Prison Break: Útek z väzenia

• Česko Útěk z vězení (viac)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Dominic Purcell, Wentworth Miller, Robert Knepper, Amaury Nolasco, Sarah Wayne Callies, William Fichtner, Wade Williams, Peter Stormare, Rockmond Dunbar (viac)

whass

Překvapivě skvělý seriál z vězenského prostředí.Líbil se mi hlavně herecký výkon T-BAGA, Dominica Purcella a hlavne Michaela Scofielda a celkova napínavost celého děje.Myslím si že i další série jsou výborné možná až na nepodstatnou trojku které bych dal tak tři hvězdy.Tady je to ale jasně za 5! ()

psycholog

Seriál, který jsem zpočátku zbožňoval za skvělý nápad.První série byla nad moje očekávání, měla veliký spád v ději(i když některé situace byly až moc vykonstruované a moc drželi diváka v napětí, co se stane dále). T-Bag pro mně jasná dominanta, lump který se snaží s plných sil nějak poškodit hlavní partu v čele s Michaelem- i když tušíme že hlavně michael je ten, který T-Bageka nejvíce nasírá. V druhé sérii, to začlo opadávat, scénáristická nenažranost nabírala nových rozměrů a vůbec celkový nadšený dojem z první řady začal opadávat. Třetí série už bohužel jenom dokumentovala, že americká tvorba neví , kdy je správné zakončit seriál:(.... podle mně už mělo vše vyrozuzlit v první řadě. Šlo to pěkně z kopce. Čtrvtá séria jakoby nebyla a dávám 4 hvězdy za první tři série což je 5 za 1. 4 za 2. a 3 za 3. celkově 4. ()

masasour

První série se mi vžila tak do žil, že jí musim dát 100%, protože její postupná gradace, napětí a promyšlenost, mě donutila skouknout celou séri za tři dny. Každý díl jsem sledoval s otevřenou pusou a bál jsem se o různé postavy, které jsou skvěle zahrané, hlavně charismatický Michael Scofield ( Wentworth Miller), který hraje svou postavu opravdu výborně a těšim se na nějaký jeho pořádný celovečerák. I ostatní postavy jsou výborně zahrané. I když se postupně může zdát, že by se první série mohla vejít klidně do 13 dílů, její natahovanost jí odpustíte díky skvělým zápletkám a genialnímu útěku z Fox River.........Druhá série má tu smůlu že se odehrává mimo věznici a už neni tak zábavná. Do 9 dílu je to na 85%, ale pak už jsou zápletky neohrabané, nelogické a zbytečně natahované. Ale já pořád schutí sledoval kdo s osmičky uprchlíků přežije. Konec je úplně postavený na hlavu a jde vidět zbytečná natahovanost seriálu. Vyzdvihnou ale musim novou postavu Mahoneho (William Fichtner)- prostě dokonale zahraný záporák......70%. Třetí série se odehrává opět ve věznici, která nese název Sona. Tady dostal seriál druhý dech a skoro dosahuje kvalit dokonalé první série. Nové postavy jsou opět dobré, zápletky jsou zajímavé a konečný útěk ze Sony je zase napínavý. Co víc si přát....95%. Poslední čtvrtá série je zatim na podobné úrovni jako série druhá. Žádný zázrak, hold neni tak zábavné likvidovat oraganizaci...zatim 75%. ()

myst3ry

První série je totální bomba. Druhá je trošku slabší, ale pořád se dá. Třetí je takový remake první série - neurazí, ale ani nenadchne. Čtvrtá je pro mě tak trošku "wtf?" a pohybuje se pomalu někde na hranici odpadu... ()

MIK27

První série ***** Druhá série **** Třetí série ** Čtvrtá serie odpad! Kdyby seriál ukončili útěkem z USA neměl bych jedinou námitku. Poslední série je předvídatelná, nelogická, bez napětí a celkově tedy ztáta času. ()

Marshal22

Jediný seriál, který jsem sledoval poctivě, který byl moji denní drogou. Dokonce jsem celý den nevylezl z bytu abych viděl díly dopředu. Velice propracované. Smekám klobouk, jak před režijí , tak před Wentworthem Millerem. Jeden z nejlepších seriálu 20. století. ()

jurijuri

Bohužial po vinikajúcej prvej sérií sa zjavila o jeden stupienok horšia druhá a po nej ešte horšia tretia. Štvrtú sériu som už ani nezačal pozerať. Prvej sérií by som dal bez zaváhania 5 hviezd, ale ten zvyšok. ()

