového kouzelníka natolik pevná, že jsem se do ní vcelku snadno chytil a dodávám RÁD. Režisér, scénárista, kameraman, skladatel, herci, neherci,.....snad i catering, nikdo si nepřekážel, žádný si nehrál na vlastním hřišti exhibice, všichni tahali za jedno pevné vlákno. P.S. Spoiler. Točit Babel von Trier, tak Blanchett kulku nepřežije, Japonečka skočí z balkónu a dětičky zahynou v poušti na dehydrataci. ()

r007

Neskutečně silný příběh, který nenechá diváka ani na okamžik vydechnout. Sledovala jsem tři příběhy, z nichž nejsilnější byl pro mě příběh dvou bratrů, nejslabší pak příběh hluchoněmé dívky, i když herecky možná její představitelka trochu vyčnívala nad ostatní. Škoda toho závěru, nabízelo se buď že skočí nebo se dozvíme, co bylo v tom dopise. Nestalo se ani jedno ani druhé a tak závěr malinko pokulhával za celým filmem. I tak 5 hvězd. ()

Radek273

Téééda, to byla ale nuda! Originální rozhodně, ale na druhou stranu směsice 4 dějových linií, jedné průměrnější než té další. Vlastně ani postavy nebyly nikterak výrazné, možná až na dvojici Pitt-Blanchetová (od které se to ovšem dalo čekat). Každopádně nesourodá změť, která se přes vůli snaží prosadit, ale nemá čím! ()

Auguscotty

Iñárritu dokončil svoju trilógiu vo veľkom. Amores Perros, 21 Grams a aj Babel sú dojímavé drámy, kde jedna nešťastná náhoda navždy zmení osudy niekoľkých ľudí. Film Babel je o čosi ambicióznejší a ukazuje nám osudy rôznych postáv z rôznych kútov a kultúr sveta, ako sa opäť jedným neopatrením zmenia životy týchto ľudí. Keďže majú tieto kultúry iné zvyky, tradície a najmä jazyk, režisér Iñárritu sa rozhodol vytýčiť aspekt nedostatočnej komunikácie (resp. jej zlyhanie) tým, že postavy sú buď od seba buď náročky vzdialené, prípadne sa objavujú celé pasáže, kde sa postavy objavujú osamelé v pustatinách. Už samotný názov Babel/Babylon si akosi žiada evokovať vo filme nedorozumenia či nepochopenia. Herecké výkony sú ako obvykle výborné a strih medzi scénami ma až tak nemiatol ako tomu bolo pri filme 21 Grams. Za mňa veľmi vydarený film. ()

Horác

To jsem dal zase nějakýmu filmu hodně uzrát, než jsem se na něj podíval. Skoro dvacet let od uvedení. Nicméně, ten správný čas přišel a já se nechal zasáhnout. A pomalost i syrovost filmu jsem si nechal pěkně trpělivě zalézt pod kůži. Došlo k prolnutí a mohu říct, že tohle byl pro mě fakt intenzivní zážitek. ()

ThereskaD

Tenhle film se mi zdál skvělý, cítila jsem z něj všechny ty emoce, prožívala osudy jeho hrdinů a měla svírání na srdci. Ty linky mimo Japonské pracují s motivem "motýlích křídel", kdy jedna vůbec ne zle myšlená klukovina spustí lavinu, která zasáhne tolik lidských osudů. Hltala jsem film od začátku do konce, tohle je pro mě 5* film. ()

F2003F

Zvláštna rádoby skladačka ústiaca do skľúčene strhujúceho finále tváriac sa nasilu príliš prepletene, kvôli čomu nedokáže podať ani jednu líniu poriadne v emočnom efekte. Dejové nezrovnalosti sa odrážajú na slabšom scenári vyvažovanom skvelými výkonmi všetkých zúčastnených. Ale, že pre týchto 5min na obraze Brad odmietol úlohu v skvostnom Departed… Babel oplýva najmä krásne rukopisnou réžiu, všetko ostatné je na ňom druhoradé. Príbeh pôsobí pritiahnuto a vzhľadom na dĺžku si vôbec neudržuje svoje sebou samým stanovené tempo, vždy bezohľadne skáče medzi prostrediami v snahe vytvoriť lepší pohľad na neprimerané ľudské rozhodnutia s dôrazom ich následky. ()

mess

Musím sa priznať že zo začiatku ma tento film dosť nudil, ale po pol hodinke, keď sa jednotlivé príbehy začali prelínať film nabral na obrátkach. Koniec bol naozaj originálny a aj preto 4* ()

Chicagský tribunál pomýšlí na oscarové nominace

Chicagský tribunál pomýšlí na oscarové nominace

27.10.2020

Už skoro dva týdny na Netflixu sklízí veliký úspěch nejnovější snímek Aarona Sorkina, Chicagský tribunál. Historické drama popisuje události z Chicaga roku 1968, kdy sedm organizátorů protestních… (viac)

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)

Shia LaBeouf na odstřel?

Shia LaBeouf na odstřel?

14.08.2010

Vskutku podivuhodné spojení – Shia ve filmu australského drsňáka Johna Hillcoata, tvůrce Cesty a nelítostného kenguru-westernu Proposition? Ale ano. Prozatím nic není oficiální, ale údajně už spolu… (viac)