Prison Break: Útek z väzenia - Série 2

(séria)
USA, (2006–2007), 15 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Dominic Purcell, Wentworth Miller, Robin Tunney, Amaury Nolasco, Wade Williams, Robert Knepper, Rockmond Dunbar, Sarah Wayne Callies, William Fichtner (viac)

Michaelovi (Wentworth Miller) a ostatním se podařilo z Fox River utéct. Vše vychází podle plánu, ale na scénu přichází agent Alexander Mahone (William Fichtner), který dokázal prokouknout Michaelovy plány. Jenže není jediný, kdo po Michaelovi jde. Podaří se vězňům uniknout a očistit pověst Michaelova bratra Lincolna (Dominic Purcell)? (Varan)

Wallis3

Za mne teda šel seriál s druhou sérii s kvalitou dolů. Dost tomu pomohla slizká a přeceňovaná postava T-Baga, co si všechny maže na chleba i s čerstvě uťatou rukou, kterou mu zaživa přišil veterinář a pak si tam s ní mává, jakoby nic. Když si sám pak uhryže stehy a nechá ji tam pověšenou v poutech na radiátoru, no ty vole! A nakonec si sám aplikuje umělou 🤣 jinak, hon za penězna byl fajn, občas mi přišlo, že to měl Míša Scofíldů naplánovaný až moc dokonale dopředu. Alex Mahone je dobrý protipól k Michaleovi. Ale už to prostě nebylo to co první série. ()

kiddo

Jelikož se 1.série zaměřovala cele na přípravy na útěk a detektivní linii a vzorec „překonáváme v omezeném prostředí malé překážky jednu po druhé“ již nelze aplikovat, musela se 2.série vzdát v podstatě všeho, kvůli čemu jsme si zamilovali 1.sérii. Zmizela výhoda uzavřeného prostoru a s ní i kompaktnost, neboť jedna událost již bezprostředně neovlivňuje druhou, ale tvoří samostatnou dějovou linii. 2.sérií začíná ten velký průser jménem snaha o kulervoucí akci, na niž dojela 4.série, neupřu jí ale body za rozvíjení morálních úvah: Co vše lze záchraně bližního obětovat? Osobní integritu a morálku? Bezpečí a život druhých lidí? Lze utéct z vězení a nevzít si z něj kousek s sebou? Je možné žít mezi zločinci a sám se zločincem nestat? ()

Petra321

Druhá séria bola takisto skvelá, ale predsa len, útek z väzenia je lepší, než útek pred spolkom a federálmi. Veľmi veľa postáv zomrelo, bohužiaľ tí, ktorí mali sú stále živí. Na malý moment som si myslela, že sa v T-Bagovi prebudilo svedomie, no mýlila som sa. Záver bol perfektný a ja sa už teším, ako začnem pozerať tretiu sériu. ()

Likan7

Dávám ve finále sice 4*, ale fakt se hodně bojim, že ve trojce půjdu i na dvě. Jsou tu totiž cítit problémy, o kterých jsem všude četl a věřil, že to nebude tak hrozný. Základní premisa Útěku z vězení je jasná - dostat se z vězení. Jenže naši hrdinové utekli a najedou je pryč vše, co dělalo jedničku tak skvělou. Příběh se rozmělní na několik liníí, z kterých je snad polovina o šíleně nezajímavých postavách (mladej a zamilovanej, černej s dcerou, 3/4 příběhu se Sárou). Příběh je vleče a od průseru to zachraňují jen občasné zvraty, které ale nemohou fungovat do nekonečna. S dvojkou jsem ve finále celkem spokojený, ale před třetí sezonou se fakt bojim, že seriál bude padat tam, kam ho na přelomu poloviny posílají všichni. Do prčic. ()

majo25

Nie tak dobré ako prvá séria. Stratila sa atraktívnosť plánovaného úteku z väzenia. V druhej sérii je už "iba" utekanie pred zákonom, naprieč rôznymi americkými štátmi. Chýbajú niektoré postavy ako šéf väznice (vždy perfektný Stacey Keach) či prezidentka. Veľkým plusom ale je, že všetky epizódy sú veľmi vyrovnané, nemajú výraznejšie slabiny a každá z nich je pre neskorší celistvý príbeh niečim podstatná. Najlepšia epizóda: Sprcha. ()

• Počas tlačovej konferencie stojí prezidentka (Patricia Wettig) pod bannerom, na ktorom je dolu odkaz na jej stránku www.reynolds-again.com. Stránka v minulosti skutočne existovala a poskytovala informácie o jej kampani. (ash99)
  • Keď idú Lincoln (Dominic Purcell) a LJ (Marshall Allman) autom, prechádzajú dierou na ceste. Je to ta istá trhlina, ktorá sa objavila v epizóde, kedy šiel Lincoln do Arizony. (ash99)
  • Keď ide Sara (Sarah Wayne Callies) navštíviť otcov hrob, dátum narodenia na náhrobnom kameni je 7. marec 1945. Je to pravý dátum narodenia herca Johna Hearda, ktorý stvárnil guvernéra Franka Tancrediho. (ash99)