J.Bonnie

Ne a ne a ne. Slyšela jsem jen a jen chválu a samé nadšení, přesto jsem si dávala hodně na čas, než jsem začala prison-breakovat. Možná za to mohl dabing, který obvykle moc nesnáším, ale první série mě časem už opravdu dost otravovala, druhá a třetí mi přišly o něco lepší (mým nejnovějším snem je podívat se někdy do Panamy:) a o čtvrté se snad nebudu ani zmiňovat. Naprostá bezvýchodnost, která postihla scénáristy a ti se z ní snažili dostat "obživlou" matkou a podobnými gegy... to ne. A poslední díl byl absolutní a naprosté zklamání (přece jen jsem chtěla věřit, že VŠE dobře dopadne po tom celém utrpení - jak mém, tak jejich)... takže tohle už never more a opět se vracím (už po xté) ke svým milovaným Friends :) ()

keenny

Geniálne, premyslené a neuveriteľne napínavé. Wentworth Miller ako génius Michael Scofield predviedol svetu dokonalé analytické zmýšľanie pri hľadaní cesty von. Seriál ma chytil hneď na začiatku a každou ďalšou časťou sa moja chtivosť po ďalších len stupňovala. Obe hlavné postavy sú perfektne zohraté, Michael ako rozum s detailne premyslenými plánmi a Lincoln ako telo, ktoré koná, keď treba. Ako už spomenuli ostatní, prvé 2 série výborné, zvyšné už nie tak sto percentné. Výborný soundtrack , ktorý pravidelne počúvam dodnes. ()

Socirel

První sezona skvělá,nabízí netradiční pohled do vězenského prostředí, Námět sice neposkytuje dost prostoru, ale tvůrci se s tím popasovali skvěle. Herci jsou sympatičtí a svou práci odvádějí skvěle. Když se naši hlavní hrdinové dostanou z vězení seriál už ztrácí na kvalitě, zbytečně se komplikuje a natahuje. ()

Otakara

1.série super. S tetováním si dali super práci, vězeňský prostředí ukázali pěkně barvitě. Líbilo se mi i to "oťukávání" Sary a Michaela. 2. série průměr. Ke konci už docházely nápady. Paul Kellerman ukázal, že i největší grázl může bejt najednou hodným. Nejlepší byla scéna, kdy Michael s Lincem natočí video, aby dali Saře vzkaz - to "čtení" z gest. Linc mi začíná vadit. A Billymu Kimovi bych dala pěstí v každý scéně. 3. série - opravdu je to PRISON break - nejlepší díly se odehrávají ve vězení. I tady už to moc protáhli, ale vězení se mi fakt líbilo. Docela dobrej systém. 4. série mi už přišla chvílema jako tápání.... Samozřejmě mezi moje oblíbený postavy patři Michael, Mahone a T-Bag (on i toho grázla hraje roztomile :D). ()

darmik

Prison break je jednim z nejlepsich serialu co jsem kdy videl... a mrzi me ze to plati pouze pro prvni sezonu. Druha se jeste dala ale slo to z kopce, ke konci uz bylo zcela zrejme ze pouze zdimaji penize ze slavy prvni rady... ()

nalevka

Další ze seriálů, který měl skončit 1. nebo 2. seriíí... Třetí sérii jsem dokoukal s velkou nechutí a čtvrtou už jsem radši ani nespuštěl, slepovaná obdoba LOST. Každopádně za první 2 série si 4* zaslouží. :) ()

ShaThyc

Veľa som od toho neočakával, ale po zhliadnutí prvého dielu ma to zaujalo a pustil som si ďalší. Potom ma to bavilo diel od dielu viac a viac, každý diel prvej série som pozeral v napätí, ani sekundu som sa nenudil, bolo to proste dokonalé a ja som sa takmer nezastavil v pozeraní. Druhá séria bola o niečo málo slabšia ako prvá, ale z napätia neubudlo. Tretia séria ma najprv trocha zaskočila, nečakal som niečo takéto, ale potom sa mi zapáčila aj tá. Štvrtá séria, asi polovica super, niektoré diely, ale boli aj trocha nudné z čoho som bol sklamaný, ale nemohlo mi to pokaziť dojem zo seriálu a patrí medzi tie najlepšie. ()

