Prison Break: Útek z väzenia - Návrat

(séria)

Hrdinové legendárního akčního seriálu jsou zpátky. Připravte se na dosud největší Útěk z vězení! Všechno začalo, když byl nevinný muž odsouzen k smrti. Jeho geniální bratr, o kterém neměl nikdo tušení, se nechal schválně zavřít za mříže, aby mu pomohl utéct. Vymyslel kvůli tomu složitě propracovaný plán a překonal řadu nečekaných překážek. Po letech strávených za mřížemi, na útěku a v boji proti konspiracím tajných organizací nakonec našli hrdinové svobodu. Bohužel Michael (Wentworth Miller) zemřel. Ale teď se vynořily zvláštní informace, že je ve skutečnosti naživu! Sedm let poté se objevil pod cizím jménem zavřený v nejobávanějším vězení v Jemenu. V zemi zuří krvavá válka a Michaelův bratr Lincoln (Dominic Purcell) i dřívější spoluvězeň C-Note (Rockmond Dunbar) riskují životy, aby ho zachránili. Zpátky do akce se vrací také další bývalí trestanci z věznice Fox River – sympatický dobrák Sucre (Amaury Nolasco) a oblíbený psychopat T-Bag (Robert Knepper). Bývalou Michaelovu manželku Saru (Sarah Wayne Calliesovou), která se znovu vdala, mezitím v Americe ohrožují agenti tajné organizace Poseidon. Jak se Michael dostal do vězení v Jemenu? Podaří se ho zachránit? A jak to, že je vůbec naživu? (TV Prima)

Fordzy

Hlavní pozitivum vidím v tom, že pátá série není taková sračka jako byla čtvrtá série. Oživení Michaela je kupodivu vysvětleno smysluplně a do čtvrtého dílu je i celá zápletka dobře vystavěna a ukrutně zábavná, ale bohužel od pátého dílu se hrdinové dostanou z vězení a začíná scénáristická neschopnost a trapnost ve velkém stylu. ()

claudel

Kultovní seriál se nám po letech vrátil a snažil se, abychom zapomněli na zpackanou a překombinovanou čtvrtou sérii. Jede se tedy zase od nuly, vrací se část staré party, dokonce někteří i z druhé série a naopak chybí výrazná postava Mahone. Scénáristé si dali celkem záležet, aby fanouškům osvětlili návrat zesnulé postavy a současně, aby správně zahráli na nostalgickou notu, kdy jsme první sérii sjížděli do ranních hodin. Musím říct, že se jim celkem povedlo zapomenout na nepovedenou čtvrtou sérii a nabídli docela slušnou akční a napínavou zábavu. Mně jen vadí až příliš se nabízející základní zvrat a občas až příliš nereálné situace. Ale klidně se podívám na šestou sérii, ale prosím, ať se vrátí Mahone... ()

PAVEK

Čtvrtou hvězdičku dávám ryze z nostalgie. Na celé sérii bylo vidět, že autoři zjevně neměli peněz na rozhazování, navíc původně měla mít tato řada deset dílů, avšak skončila s devíti. Nelogičností oproti předchozím řadám ještě přibylo, ale na to jsme u seriálu zvyklí. Nejlepší postavou rozhodně T-Bag, u jeho scén mě ta nostalgie a vzpomínky na původní řady zasáhly nejvíce. Michael si odehrál svoje, Lincoln taktéž. Hodně tomu chyběl Mahone. I přes všechny výtky bych uvítal další řadu. Ostatně herci, Scheuring a i představitelé FOXu se vyjádřili v tom smyslu, že se další řada (řady) konat mohou. Jo a pevně věřím tomu, že Kellermana ještě uvidíme. Přeci jenom, žádný záběr na mrtvé tělo tu nebyl, a tohle je Prison Break :P ()

Spiker01

Tolik let jsme žili v domnění, že tvůrci skoro zabili jeden ze dvou nejoblíbenějších seriálů, které jsem kdy sledoval, pak zčistajasna ohlásili comeback...a to čekání se rozhodně vyplatilo. Tvůrci si dali tu práci uklidit ten bordel, co se děl od třetí série. Napodobit kvalitu první série je úkol takřka nemožný, ovšem Dominic Purcell s mým velkým oblíbencem Wentworthem Millerem evidentně na place seriálového Flashe nelenili a řekli si, že ten návrat musí stát za to. Vrátila se spousta vedlejších oblíbených postav, i když někteří by si zasloužili více prostoru, ale co je důležitější, na každý díl se dobře koukalo a ač mě to pořádně až do konce nestrhlo, překvapilo mě, že jsou i tací, kteří jsou z nové série nadšení a ty ohlasy se určitě započtou sequelu k dobru. Je to možná dáno i určitou připosraností Foxů s odklepnutím pouze 9-dílné minisérie, kde ale nebylo tolik prostoru na natahování, jak jsem kritizoval tehdy u čtvrté série, a zkrátka to pěkně uteklo a uzavřelo se bez zbytečného cliffhangeru, což se dneska sakra cení. Foxové se sice co se týče sledovanosti malinko spálili, ale pokud se ještě někdy za pár let, když ne hned ten další, dočkáme třebas takovéhle podobné minisérie a ne klasické mnohadílné, budu opět rád u toho...8/10 ()

SaNcHeZ_cz

Byl jsem fanouškem téhle podívané i přes její upadajíc kvalitu s každou další sérií. To co ovšem tvůrci předvedli s tímhle návratem předčilo i má divoká očekávání. Absolutně nechápu to nadšení z téhle devítidílné minisérie, která nemá snad jediný moment, kvůli kterému by stálo za to ji doporučit (a jeden relativně slušný twist těch necelých sedm hodin fakt nezachrání). Již od první části se jedná o neustálé motání nepravděpodobných zvratů, absurdních konstruktů (i na poměry série) a neskutečně neobratně vykonstruovaného šlapání vody, kde snad tvůrci doufají v to, že když se nahodí pár aktuálních témat, nikdo si nevšimne, že vlastně neví, co dělají. Tohle fakt ne. Tupé, nudné, špatně zahrané a ještě hůře napsané. S každým dalším dílem klesá tenhle návrat do větší a větší břečky, jen aby v závěrečné epizodě v tom všem věrným fanouškům, kteří to dotáhli až tak daleko, pěkně vymáchal obličej. ()

• Wentworth Miller (Michael Scofield) a Dominic Purcell (Lincoln Burrows) sú veľmi blízki priatelia v reálnom živote. Okrem toho, že si spolu zahrali už v seriáloch Flash (od r. 2014) a v spin-offe Legendy zítřka (od r. 2016), sú zodpovední za vznik 5. série Prison Breaku. Prišiel s tým Purcell, ktorý navrhol reštart série Millerovi. Tomu sa nápad pozdával natoľko, že s ním zašiel do TV Fox, aká dala myšlienke zelenú. (Martin12500)
  • Natáčanie sa začalo 7. apríla 2016 a skončilo 11. júla 2016. (Martin12500)