Prison Break: Útek z väzenia - Série 1

(séria)
USA, (2005–2006), 15 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Dominic Purcell, Wentworth Miller, Robin Tunney, Amaury Nolasco, Marshall Allman, Peter Stormare, Wade Williams, Sarah Wayne Callies, Rockmond Dunbar (viac)

Stavební inženýr se rozhodne vysvobodit bratra z vězení. Přepadne banku a nechá se zatknout, aby mohl do věznice propašovat plán budovy. (Netflix)

Tlakomor

Pokud si chcete připomenout zlatou éru televizní zábavy alá „Breaking Bad“ bude tento seriál pro vás tím pravým ořechovým. Scénáristicky naprosto vypiplaná záležitost do posledního řádku, která vás nenechá ani na chvilku vydechnout. Atmosféra a napjatost jsou hlavními taháky celého seriálu a jsou odváděny opravdu na jedničku. Už dlouho sem nezažil takovou potřebu zapnout následující díl tak jako zde. Hlavní postavy jsou herecky i přesto, že se nejedná o žádné známá jména nad míru spokojenosti. Za zmínění stojí Michael (hlavní génius celého úniku, s očima probodávající mě každým okamžikem) a T Bag (místní magor a pedofil, který má stejná gesta jazykem jako barty skrk junior). Už teď mi je jasné, že následující série, kde bude chybět prostředí věznice zkrátka nemůže dostát takové úrovně jako tato. I přesto si myslím, že by každý fanoušek thriller 2000’s seriálů měl tomotu dát šanci a můžu vám zaručit, že nudit se opravdu nebudete. 100% ()

Wallis3

Tady si dal někdo hodně práce s přemýšlením. Vše nešlo hladce. Situace, kdy se věci sraly, ať už s úmyslem druhých, či souhrou náhod, i když některé byly hodně klišé, uměly zabrnkat na nervy. Různorodé charaktery, které mají své cíle a jdou si za  nimi, ať už to způsobí jakekoliv komplikace, se povedly. První série rozhodně patří k těm, co vás připoutá ke křeslu a napětím nepustí 🙂 ()

Gamekeeper77

Jsem velkým fanouškem vězeňských filmů, takže úspěch a moje líbivost v Prison break pro mě není žádným překvápkem. Rád bych řekl, že nic lepšího jsem neviděl, ale to zas prrr. Trošku mi tu vadí celkovej průběh série, kterej se dostkrát točí trošku dokola, jakoby tvůrci chtěli co nejvíc natahovat děj. Úmysl je to samozřejmě dobrej, jen na mě to zkrátka působí trochu toporně, spíš jako vaření z vody. Je to ale jen muj osobní pocit, kterej bere týhle startovní sérce jen pár bodů. Na 5 to každopádně ale stačí. 87%. ()

Likan7

Útěk z vězení má parádní start. Prvních takových 10 epizod byla špička. Pak sice kvalita maličko klesá, ale finále, který je rozděleno na takových 5 dílů je naprostá klasa. Realné chování, skvělý scénář a zvraty v každým díle společně se zběsilým tempem mě nutí se na dvojku hodně těšit. Snad se pojede v kolejích, jaké se projely na konci série. ()

Scanerior

První a asi nejlepší série představuje skvělý příběh. Hlavní dějová linka je perfektní a především epizoda 6 je velké překvapení. Mezitím vedlejší dějová linka neustále zdržuje děj a není nijak moc zábavná, co možná zklame ještě víc, že ve finále první sezóny ani tato linka nemá nějaký extra význam a do příběhu v první sezóně zasáhne významně asi dvakrát. Hlavní dějová linka má, ale o dost více prostoru a je plná napětí a akce. Na konci sezóny bych po shlédnutí 22 epizod čekal méně otevřený konec, ale nijak moc to nevadí a celkově je sezóna zajímavá. ()

• Michael (Wentworth Miller) si prohlíží stránky z novin, které má na zdi. Na jedné z nich stojí: "Czechoslovakian brides". Netřeba dodávat, že Československo v době natáčení již dávno neexistovalo. (Stibak)
  • Od záveru tejto epizódy až do konca 1. série sa všetky udalosti odohrávajú počas jedného dňa. (ash99)