Abcbc

Seriál, který by se měl jmenovat 'Majkle!!!!', protože mi přišlo, že zde nejde o nic jiného než o bezduché řvaní jména hlavní postavy... Dobře, když zavřu obě oči, příběh mohl dopadnout hůře... Ale necjápu, jak se tomuto seriálu mohlo dostat takového úspěchu! ()

matador88

Tento serial su vlastne 4 rozne serialy (serie) spojene za seba. Prva seria ma na prve pozretie dychberuce tempo a neobycajny styl. Naozaj sa clovek nenudi. Prijemne prekvapenie. (Pri druhom pozreti si uz clovek vsima viac detailov a vela veci v deji skripe a logika dostava zabrat, pri prvom to nie je take viditelne a toho sa drzim). 5* aj s ohladom na pociatocne prekvapenie. Druha seria by uz mala byt slaba, ved uz nie su vo vezeni, takze cela myslienka (a podla nej aj nazov) by mala byt mimo hru. Na rozdiel od mnohych komentarov si vsak praveze myslim, ze to tak nie je. Dvojka ma super tempo a ja som sa pri nej nenudil. (Svoje urcite urobil aj agent Kellerman.). U mna bez problemov 4* Pad prichadza v tretej serii. Je to taky blabol, ze som pravdepodobne nevidel ani cely dej kazdej casti. Naozaj odpad. No a potom prichadza stvorka, ktoru clovek skusi bez nadeje. A cuduj sa svete, ona chyta druhy dych! Bohuzial, cca od polky je vsetkych tych komplikacii, prekazok, podmienok zvratov atd. jedoducho privela. Da sa to dopozerat, ale vela veci uz ide na nervy. 3* aj s ohladom na to, ze sa vyriesia vsetky otazky. ()

Gr3nD

Toto je seriál premyslený a dokonalý. Prvé tri série boli úžasné.Ale nechápem načo tak idiotsky vymysleli štvrtú. ()

ogy86

Tolik nervů, dějových zvratů a napínavých situací. Člověk si nemohl při sledování ani na chvíli oddechnout a pořád musel být v pozoru... Tento seriál mám opravdu rád. Především první tři série byly skvělé. Neustále se něco dělo, hlavní hrdina byl vždy o krok před před dozorci a pronásledovateli. Vše měl dokonale promyšlené. Celý seriál navíc okořenily výborné herecké výkony a skvěle napsané postavy. Čtvrtá série už byla trochu překombinovaná a ten závěr si mohli tvůrci odpustit. Ale ano, tento seriál je narozdíl od spousty jiných řádně ukončen (no, řádně. Ten přechod mezi závěrečným dílem čtvrté řady a Final Breakem působil dosti divně), takže celkově rád ponechávám plný počet. Prison Break na seznam mých nejoblíbenějších seriálů rozhodně patří. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

13.06.2011

Je to zajímavá kombinace jmen. Kultovní korejský tvůrce Chan-wook Park na postu režiséra, Tony a Ridley Scottovi jako producenti a... hvězda seriálu Prison Break Wentworth Miller jako autor scénáře.… (viac)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů

28.02.2008

Dva Jasonové, ačkoli každý z úplně jiného soudku, se setkali v této novince, která k vám přijíždí za kvílení pneumatik a skřípotu drceného plechu ;-). Především je tu Jason Statham, který dostal… (viac)

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

05.08.2007

Přesněji řečeno, on to poslední slovo napsal a taky k tomu něco nakreslil. Jeho poznámky a storyboardy k nikdy nenatočenému dobrodružnému filmu Yucatan byly nalezeny už před nějakým časem a ve studiu… (viac)

Edward Norton bude naštvaný a zelený

Edward Norton bude naštvaný a zelený

19.04.2007

Edward Norton a comics? Zní vám to jako nesmysl? Inu, filmová branže občas přináší opravdová překvapení, nejen remaky starých hororů a adaptace dětských fantasy bestsellerů. Když se studio Universal… (viac)